Латвійський лат - найдорожча валюта Європи

  1. поділіться

Латвійський лат є найдорожчою валютою Європи

Номінально євро як і раніше вважається однією з найцінніших валют світу. Можна назвати тільки п'ять країн, валюта яких буде більше, ніж 1 євро.

Три з них розташовані в арабському регіоні - це Оман, Бахрейн і Кувейт. Кувейтський динар, наприклад, коштує приблизно 2,50 євро і вважається найдорожчою валютою світу.

Також дорожче євро британський фунт і, як не дивно, латвійський лат. Незважаючи на те що Латвія як і раніше залишається економічно слабкою країною і показники економічної продуктивності у неї нижчі за середні по Євросоюзу, сьогодні її валюта коштує приблизно 1,40 євро. Тобто лат не тільки дорожче 1 євро, але і більше, ніж британський фунт. Таким чином, лат є найдорожчою валютою Європи.

Оформлення банкноти латвійського лата більш убоге, ніж його вартість. На зворотному боці можна бачити тільки орнамент, іншу сторону прикрашають дерева, селянські хатини або кораблі. Купюра в 100 латів - єдина, на якій зображена історична особистість - латиський письменник, фольклорист і громадський діяч Крішьяніс Барон, який жив з 1835 по 1923 рік. Він став відомий завдяки колекціонуванню латиських народних пісень.

На банкноті вартістю 500 лат також зображено обличчя - селянська дівчина в традиційному національному костюмі. Її зображення також з'являється на інших латвійських банкнотах у вигляді водяних знаків. Купюра в 500 латів цікава ще й з іншої причини - вона є третім найбільш цінним грошовим знаком у світі. Дорожче неї тільки купюра в 10 000 сінгапурських доларів і купюра в 1000 швейцарських франків.

Як довго Латвія володітиме найдорожчою валютою в Європі - невідомо. Уряд країни до 2014 року планує перевести країну на єдину європейську валюту.

За матеріалами: Euromag.ru

поділіться

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.