Влада Китаю зупинили роботи з редагування генів ембріонів людини

Вчений стверджував, що йому вдалося змінити ДНК близнюків, зробивши їх несприйнятливими до ВІЛ Вчений стверджував, що йому вдалося змінити ДНК близнюків, зробивши їх несприйнятливими до ВІЛ   Фото: shutterstock / vostock-photo   Москва

Фото: shutterstock / vostock-photo

Москва. 29 листопада. INTERFAX.RU - Влада Китаю призупинили роботу вчених, які займалися генетичним редагуванням ембріонів людини, повідомляє "Сіньхуа".

Цю діяльність назвали потворної за своєю природою, що порушує китайські закони і суперечить науковій етиці.

У міністерстві наук і технологій заявили, що експеримент, в результаті якого в минулому місяці народилися дівчатка-близнята зі зміненим генетичним кодом, порушує закони КНР і є шокуючим і неприйнятним.

Китайська національна комісія з здоров'ю та Асоціація з науки і технологій також засудили цю діяльність.

У понеділок, 26 листопада вчений Хе Цзянькуй, що працює в Шеньчжені, заявив, що йому вдалося змінити код ДНК дівчаток-близнят таким чином, що вони стали несприйнятливі до ВІЛ. За словами дослідника, можливо, ще одна вагітність скоро завершиться народженням немовляти і штучно зміненим ДНК.

Як зазначає "Сіньхуа", його заяви офіційно більш ніким не підтверджені.

Тим часом, Associated Press наводить заяви вчених, які наполягають, що поки наука не здатна вносити в ДНК людини зміни, які будуть передаватися майбутнім поколінням.