Огляд QIP Infium. Середнє між Jabber- і ICQ-клієнтом

портал QIP

Зрозуміти, чому творці QIP не встигають доопрацювати ті чи інші розділи сайту, дуже просто - не вистачає часу охопити все. А охопити хочеться багато, це видно по розвитку сайту QIP, який зараз усіма силами намагаються перетворити в портал.

start.qip.ru - стартова сторінка порталу QIP

При установці QIP Infium пропонується зробити домашньою сторінкою в браузері сайт, розташований за адресою https://start.qip.ru . Там є форма пошуку по основним пошуковим сервісам, а також кілька інформаційних блоків, які ведуть на сайти РБК і Gameronline.ru .

ru

humor.qip.ru - "смішна" сторінка порталу QIP

Для любителів посміятися є сторінка https://humer.qip.ru , Повністю копіює за своїми можливостями і концепції дизайну (але не за змістом) популярний сайт bash.org.ru.

file.qip.ru - сервіс обміну файлами

Зовсім недавно з'явився новий сервіс, призначений для обміну файлами. Для його використання необхідно мати обліковий запис QIP. Виконаний він в стилі папки Windows Explorer з Windows XP. Користуватися ним зручно і наочно, хоча подекуди не завадило б наявність AJAX.

Обсяг сховища, доступного одного облікового запису, - 5 Гбайт. Максимальний розмір одного файлу не може перевищувати 100 Мбайт. Папку або файл можна зробити загальнодоступною.

Вибір способу відправки файлів

Файловий сервіс QIP може бути використаний і для пересилки файлів між контактами. Це можна вказати в контекстному меню вікна повідомлень. Зауважимо, що пересилаються файли можуть зберігатися на сервері QIP, що дозволяє зробити їх додаткову копію.

висновки

Перша бета-версія QIP Infium стала доступна більше року тому і з того часу вона суттєво змінилася. Тоді можна було зрозуміти подальший шлях розвитку проекту лише віддалено, але тепер загальна картина куди більш наочна.

Найголовніший напрямок - підтримка багатьох протоколів. Тепер QIP - це не маленький, зручний, швидкий і функціональний ICQ-клієнт. Зараз він став трохи "більше", "важче" і ще функціональніша. Робота з різними протоколами з одного боку збільшить аудиторію програми, а з іншого кілька знизить стабільність роботи програми. Але це неминуча плата за освоєння "нових висот". До того ж з часом помилки будуть усуватися.

Другий напрямок є продовженням першого - підтримка модулів, створених сторонніми розробниками. Як ми писали, це дозволить наростити функціональні можливості, зробивши Infium ще зручніше, але все також може негативно позначитися на стабільності. Навіть не "може", а позначається. Що трапляються час від часу некоректні завершення програми практично нормальне явище. Особливо часто вони виявляються при несподіваному відключенні від Інтернету - при відновленні з'єднання і спроби підключитися до серверів облікових записів періодично доводиться спостерігати стандартне вікно Windows, що говорить про помилковий закритті програми.

Ну і третій напрямок - це портал QIP. У міру його розвитку він стане обростати різними розділами, які надають ті чи інші послуги. Паралельно підтримка цих сервісів буде інтегруватися в QIP Infium (ймовірно, і в мобільні версії месенджера теж), як це сталося з file.qip.ru.

Чи варто переходити з QIP 2005 на QIP Infium? Якщо у вас немає великого бажання змінити вже звичний (і, не виключено, обридлий) інтерфейс QIP 2005 на щось більш нове; якщо ви користуєтеся для спілкування не тільки протоколом ICQ, але і Jabber, Mail.ru Agent (з ним, до речі, Infium поки працює теж не дуже добре - постійно відбувається затримка у відправленні й одержанні повідомлень), SIPNET, IRC; якщо ви знайшли серед модулів ту функцію, якої немає в QIP 2005; якщо вам в принципі хочеться залишатися "на гребені хвилі", то варто. Інакше якщо вас влаштовують можливості і функціональність QIP 2005, то на ньому і залишайтеся. QIP Infium назвати більш стабільною програмою поки, на жаль, не можна. Але у неї, ми впевнені, все ще попереду.

Але у неї, ми впевнені, все ще попереду

Чи варто переходити з QIP 2005 на QIP Infium?