Штраф за тонування стекол машин може вирости в 10 разів

Якщо поправки приймуть, то в перший раз, коли порушника зупинять інспектори ДПС, він зможе відбутися штрафом в 1,5 тисячі рублів.

Держдума сьогодні в першому читанні розгляне законопроект про збільшення штрафу за незаконне тонування стекол автомобіля. Збільшити максимальну суму покарання запропонував перший заступник голови комітету з конституційного законодавства і держбудівництва В'ячеслав Лисаков.

Як пише ТАСС, пропонується внести поправки до Кодексу про адміністративні правопорушення, які посилять штрафні санкції за незаконне тонування з 500 до 1,5 тисячі рублів. А в разі повторного порушення водія пропонують штрафувати на суму до 5 тисяч рублів.

Відзначається, що текст законопроекту був змінений з урахуванням зауважень МВС. Крім того, з документа зникла норма про позбавлення водійських прав за рецидив.

- Посилення відповідальності за тонування не викличе резонанс, оскільки водії свідомо порушують цей пункт ПДР і повинні усвідомлювати, на що йдуть. У числі іншого ми приберемо з КоАП відповідальність для тих, хто безпосередньо здійснює тонування, тому що таких порушників на практиці неможливо виявити, і норма просто не працює, - розповідав виданню "Газета.ru" В'ячеслав Лисаков.

Текст: Марія ЧОРНИХ
Фото: Артем Устюжаніна / Е1.RU