Розміри ліжок стандартні, за індивідуальним замовленням, для дітей

 1. Здоровий сон: ліжко в спальню
 2. Стандартні розміри ліжок
 3. Ліжка євро розмірів
 4. Англійська система вимірювання матраців
 5. Ліжка нестандартних розмірів
 6. Стандартні розміри дитячого ліжка
 7. Купівля ліжка: фото варіантів, поради щодо вибору розмірів, огляд цін

Як і улюблений халат з тапочками, спальні меблі повинна бути, в першу чергу, комфортною. Розміри ліжок, матеріал, підставу, оформлення каркаса, спосіб їх трансформації - характеристики, на які обов'язково потрібно звернути увагу при покупці. експерти видання Цей дім вирішили розібратися, які існують відмінності в стандартах розмірів ліжку і як підібрати ортопедичний матрац для сну, щоб кожен ранок починався - буквально - без головного болю.

Здоровий сон: ліжко в спальню

Фото 1 - двоспальне дерев'яне ліжко з масиву в інтер'єрі

Вибір ліжка потрібно починати саме з розміру, так як:

 1. необхідно враховувати габарити кімнати. При маленькій площі розмір спального місця грає вирішальну роль;
 2. вона повинна забезпечувати здоровий сон і комфорт, а для цього потрібно враховувати зростання людини з невеликим запасом;
 3. від розміру залежить і вибір матраца. Він не повинен випирати з кутів або не дотягує до них.
Фото 2 - двоспальне ліжко з піддоном і додатковим ящиком для постільної білизни

І, безумовно, розмір ліжка залежить від звичок господаря. Хтось може спати в одному положенні на половині дивана, кому-то ж потрібні повноцінні три метри в ширину, щоб випадково не впасти. При виборі дитячого ліжка варто задуматися над тим, як часто дитина змінює позу уві сні. І підібрати йому комфортне спальне місце.

Фото 3 - Підвісна ліжко в інтер'єрі

Щоб визначити величину запасу в розмірі не спального місця, необхідно до ширини самого зручного положення уві сні додати близько двадцяти сантиметрів. Вибираючи ліжко для подружньої пари, не забудьте врахувати і місце партнера уві сні.

Фото 4 - Модель з темного дерева

Стандартні розміри ліжок

Фото 5 - Мінімалізм: низька двоспальне модель

Як для стін в залізобетонних будинках, так і для ліжок існують стандартні розміри. І дві системи виміру, актуальні в усьому світі: метрична та англійська. В європейських країнах переважно застосовується перша. В Англії, Австралії та США - друга.

Фото 6 - Ергономіка: відкидний варіант спального місця

Є кілька загальних назв розмірів ліжок:

 • односпальне;
 • двоспальне;
 • королівська.

Але у всіх країнах ці назви можуть мати на увазі різні габарити.

Фото 7 - Інший варіант відкидний моделі

ВАЖЛИВО! Коли говорять про стандарти розмірів ліжку, мають на увазі розміри матраців для ліжок.

Як правило, розмір каркаса завжди більше габаритів матраца на 7-10 см. Однак ліжка-подіуми, дуже популярні зараз, мають підставу набагато ширшим і довшим самого спального місця. У зв'язку з цим, розраховувати простір під ліжко в кімнаті треба не за розміром матраца, а за розміром самого ліжка.

Фото 8 - Скандинавські мотиви в спальні

Довіряючи дизайн інтер'єру професіоналу, можна бути спокійним за зручність і комфортні умови в спальні. Завдання фахівця - розрахувати кожну деталь і зробити приміщення не тільки красивим, але і функціональним. У разі самостійного оформлення інтер'єру не варто підходити до питання вибору ліжка абияк. Вона буде служити вірою і правдою довгі роки.

Фото 9 - Практичний дерев'яний піддон в класичному інтер'єрі

Ліжка євро розмірів

Фото 10 - Відкидний варіант спального місця в кімнаті з робочою зоною

В європейських країнах вимірюється в метрах і сантиметрах. Стандартна довжина дорівнює 200 см, хоча в магазинах можна знайти і більше. Наприклад, 210 см. Європейські розміри найчастіше мають крок в 10 сантиметрів. Хоча зустрічаються і менше.

Фото 11 - Трансформер в квартирі-студії

Односпальне може мати ширину 90-100 см - це найбільш поширена величина - і трохи більше або менше. Двоспальне - 140-200 см. Здавалося б, невелика відмінність, але на ділі досить істотне. Ті ж сорок сантиметрів здатні зіграти ключову роль в плануванні спальної зони в кімнаті. Особливо дитячої.

Фото 12 - Класична двоспальне модель з відділом для постільної білизни

Хоч ми і звикли говорити «полуторне ліжко», в стандартах такої назви немає. За фактом, це двоспальне ліжко з найменшою шириною: 140-160 см. На фабриках в європейських країнах найчастіше можна зустріти таку довжину, як 180, 190 і 200 см. А в ширину зазвичай виробляють:

 • односпальні: 80-90 см;
 • полуторні: 120-140 см;
 • двоспальні: 160, 180, 200 см.
Фото 13 - Дитяча кімната: варіант вбудованих спальних місць

Дуже важливо відповідально підходити до вибору не тільки ширини ліжка, але і довжини. 180 см чоловікові зростанням 1,79 м буде явно не вистачати для комфортного сну.

Фото 14 - Дитяча спальня: підвіконня-тахта

Англійська система вимірювання матраців

Фото 15 - Класична односпальне модель з дерев'яним каркасом

Проблема, з якою стикаються виробники, зазвичай застосовують англійську систему вимірювання, полягає в розбіжності з європейськими розмірами. Коли фабрика випускає ліжка за двома системами вимірювання матраців, одна і та ж модель буде мати різні габарити.

