Поради про підготовку весільного танцю від хореографа Марини Пузанова

Марина Пузанова- професійний танцюрист і хореограф, засновник і керівник танцювальної студії New Life Studio

Марина Пузанова- професійний танцюрист і хореограф, засновник і керівник танцювальної студії New Life Studio. Марина займається танцями вже 20 років, 9 з яких вона викладає. Останні 5 років Марина орієнтована на постановку весільних танців і організацією танцювальних корпоративів.

 • Як Ви прийшли в хореографію і чому вирішили пов'язати своє життя з танцем?

Ми з чоловіком танцюємо з віку 4-х років; звичайно, спочатку це було нашим захопленням, але з часом ми зрозуміли, що танець це наше життя, і почали займатися професійно, закінчили інститут культури і мистецтв по класу хореографії, потім довгий час працювали за кордоном в театрах і парках, артистами балету і хореографами, а зараз вже на протязі 5-ти років займаємося постановками весільних і корпоративних танців.

 • Як виникла ідея займатися постановкою весільного танцю? З чого все почалося?

Почалося все з індивідуальних занять з парами, які бажають просто навчитися красиво танцювати. Весільний танець став дуже гарною традицією, і ми вирішили, що зможемо допомагати молодятам навчитися танцювати і втілювати різні красиві і креативні ідеї постановки. І у нас це виходить!

 • З чого починається постановка весільного танцю?

Постановка весільного танцю починається з обговорення ідеї танцю і вибору музики. Ми завжди раді в цьому допомогти молодим у підборі підходящої мелодії. Після того, як ми визначаємося з молодими, який танець хотілося б отримати, то ми приступаємо до вивчення композиції.

 • На чому ґрунтується вибір пісні для весільного танцю?

Вибір пісні залежить від стилю танцю, який вибрали молодята. Багато пар приходять до нас уже зі своєю композицією, яка можливо пов'язана з хорошими моментами їхнього життя і приємними спогадами. Але якщо парі складно підібрати мелодію, то ми завжди раді дати свої поради і рекомендації, а так само запропонувати свої варіанти цікавих композицій.

 • Які танцювальні напрямки можливі для весільного танцю? І яке з напрямків Вам особисто найбільше подобається?

Можливі абсолютно різні напрямки: Вальс, Танго, Румба, Бачата, Латина, Рок-н-рол, Романтичний танець, змішання різних стилів в одному танці ....
Особисто ми бачимо весільний танець романтичним з красивими і легкими елементами, витонченими підтримками, можливо з елементами вальсу, адже в цей день наречена в красивому білому платті, наречений в елегантному костюмі, їх образ має на увазі любов, романтику, і це дуже красиво!

 • Які основні тенденції сучасного першого весільного танцю нареченого і нареченої?

Зараз дуже модно ставити танці з кількох композицій, великою популярністю користується танець танго. Але в тому чи іншому випадку ми дуже рекомендуємо молодятам не просто вивчити рухи танцю і завчено станцювати їх на весіллі, а постаратися прожити емоційно ці 3 хвилини, відпрацювати кожен елемент, і отримати задоволення від свого танцю в день торжества!

 • Скільки потрібно уроків, для того щоб молоді змогли успішно виконати свій перший танець? Коли варто приступити до занять?

Ми рекомендуємо для постановки танцю 5-6 занять, зазвичай цієї кількості вистачає всім молодятам, навіть не мали досвіду в хореографії. А починати займатися рекомендуємо за 1-1,5 місяці.

 • Наскільки потрібна при постановці весільного танцю хоча б мінімальна танцювальна підготовка? Що якщо у пари практично відсутні танцювальні навички?

До нас в основному звертаються пари, які раніше не танцювали, або наприклад танцювала тільки наречена і то дуже давно. Проте це зовсім не завадить поставити гарний і цікавий танець. Кожна пара дуже індивідуальна, і ми намагаємося ще при першому знайомстві врахувати всі їх побажання, щоб підібрати відповідні елементи для їх танцю. Головне, щоб у молодят було бажання навчитися, і тоді все виходить!

 • Що слід враховувати при постановці танцю, якщо наречена вагітна?

