Термін очікування іспиту в ГИБДД пропонують скоротити до місяця

Фото: M24.ru

НП "Гільдія автошкіл" готує лист в ГИБДД з проханням скоротити термін очікування іспиту на водійські права. Як пояснив M24.ru розповів голова правління "Гільдія автошкіл" Сергій Лобарев, він повинен становити не більше місяця з моменту подачі документів в Державтоінспекцію. За словами Лобарева, зараз на очікування першого випробування в ГИБДД в учня може піти від місяця до трьох. За цей час навички водіння слабшають, а додаткові заняття коштують чималих грошей. У Державтоінспекції M24.ru сказали, що розглянуть ініціативу, коли вона надійде в відомство. За словами заступника голови ГИБДД РФ Володимира Кузіна, в лютому для громадського обговорення опублікують новий адміністративний регламент з проведення іспитів.

Лобарев розповів, що звернення в Державтоінспекцію буде направлено в перших числах лютого. "Якщо, наприклад, учень подає документи в ДАІ на здачу іспиту не через свою автошколу, а сам, то Державтоінспекції може перевіряти його документи місяць, а потім призначити екзамен ще через два, - пояснив ситуацію Лобарев. - За цей час навички водіння губляться. Іспит - це державна послуга, необхідно, щоб вона надавалася хоча б протягом місяця з моменту подачі документів ".

Директор Асоціації автошкіл Москви Олена Зайцева розповіла, що з проблемою очікування іспиту стикаються не тільки учні, які йдуть здавати на права не в те відділення ГИБДД, до якого приписана автошкола, а й інші кандидати. "Ця проблема стала особливо актуальною в останні три роки, - розповіла Зайцева. - Буває так, що автошкола випускає 100 чоловік в місяць, а на іспит в ГИБДД може записати тільки 20 учнів. Випробувань доводиться чекати по два-три місяці. Об'єктивно, штат інспекторів, які приймають іспити на права, необхідно збільшувати в два рази, щоб підвищити швидкість самої процедури ".

За словами Зайцевої, також необхідно визначити час очікування іспиту вже в ГИБДД. Зараз це ніде не регламентовано. Вона зазначила, що черги на практичну частину, яка проходить на майданчику або в місті, учні чекають по три-чотири години, причому іноді на вулиці в мороз, сніг чи дощ.

"Співробітники ДАІ пояснюють цю проблему нестачею кадрів і часу, - продовжила Зайцева. - Вони посилаються на те, що кандидати погано підготовлені і з першого разу здають іспит на права одиниці. Тому одні й ті ж люди приходять на іспит по кілька разів, займаючи багато часу у даішників ". Вона зазначила, що записатися на перездачу теж складно, її можуть теж поставити через місяць.

У жовтні 2014 року уряд РФ прийняв постанову "Про допуск до керування транспортними засобами", яке дозволило здавати на права в будь-якому регіоні країни, проте виключив можливість самостійної підготовки. По термінах в ньому регламентована лише четверта перездача, яку ГИБДД має право призначити не раніше, ніж через місяць. Позитивна оцінка на теоретичному іспиті діє шість місяців. При цьому конкретних термінів призначення першого іспиту і розгляду документів майбутнього водія в постанові немає. Зате в ньому йдеться про те, що ДАІ має розробити адміністративний регламент з прийому екзаментов.

Заступник керівника ГИБДД Росії Володимир Кузин підтвердив M24.ru, що регламент зараз розробляється. "Він буде готовий в першому кварталі цього року, - розповів Кузин. - Документ опублікують в мережі для громадського обговорення вже на початку лютого. У регламенті буде прописаний порядок дій при проведенні іспиту ". Кузін зазначив, що Державтоінспекція розгляне пропозиції Гільдії автошкіл з приводу терміну призначення іспиту, як тільки отримає їх. При цьому, за словами Кузіна, від майбутніх водіїв в ГИБДД з цього приводу не надходило. При цьому в Гільдії автошкіл відзначають, що постійно отримують скарги від своїх клієнтів.

Нова система роботи автошкіл

У серпні 2014 року набув чинності наказ Міністерства освіти та науки про нові вимоги до автошкіл. Тепер кожної з них потрібно мати площадку для навчальної їзди площею мінімум 0,24 гектара (це приблизно половина футбольного поля), а також погоджувати матеріально-навчальну базу з ГИБДД. З 12 серпня набір нових учнів в автошколи був припинений до того моменту, поки вони не пройдуть переатестацію на відповідність новим вимогам. Зараз з більш ніж 350 автошкіл, які діяли в Москві в минулому році, працюють близько 80 навчальних закладів. Список оновлюється на сайті ГИБДД . Через це тарифи зросли на 25-30%. У Москві навчання подорожчало з 25-33 до 45-48 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тривалість курсів збільшилася приблизно на місяць.


Перший заступник голови комітету Держдуми з конституційного законодавства і держбудівництва В'ячеслав Лисаков згоден, що термін між закінченням автошколи і здачею іспиту повинен бути розумним. "Інакше учні можуть втратити навички керування автомобілем, які у них і так не дуже великі. Якщо влітку вчився, а взимку пішов здавати, то на іспиті буде набагато більше ". Депутат зазначив, що термін іспиту повинна визначати Державтоінспекція, але до обговорення цього питання при необхідності можна підключити Міністерства освіти та науки РФ.

Віце-президент громадського руху "Комітет по захисту прав автомобілістів" Олексій Дозорів зазначив, що термін проведення іспиту в ГИБДД залежить ще і від роботи автошколи. Є заклади, які буквально через тиждень після закінчення навчання відправляють документи даішникам, є ті, у кого труднощі у відносинах з ДАІ. "Якщо ж встановлять чіткий термін для всіх, це буде позитивно, тому що допоможе заощадити гроші учнів, які їм доводиться витрачати на додаткові уроки з інструкторами. Такі уроки доводиться брати, щоб не втратити навички ", - додав експерт.

Анастасія Мальцева

сюжет: проекти