Фото 16 - Матрац на дерев'яному піддоні

Ця проблема пов'язана з перекладом англійських одиниць виміру - футів і дюймів - в європейські. При їх переведенні в сантиметри і метри виходять дробові, а не цілі числа. Звідси і виникають труднощі при виборі матраца, виготовленого за європейською системою, до каркасу, створеному за англійською системою вимірювання.

Фото 17 - Модель з ротанга

До того ж не збігаються не тільки самі розміри, але і назви стандартів. Наприклад, двоспальне в США - це полуторне в Європі. Тобто спальне місце з мінімальними розмірами. А королівський розмір в Англії вважається стандартним для двоспальному ліжку за європейськими мірками.

Фото 18 - Простий односпальний варіант з масиву в інтер'єрі

Що ж стосується односпальним ліжка, то тут все ще заплутаніше. У США ліжко, на три сантиметри перевищує довжину європейського стандарту, - це вже extra long.

ВАЖЛИВО! Купувати ліжко та матрац, створені одним виробником або за однаковим стандартом розмірів.

Фото 19 - Спальне місце в інтер'єрі модерну

Правда, не варто задовольнятися тільки назвою стандарту - важливіше самі габарити. Якщо вибір припав на ліжко, створену в Англії - звичайну двоспальне - її розміри становитимуть 140х190 см.

Ліжка нестандартних розмірів

Фото 20 - Дизайн-ідея: дерев'яний піддон в мінімалізмі

Меблеві фабрики, як правило, виробляють меблі, яка найбільше затребувана серед різних верств населення. Великі габарити до таких не належать. Відповідно, людям, які мають зростанням більше 1,9-2 м необхідно виготовляти ліжко за індивідуальними розмірами.

Фото 21 - Відкидна двоспальне ліжко в класичному інтер'єрі

Наприклад, в італійській компанії Mr.Doors або німецької - Abitant можна замовити ліжка великих розмірів. Це обумовлено тим, що максимальна стандартна довжина дорівнює 200 см і не підходить для високих людей. Адже вона повинна перевищувати зростання людини на 10-20 см. Хоча не на всі фабрики поширюється дане правило. Деякі спеціально створюють ліжка довжиною 220-230 см, підбираючи для них цікавий дизайн і вносячи зображення в офіційний каталог.

Фото 22 - Класична модель середньої висоти з м'яким узголів'ям

Крім довгих спальних місць, до нестандартних відносяться ліжка різних форм: круглі, п'ятикутні або квадратні. Якщо ви робите вибір на користь ромбовидної моделі, не забувайте і про матрац. Він теж повинен виготовлятися на замовлення.

Фото 23 - Дерев'яна модель з подовженим узголів'ям

Стандартні розміри дитячого ліжка

Фото 24 - Підвісна варіант на канатах в дитячій

Дитяче ліжко повинна бути:

 • безпечної;
 • правильного розміру;
 • зручною як для дитини, коли він спить, так і для батьків при догляді за малюком.
Фото 25 - Класика для дитячої

Стандарти для різних вікових груп включають:

 • для дітей від 0 до 3 років - модель з розміром 120х60 см;
 • від 3 до 7 років - 140х70 см;
 • для дитини 7 років і старше - повноцінний дорослий варіант 190х90 см. Можна і менше, в залежності від зростання підлітка.
Фото 26 - Відкидна модель в робочій зоні

При виборі дитячої ліжку важливо пам'ятати, що дитина росте не по днях, а по годинах, і купувати меблі потрібно з запасом. Інтернет магазини Shop-kind або DetImport представляють широкий вибір на будь-який смак.

Фото 27 - Дизайн-ідея: відкидне спальне місце в зоні книжкової шафи

Крок розмірів довжини і ширини тут може бути різним. Оптимальним варіантом спального місця для дітей є ліжка-трансформери. Вони об'єднують два різновиди: дитяче ліжечко і підліткову. Дуже зручно для батьків.

Фото 28 - Геометрія: велике двоспальне ліжко з м'яким узголів'ям в стилі хай-тек

Спальне місце на виріст дозволяє не витрачати зайві кошти на нову і планувати дизайн інтер'єру дитячої кімнати на довгі роки.

Фото 29 - Економія простору: другий поверх з м'яким спальним місцем

Купівля ліжка: фото варіантів, поради щодо вибору розмірів, огляд цін

Фото 30 - Альтернатива: підвіконня-тахта

По суті, на вибір і розмір дитячого ліжечка впливає кілька чинників - ціна, розмір, матеріал і зовнішній вигляд. Дані характеристики доступні в багатьох каталогах меблевих магазинів. Особливо знамениті журнали з продукцією IKEA .

Фото 31 - Темне дерево в спальній зоні

Деякі каталоги включають в себе кілька фотографій однієї моделі, дозволяючи розгледіти її з усіх боків і зробити правильний вибір; габарити головах і самої ліжку, а не тільки матраца; ціни в різних валютах. Останнє актуально, якщо необхідно замовити меблі в іншій країні. Хороший вибір ліжок пропонують меблеві магазини Шатура , Орматек і London Beds .

Фото 32 - Модель середньої висоти з обробкою пастельних тонів

Часто розмір, як і ціну, вказують в декількох одиницях - в сантиметрах і дюймах. Якщо розмір дан тільки в англійських одиницях виміру, варто приділити належну увагу цьому аспекту і перевести його в рідні цифри.

Ціни на ліжка варіюються від 2500 рублів за стандартну односпальне ліжко з масиву сосни до 415000 рублів за двоспальне італійську модель.

Майстер-клас: ліжко-подіум своїми руками