Звичайно, якщо наречена в положенні про це обов'язково потрібно попередити хореографа, щоб ми змогли підібрати більш прості, але при цьому красиві рухи.

 • Як проходять Ваші заняття?

Наші заняття проходять завжди в гарному настрої, на позитиві, і молодята йдуть в чудовому настрої, заряджені енергією, навіть якщо приходять до нас втомлені після робочого дня. Ми вважаємо, що отримувати задоволення від танцю дуже важливо, і це дуже зближує пару, допомагаючи забути про передвесільну метушню.

 • Який одяг слід вибрати для занять? Чи варто нареченій якось заздалегідь тренуватися танцювати в пишних спідницях?

Одяг ми рекомендуємо найбільш наближену до весільного образу: невесте- плаття, а женіху- штани або джинси і сорочку. Обов'язкова змінне взуття: невесте- весільні туфлі або туфлі зі схожим каблуком, женіху- класичні туфлі. Що стосується пишної спідниці, то ми радимо на 3-4 заняття брати з собою кринолін, який допоможе молодим зрозуміти, як танцювати в пишній сукні.

 • На що слід звертати увагу при виборі хореографа?

При виборі хореографа варто звертати увагу на рекомендації, відгуки про нього, подивитися його роботи, якщо відео доступні, ну і звичайно поспілкуватися, щоб зрозуміти що з цим хореографом буде приємно займатися, і він зможе втілити мрію молодят в реальність.

 • Які помилки найчастіше допускають пари при підготовці весільного танцю? Як їх уникнути?

Найбільша помилка молодих, коли вони відкладають підготовку весільного танцю на самий останній момент, деякі пари навіть на останні дні перед весіллям. Коли залишається мало часу до весілля, то всі починають метушитися і не вдається як слід вивчити танець. Ми, звичайно, маємо хороший досвід і поставити танець зможемо і в короткі терміни, але ж важливо щоб і самі молодята встигли відчути свій танець і станцювати його красиво!

 • А наскільки можливо підготувати танець самостійно вдома по відео урокам?

Можливо у деяких пар виходить підготувати танець по відео урокам, але проблема в тому, що вони все ж не зможуть оцінити результат з боку. І це особливо складно зробити парам, які раніше не танцювали. Я вважаю, що все ж краще звертатися до хореографам, які зможуть дати професійні рекомендації.

 • Що Вас вдохнавляет при постановці танцю? Як Ви знаходите родзинку в парі, і відображаєте її в танці?

Надихають нас самі пари, вони адже готуються до чудового і дуже відповідального в їх житті події! Найчастіше у молодих гарний настрій, багато ідей, вражень, і родзинка приходить в процесі занять обов'язково, причому для кожної пари своя.

 • Про що слід пам'ятати молодим, щоб танець вийшов емоційним, чуттєвим і святковим?

Для цього необхідно вже з перших занять намагатися давати волю емоціям, які будуть поєднуватися з обраним стилем танцю. Для того щоб танець був емоційним, заряджав енергією, а іноді міг би і викликати сльози щастя у рідних і близьких необхідно не просто виконувати завчені рухи, а відчути кожен елемент, і станцювати танець з душею.

 • Які ще рекомендації Ви можете дати парі, яка готується до свого першого весільного танцю?

Найголовніша порада, звернутися до професіонала, і тоді у вас все вийде.
Ми бажаємо всім молодятам хорошої підготовки в постановці весільного танцю! І звичайно щоб цей прекрасний момент торжества запам'ятається молодим і їх близьким на довгі роки!

Контакти:

Тел .: +7 911 963 39 61 Марина
Тел .: +7 911 963 39 66 Євген

Як Ви прийшли в хореографію і чому вирішили пов'язати своє життя з танцем?
Як виникла ідея займатися постановкою весільного танцю?
З чого все почалося?
З чого починається постановка весільного танцю?
На чому ґрунтується вибір пісні для весільного танцю?
Які танцювальні напрямки можливі для весільного танцю?
І яке з напрямків Вам особисто найбільше подобається?
Які основні тенденції сучасного першого весільного танцю нареченого і нареченої?
Скільки потрібно уроків, для того щоб молоді змогли успішно виконати свій перший танець?
Коли варто приступити до занять?