Обман камер відеофіксації порушень ПДР

  1. Найпопулярніші серед водіїв способи обману
  2. Результати експерименту з відеокамерами ГИБДД
  3. Робота над помилками

Мабуть, тільки російські автомобілісти настільки спритні, що змогли придумати більш 20 способів обману камер, які фіксують на відео порушення ПДР

Мабуть, тільки російські автомобілісти настільки спритні, що змогли придумати більш 20 способів обману камер, які фіксують на відео порушення ПДР. Тому не так давно «Сині відерця» спільно з громадськими організаціями та автоінструктор організували на автодромі Moscow Raceway унікальний експеримент. Було вирішено перевірити ефективність способів, за допомогою яких нібито можна обдурити камери відеофіксації автодорожніх порушень.

Перевірка здійснювалася експертами за допомогою чотирьох комплексів, серед яких були «Автоураган», «Кордон», «Кречет» і «Стрілка». Остання система привернула до себе особливо підвищена увага, адже саме вона знаходить широке застосування на дорогах Москви. Відзначимо, що принцип роботи всіх камер практично ідентичний, їх відмінності полягають лише в технічних характеристиках. Всі комплекси заміряють миттєву швидкість конкретного автомобіля.

Найпопулярніші серед водіїв способи обману

Більшість способів приховати від фіксації номера транспортного засобу або обдурити відеокамери мають на увазі стандартні варіанти, відомі практично кожному автовласнику:

  • сітка для номерів машини;
  • інфрачервоні рамки;
  • спеціальний спрей або антирадарна покриття;
  • лінзи з спецфільтр;
  • і т.д.

Іноді автовласники звичайним папірцем заклеюють один символ на реєстраційний номер машини або кріплять до решітці радіатора фальшивий номер.

Результати експерименту з відеокамерами ГИБДД

Як показав експеримент, у випадку з додатковим номером абсолютно всі системи змогли визначити потрібний знак по його розташуванню на автомашині. Але якщо фальшивий номер був пізнаний, то перевернутий знак - немає. Однак подібна виверт на першому ж посту ДПС обійдеться автомобілісту досить дорого - його чекає штраф сумою 5 тисяч рублів або позбавлення водійських прав на термін 1-3 місяці.

Якщо ж говорити про приклеєною до номера папірці, то і тут багатьох автовласників чекає розчарування. Як правило, камери мають спеціальні вбудовані інфрачервоні випромінювачі, для яких тонкий аркуш паперу зовсім не є перешкодою, хоча той же картон просвічується гірше. Коли один символ на номері був зафарбований, або знищений його рельєф, жодна система не спрацювала. Але якщо в номері не помітний тільки один символ, ця проблема може бути легко вирішена в центрі обробки інформації.

Інфрачервоні рамки так само не виправдали себе. При перегляді зображених на фото номерів чітко видно світлодіоди, при цьому номер вони не приховують. Також були використані накладні лінзи з фільтрами, які при перегляді під кутом роблять половину номера нерозрізненим для камери. Але таке спотворення можливо тільки при зйомці з боку, камери відеофіксації ж встановлюються в основному зверху смуг, тому системи легко отримують потрібні дані.

Робота над помилками

Хоча брали участь в експерименті системи відеофіксації не спрацювали на всі 100%, в більшості випадків номера все ж були зафіксовані. За заявою розробників камер, всі виявлені недоліки будуть незабаром усунуті. Більш того, в майбутньому камери зможуть розрізняти марку, модель і колір транспортного засобу, що дозволить системам знаходити по базі всі можливі варіанти порушників і знаходити потрібного.

Що ж можна порадити автомобілістам? Відповідь проста: не порушуйте правил дорожнього руху. Сьогодні легко уникнути навіть такого серйозного порушення, як водіння у п'яному вигляді. послуга "Тверезий водій" - це можливість довірити управління власним автомобілем професійного драйверу в тих випадках, коли ви самі не в змозі сісти за кермо. Завдяки такій послугу ви зможете з комфортом і безпекою дістатися за потрібною адресою, не створюючи на дорогах складних ситуацій і не привертаючи до себе увагу ГИБДД.

Що ж можна порадити автомобілістам?