Дорожні камери в Москві почнуть перевіряти наявність ОСЦПВ у водіїв

Фото: depositphotos / wastesoul

У Москві з 1 вересня планують запустити систему, яка за допомогою встановлених на дорозі камер буде перевіряти наявність у автомобілістів ОСАГО.

"Дата приблизна, можуть виникнути складності, поки ми орієнтуємося на 1 вересня. Планується і пропонується, що перші три місяці будуть приходити" листи щастя ", - цитує ТАСС виконавчого директора Російського союзу автостраховиків (РСА) Євгенія Уфімцева.

Перевірка поліса буде йти по базах ДАІ і РСА. У разі відсутності поліса водій отримає застережливе лист, а при повторному попаданні в поле зору камери без страховки - штраф.

Згідно КоАП, на водія за їзду без поліса ОСАЦВ накладається штраф у розмірі 800 рублів. Штраф у розмірі 500 рублів виписується, якщо перевірка показала, що автомобілем керує водій, не внесений в поліс ОСАГО або має поліс "автоцивілки" з вичерпаним терміном дії.

Найпоширеніші в Москві моделі камер, що фіксують ПДР в автоматичному режимі, - "Стрілка", "Стрілка плюс" і "Автоураган". Фотовідеоматеріали з комплексів надходять для первинної обробки в столичний Центр організації дорожнього руху (ЦОДД), потім в ГИБДД. За допомогою камер автомобілістам виписують штрафи за перевищення швидкості та виїзд на зустрічну смугу руху.