Вибираємо дитячу ванночку

  1. Вибираємо дитячу ванночку: на мокрому місці
  2. Аксесуари для дитячої ванночки
  3. надійна опора

Успіх першого купання залежить від того, наскільки правильно були підібрані аксесуари для нього, і перш за все - дитяча ванночка. Для дитини знайомство з водою має стати приємним, щоб потім вечірнє купання не супроводжувалося сльозами й істериками. Деякі батьки вважають за краще купати малюка в дорослому ванні. Однак у такого підходу є суттєві мінуси з точки зору гігієни (адже мама з татом навряд чи знайдуть в собі сили грунтовно чистити ванну кожен день, а інакше грудничку ніяк не можна розділити «місце загального користування» з іншими членами сім'ї), а також психологічного комфорту - немовляті, можливо, буде страшно в такому великому просторі. Тому дитяча ванночка необхідна, так батькам легше купати немовляти, і дитині в ній зручніше і спокійніше.

Вибираємо дитячу ванночку: на мокрому місці

Найпоширеніша модель - класична ванночка овальної форми. Її можна знайти в будь-якому дитячому магазині за доступною ціною. По суті, це зменшена копія «дорослої» ванни. Відрізняються звичайні ванночки один від одного лише кольором і розміром (зазвичай він стандартний - 100х50х36 см, і якщо варіюється, то незначно). У класичній ванні є поглиблення для банного приладдя (наприклад, мила або мочалки). Іноді ванночки забезпечені зливним отвором з пробкою. Бажано, щоб пробка була невеликого розміру і не привертала уваги малюка, інакше він згодом буде весь час витягати її. Недолік класичної ванночки - відсутність опори для спинки малюка. Тому мами змушені однією рукою мити, а інший - підтримувати дитину. Так що потрібно помічник - тато, бабуся чи дідусь, або додаткове спеціальне пристосування (гамак, гірка).

Анатомічна ванночка має всередині вбудовану гірку-підтримку, що повторює контури тіла дитини. Так він відчуває себе більш впевнено, оскільки відчуває опору і не може зісковзнути. У комплекті з деякими моделями йде прогумована вставка під спинку, яка зводить до нуля можливість малюка випадково опуститися під воду. Мамі зручно: їй не потрібно підтримувати дитину, руки у неї вільні і вона цілком може сама впоратися з купанням.

У анатомічної ванночки свої мінуси. Через опуклостей вбудованої гірки вона трохи дрібніше, ніж інші моделі, і варто дитині підрости, ванночка стає йому тісною.

Знімна ванночка (за формою зазвичай традиційна або анатомічна) може встановлюватися на краю великої ванни. Так мамі простіше купати малюка, та й спина в такому положенні втомлюється менше. Зазвичай знімні ванночки підходять для більшості стандартних ванн. Однак при покупці краще буде ще раз перевірити всі розміри.

Дітям з дуже чутливою шкірою, схильної до алергічних реакцій, підійде антимікробну ванночка. Вона виготовлена ​​зі спеціальної пластмаси, в якій міститься антисептик мікробан. Цей пластик був розроблений британськими хіміками для медичної промисловості: він знищує до 99% бактерій на поверхні виробу.

Антисептик не виділяється в навколишнє середовище, тому, на відміну від будь-якого дезинфікуючого розчину, він не представляє небезпеки для розвитку алергії. Антимікробну ванночку не треба дезінфікувати. Правда, ця модель не надто поширена, і її доведеться пошукати.

Ванночка зі зворушливою назвою «Мамин животик» схожа на велике цебро зі зручною ручкою. Ця незвичайна модель розроблена у співпраці з педіатрами, акушерами та патронажними сестрами. Вона ідеально підходить для купання новонародженого: кругла форма ванночки повторює лоно матері, що дає малюку відчуття природної захищеності.

Вона ідеально підходить для купання новонародженого: кругла форма ванночки повторює лоно матері, що дає малюку відчуття природної захищеності

У ванні передбачена мітка, що показує необхідний рівень води. До речі, її постійна температура зберігається протягом 15-20 хвилин. На жаль, така ванночка підходить тільки для самих маленьких і швидко втрачає свою актуальність в міру росту дитини.

Існують ще ванночки, суміщені з пеленальним столиком або комодом. Конструкція з пеленальним столиком ергономічна: ванночка суміщена з матрацом для сповивання і підставкою для предметів гігієни. Для зручного зливу води є спеціальний шланг. Коли ванночка не використовується, вона прихована пеленальной дошкою з матрасиком. При бажанні її можна витягнути. Випадок з комодом аналогічний: під пеленальной дошкою розташована невелика анатомічна ванночка з дренажним шлангом. Згодом і пеленальную дошку, і ванночку можна прибрати, тоді комод буде використовуватися тільки для зберігання речей. Якщо вибір припав саме на вбудовані ванночки, то можна розглянути ті моделі комодів, в яких ванночка «виїжджає» з-під пеленального столика. Тоді і ванночка, і пеленальний місце існують автономно: на столику можна розкласти пелюшку і одяг, а після закінчення водних процедур, засунувши ванну, не поспішаючи витерти і одягнути малюка.

Надувна ванночка - відмінний варіант для поїздок на дачу або навіть на пляж, де вона замінить басейн-«жабник». Її рідко використовують як основну, але якщо вдома проблеми з вільним місцем, вона стане прийнятним рішенням. Ванночку можна здути і зберігати в складеному вигляді. Кільцева структура дозволяє здувати ванночку по частинах, вона оснащена спеціальними клапанами, а стійке днище дозволяє розташувати її на будь-якій поверхні. Ванночка має підголівник, що забезпечує правильну підтримку для голівки дитини.

Аксесуари для дитячої ванночки

Аксесуари для дитячої ванночки

Серед аксесуарів для купання особливою популярністю користуються знімні гірки для купання. Як правило, вони підходять для класичних ванночок, а також для дорослих ванн.

Гамак для традиційної ванночки, виконаний з дрібної сітки, за допомогою гачків кріпиться над дном і ідеально підходить для новонароджених. До речі, при покупці гамаків слід звертати увагу на максимальну вагу, який витримує виріб, і вік малюка.

Анатомічна гірка для купання має зручну форму, підтримує дитину під пахвами і упором між ніжок. Гірка для купання має присоски, які надійно прикріплюють її до ванні або до дорослого ванні. Деякі моделі регулюються під ріст дитини, роблячи купання найбільш безпечним. Анатомічна гірка може бути яскравою, виконаної у формі морської тварини, мати малюнки-аплікації. Все це перетворює купання у веселу безпечну гру.

Гірка-підставка виконана у вигляді металевого каркаса, обтягнутого тканиною, вішається на бортик ванни і призначена для дітей до 1 року. Модель недорога і дуже поширена, але, на жаль, не зовсім безпечна: у дитини немає бічної підтримки і упору між ніжок, тому він легко може з'їхати з гірки в воду.

надійна опора

Більшість ванночок встановлюється однаково. Їх можна або закріпити бортиками за бортики ванній (якщо вони шириною не менше 2 см), або поставити на спеціальну підставку, яка надійно фіксується за допомогою металевих ручок. Зазвичай вона продається окремо і не обов'язково призначена для дитячих ванночок (наприклад, на неї можна поставити таз з білизною для прання, щоб сильно не нагинатися).