Як застрахувати автомобіль?

 1. Страхування ОСАГО
 2. Страхування Каско
 3. Як вибрати страхову компанію?
 4. Що потрібно для страхування автомобіля?
 5. Страхування через інтернет
 6. Кому не обов'язково оформляти ОСАЦВ?

При покупці автомобіля юридичні формальності не закінчуються на підписанні договору купівлі-продажу та реєстрації транспортного засобу в сервісному центрі МВС. Крім цього, необхідно оформити страховку. Відповідно до Закону України №1961-15 кожен автовласник повинен мати поліс ОСАГО. За його відсутність передбачений штраф в розмірі 425 грн. Таке покарання регламентовано ст.126 КпАП .

126 КпАП

Інший вид страхування - КАСКО. Він не є обов'язковим і такий поліс автомобілісти набувають за власним бажанням. Розглянемо особливості кожного типу страховок автомобіля , Куди за ними варто звертатися і що для цього потрібно.

Страхування ОСАГО

Даний вид поліса має на увазі страхування не самого автомобіля , А відповідальності автовласника перед іншими учасниками дорожнього руху. Ця страховка покриває шкоду, заподіяну винуватцем ДТП третій стороні. за закону страхова сума, що виділяється на відшкодування збитку, нанесеного майну потерпілого особи, не може перевищувати 50 000 грн. Ліміт виплати за шкоду, заподіяну життю і здоров'ю потерпілого учасника ДТП, становить 100 000 грн. Якщо винуватець дорожньо-транспортної пригоди завдає шкоди, який оцінюється у велику суму, різницю йому доведеться виплачувати з власної кишені.

У більшості випадків поліс повністю покриває суму, яку повинна отримати постраждала сторона. При цьому враховуйте, що ліміт виділяється на кожного потерпілого, але сумарне грошове відшкодування за шкоду майну не може перевищувати 250 тис.грн. Страхові суми в межах 100 тис.грн. виплачуються кожному потерпілому учаснику ДТП, отримав каліцтва. У цьому випадку обмеження загальної суми не передбачено. Якщо ви бажаєте розширити ліміти, додатково укладіть договір на добровільне страхування автоцивільної відповідальності.

Якщо ви бажаєте розширити ліміти, додатково укладіть договір на добровільне страхування автоцивільної відповідальності

Страховка ОСАГО набувається на термін 1 рік. Винятки можуть бути у випадках, коли автомобіль тимчасово зареєстрований на території України, перебуває на реєстрації за кордоном або ще не має реєстраційних документів на момент покупки поліса. В такому випадку можна застрахуватися на термін від 15 днів до 12 місяців. Ці норми вказані в статті 17 Закону №1961-15 . Ціна страховки для автовласника визначається з урахуванням наступних критеріїв:

 • стаж водія;
 • обсяг двигуна автомобіля;
 • регіон реєстрації.

Таким чином, для недосвідченого власника потужного авто, який буде їздити по дорогах з насиченим потоком машин, страховка обійдеться набагато дорожче, ніж для автомобіліста зі стажем, який катається в спокійній місцевості на малолітражки. Це обумовлено тим, що в першому випадку ризики спровокувати ДТП в рази вище.

Договір страхування ОСАЦВ може бути внутрішнім і міжнародним. Внутрішній діє тільки на території України. Міжнародний документ знадобиться вам при переїзді через кордон на територію іншої держави, де також діє «Зелена карта». Поліс повинен бути дійсним протягом всього терміну, на який ви в'їжджаєте в іншу країну.

Страхування Каско

На відміну від попередньої страховки цей поліс не є обов'язковим. Його особливість в тому, що він страхує безпосередньо автомобіль власника.

Залежно від обраного пакета поліс може мати на увазі відшкодування збитку в таких випадках:

 • аварія за участю інших транспортних засобів;
 • ДТП без участі третіх осіб;
 • викрадення автомобіля;
 • тотальне руйнування авто в результаті аварії;
 • пошкодження майна через стихійного лиха, пожежі, падіння дерев та інших об'єктів;
 • нанесення каліцтв авто третіми особами та ін.

Крім того, в цьому випадку можна застрахувати окреме обладнання автомобіля , В тому числі автомагнітолу, парктроніки, антени, колісні диски і ін. Ціна такої страховки залежить не тільки від обраного пакета, але і від ряду таких факторів:

 • водійського стажу;
 • регіону реєстрації авто;
 • марки і моделі транспортного засобу;
 • наявність франшизи і її розміру і ін.

