Як повернути борг без розписки?

  1. збір доказів
  2. залучення колекторів
  3. Поради

Багато громадян, коли до них звертаються знайомі, друзі або родичі за грошима, вважають неетичним давати гроші під розписку. В результаті вони позбавляють себе головний доказ існування боргу. Чи зможуть вони повернути свої гроші, якщо позичальник відмовиться платити, зробивши вигляд, що ніколи ні про який борг не чув?

Розписка - це дуже важливий документ в двосторонніх відносинах кредитора і позичальника. Сторонам потрібно приділяти цьому питанню велику увагу. Читайте тут, як правильно скласти боргову розписку?

збір доказів

Але, що робити, якщо розписки немає? Кредитор не зможе повернути свої гроші? Відсутність розписки, звичайно, створює чималі проблеми, проте рано здаватися. Кредитору потрібно зібрати докази, щоб підтвердити наявність боргу. Зібравши докази, він зможе звернутися до суду, щоб повернути свій терміновий позику готівкою .

По-перше, можна знайти свідків, який присутні при передачі грошових коштів позичальнику.

По-друге, перевірте свій телефон, електронну пошту на предмет переговорів з боржником. При наявності будь-яких повідомлень, що підтверджують факт заборгованості, терміни її повернення, необхідно роздрукувати листування і завірити в нотаріуса.

По-третє, потрібно організувати зустріч з боржником і обговорити умови повернення заборгованості. При цьому слід здійснити аудіозапис переговорів.

Хоча поточне законодавство вважає, що проти волі громадянина заборонено збирати інформацію про його приватного життя, але в цьому випадку кредитору може допомогти недавня позиція Верховного суду в одній зі справ. Там, зокрема, допускається здійснення аудіозапису та використання в якості доказів, якщо записуючий обговорює власні справи. Тобто він не втручається в чуже життя, а намагається убезпечити себе.

По - четверте, можна дізнатися, на що позичальник витратив позикові кошти. Гроші завжди залишають сліди. Нехай позичальник пояснить, звідки він взяв капітал на покупку автомобіля, земельної ділянки і т.д.

Перед зверненням до суду кредитор може спробувати щастя у правоохоронних органів, які перевірять позичальника на предмет шахрайства. Можливо, такі перевірки змусять боржника проговоритися і визнати наявність боргу.

залучення колекторів

Найпростіший спосіб вирішити проблему - це звернутися за допомогою до колекторським агентствам. Деякі з них готові працювати навіть в разі, коли у кредитора немає ніяких документів, які б підтверджували наявність заборгованості.

Однак цей шлях і найбільш витратний. Навіть при наявності всіх документів вони працюють за 20-30% від суми боргу. Якщо ж у кредитора немає навіть розписки, то ставка за роботу стрімко збільшується.

Якщо кредитор готовий розлучитися з істотною частиною боргу плюс оплатити послуги стягувачів за фіксованим тарифом за ряд процедур, то він швидко зможе знайти собі відповідне агентство.

Поради

В цілому, якщо доводиться часто видавати швидкий позику , То необхідно не тільки складати договір позики і розписку, а й ретельно оцінювати, перевіряти позичальника. Завжди можна попросити надати його виписку по кредитній історії, щоб простежити, як позичальник зазвичай обслуговує свої боргові зобов'язання.

Також можна перевірити його по різним державним сервісів на предмет наявності виконавчих проваджень, банкрутства тощо

Чи зможуть вони повернути свої гроші, якщо позичальник відмовиться платити, зробивши вигляд, що ніколи ні про який борг не чув?
Кредитор не зможе повернути свої гроші?