Mестная валюта

  1. Курси валют

Чеської національною валютою є крона. У світовій класифікації дана валюта позначається абревіатурою CZK; на цінниках всередині країни ви зустрінете позначення - Kč.

У зверненні зараз знаходяться купюри номіналом 100, 200, 500, 1000, 2000, 5000 крон і монети номіналом 1, 2, 5, 10, 20, 50 крон. Одна чеська крона дорівнює 100 геллерам, однак гелери кілька років тому були скасовані і не мають ходіння. Навіть якщо на цінниках в магазині вказана ціна в Геллер, то при оплаті товару Ви побачите, що ціна округляється до цілих крон.

Як офіційне платіжний засіб Чеської Республіки, чеська крона - найкраща і часто єдина валюта, яка приймається для оплати всередині країни. Незважаючи на те, що Чехія входить до складу Євросоюзу, євро не має тут широкого ходіння. Деякі магазини, ресторани і готелі приймають оплату в євро, але курс при цьому може бути занижений.

Цілком можна обходитися і без готівки, користуючись лише картою: у великих торгових центрах, бутиках, практично всіх великих ресторанах і готелях приймають до оплати банківські карти: American Express, VISA, Master Cards і Access.

Курси валют

Актуальний курс іноземних валют і валютний конвертер знайдете тут .

Хоча Прага дуже спокійне місто, слід дотримуватися обережності, а саме:

  • Не носіть з собою на прогулянки великі суми готівки;
  • проводите обмін грошей тільки в банках або знімайте готівку в автоматах - в Празі вони є в достатній кількості, особливо в центрі міста;
  • будьте уважні, змінюючи гроші в обмінних пунктах. Попередньо вивчіть курс і довідаєтеся про додаткові комісійних зборах, якщо такі стягуються в даному обмінному пункті. При обміні грошей попросіть чек, на якому буде ясно написаний курс і відсоток комісійних, адреса пункту обміну і час проведеної операції.
  • ніколи не міняйте гроші у випадкових людей на вулиці, якою б привабливий курс вони вам не пропонували.

ніколи не міняйте гроші у випадкових людей на вулиці, якою б привабливий курс вони вам не пропонували

Поправка до закону про обмін іноземної валюти вступає в силу 1.04.2019 р і привносить нові правила, в тому числі, можливість анулювати трансакцію з обміну грошей протягом 3 годин. Детальна інформація - тут.