У страхуванні франшиза являє собою суму, яку автовласник готовий сам заплатити при настанні страхового випадку. Перевага наявності франшизи полягає не тільки в зниженні ціни страховки, але і в зручності. Наприклад, при дрібному ДТП автомобілісту простіше самому оплатити недорогий ремонт транспортного засобу, ніж збирати довідки і вирішувати купу юридичних формальностей для отримання копійчаного відшкодування. А ось при серйозному пошкодженні авто, допомога страхової компанії дійсно буде корисною.

Як вибрати страхову компанію?

Як вибрати страхову компанію

Визначившись з типом страховки, переходите до аналізу ринку і визначте для себе сумлінного страховика, який гарантовано і в максимально короткий термін виплатить відшкодування. Така компанія повинна відповідати наступним особливостям:

 • Показність.
  Не варто довіряти страховикам, які навіть не мають свого офісу і торгують страховками практично на вулиці. Немає гарантії, що тут ви не купити підроблений документ.
 • Наявність досвіду.
  Рекомендується звертатися у фірму, яка вже пропрацювала на ринку не менше 5 років, а краще більше.
 • Відмінна репутація. Не полінуйтеся пошукати інформацію про цікавій компанії на незалежних інтернет-ресурсах. Порадьтеся щодо неї зі знайомими досвідченими автомобілістами. Можливо, вони порекомендують вам кращий, перевірений варіант.
 • Оптимальні ціни. Не попадайтеся на гачок шахраїв, які продавали підроблені страховками за заниженою ціною. Для цього не зв'язуйтеся з представниками, які продають поліси підозріло дешево.
 • Висока кваліфікація співробітників. Якщо менеджер фірми не готовий відразу ж відповісти на елементарні питання, щодо вартості страховки на конкретний автомобіль, а пропонує вам відвідати офіс, його компетентність бажає бути кращою.

Щоб виключити ризики, можна звернутися одному з членів Моторно транспортного страхового бюро України. Перелік цих компаній є на офіційному сайті організації. Як правило, зорієнтуватися, скільки доведеться заплатити за страховий поліс в тій чи іншій фірмі можна, використовуючи онлайн-калькулятор, який присутній у більшості серйозних представників ринку.

Що потрібно для страхування автомобіля?

Визначившись з компанією, можна вирушати за оформленням договору страхування.

Для цього при собі потрібно мати такі документи:

 • паспорт громадянина України або свідоцтво (для юридичних осіб);
 • ідентифікаційний код;
 • техпаспорт транспортного засобу;
 • водійське посвідчення;
 • документ, що підтверджує право на пільги.

При оформленні Каско свідоцтво на надання пільг не надається, так як для цієї страховки вони не передбачені.

Страхування через інтернет

Сучасним автомобілістам зовсім не обов'язково особисто бути в офіс компанії для придбання поліса. Можна подати заявку на оформлення договору в онлайн-режимі. Для цього пройдіть реєстрацію на сайті обраної організації, попередньо дізнавшись, що на цьому веб-ресурсі можна замовити страховку дистанційно.

Далі, слідуючи інструкціям, заповніть всі необхідні поля на сторінці оформлення заявки. При виникненні труднощів ви завжди зможете проконсультуватися з менеджером компанії. Як правило, технічна підтримка серйозних фірм працює досить оперативно.

Щоб вам не довелося самому їхати за полісом, вибирайте варіант з кур'єрською доставкою документів за вказаною адресою. Якщо ж не хочете ризикувати, ставлячи під сумнів правильності вказівки інформації через онлайнову форму, краще особисто зустріньтеся з представником компанії в офісі, де він і оформити всі папери. Тим більше що на це піде буквально 20 хвилин.

Кому не обов'язково оформляти ОСАЦВ?

При наявності Каско, страховка ОСАГО все одно залишається обов'язковою. Це різні поліси, які не можуть замінити один одного. згідно пункту 13 Закону №1961-15 , Відмовитися від ОСАГО мають право тільки ветерани та інваліди війни, а також інваліди I групи, які особисто керують своїм авто. Крім того, від ОСАГО звільняються особи, які водять автомобіль, що належить інваліду I групи, але тільки в присутності власника.

Учасники війни, пенсіонери, інваліди II групи та громадяни, які постраждали від Чорнобильської катастрофи (I, II категорії) мають право купувати ОСАЦВ, сплативши половину вартості поліса. Але така пільга надається тільки за умови, що обсяг двигуна авто не перевищує 2,5 л. У будь-якому іншому випадку автовласник повинен повністю оплатити поліс страхування своєї цивільної відповідальності.

Вам також сподобається

Що потрібно для страхування автомобіля?
Як вибрати страхову компанію?
Що потрібно для страхування автомобіля?
Кому не обов'язково оформляти ОСАЦВ?