Як повернути страхову премію вже після отримання кредиту. У яких випадках ви має повне право на повернення

 1. Страхування при оформленні кредиту: навіщо це потрібно банку
 2. Багатогранність страхування або як уникнути обману
 3. Як скористатися страховкою
 4. Нормативне регулювання відмови від страховки
 5. Коли неможливий повернення страхової суми в період охолодження
 6. Повернення страховки при індивідуальному і колективному страхуванні
 7. Колективне страхування ВТБ 24 і Ощадбанк: чи є різниця
 8. Вивчаємо страховий договір
 9. Заява на повернення страховки: складаємо документ правильно
 10. Відмовили в поверненні - оскаржуємо

Rating: 4.7 / 5. From 3 votes.

Please wait ...

Повернення страховки за споживчим кредитом - важливий момент, про який замислюється, мабуть, добра половина позичальників.

Однак лише одиниці знають, що процедура відмови існує і успішно практикується в відповідно до російського законодавства.

Нижче ми розглянемо, наскільки чесно надається послуга страхування, для чого вона необхідна і як повернути страховку по кредиту ВТБ, Ощадбанку та багатьох інших банків.

Нижче ми розглянемо, наскільки чесно надається послуга страхування, для чого вона необхідна і як повернути страховку по кредиту ВТБ, Ощадбанку та багатьох інших банків

Страхування при оформленні кредиту: навіщо це потрібно банку

Вітчизняні банківські організації пропонують різні умови позик: від акційних пропозицій «без переплат» до довгострокових великих кредитів під значний щорічний відсоток. І практично для кожного кредитного продукту передбачений варіант оформлення як зі страховкою, так і без неї. Клієнт має право вибрати більш дешевий варіант позики без супутніх страхових платежів, але на практиці позичальникам далеко не завжди повідомляють про таку можливість.

Справа в тому, що банку вигідно надати свої гроші позичальнику, «здерши» з нього максимальний відсоток. Кредитний фахівець, в свою чергу, прагне виконати норму підтверджених кредитів з підвищеною відсотковою ставкою або страховкою. Банк же отримує свою частку коштів від страхової компанії, одночасно покриваючи за рахунок клієнтів власні ризики неповернення позики.

В черговий раз нагадаємо: вивчайте вміст кредитного і страхового договорів, з'ясовуйте спірні моменти відразу! Уточніть розмір сумарної переплати за весь період кредитування, чи входить сюди страховка. Але якщо ви підписали всі документи, а на наступний день побачили, що там присутня «зайвий» (нав'язаний) договір, або вирішили, що переплата велика, домагайтеся повернення страховки по кредиту.

Багатогранність страхування або як уникнути обману

Співпраця страхових фірм і банків - класичний фінансовий симбіоз, від якого здорово виграють обидві установи. Зауважимо, що для позичальника послуга страхування також може виявитися корисною, тому що при настанні страхового випадку кредитні зобов'язання переходять до відповідальної компанії.

Корисно: Знаючи, що більшість клієнтів відмовиться від додаткового подорожчання кредиту, співробітник банку може використовувати іншу термінологію або вказати страховку як програму фінансового захисту.

Знайте, що вам можуть запропонувати наступні програми:

 1. Страхування життя і здоров'я. Саме дана послуга пропонується при оформленні кредиту, гарантуючи повернення коштів банку навіть у разі втрати працездатності або смерті позичальника. Зверніть увагу, що страхування згідно із законом суворо добровільне, крім ряду винятків.
 2. Страхування від втрати роботи. Мається на увазі звільнення з ініціативи роботодавця, даний тип фінансового захисту забезпечує своєчасне погашення боргових зобов'язань страховою компанією. Врахуйте, що на звільнення за власним бажанням дія поліса не поширюється.
 3. Страхування банківських карт. Ощадбанк пропонує власникові своїх карт всіх типів поліс захисту вартістю 1,5 - 2,5% від страхової суми в рік в залежності від обраного варіанту. Інші банки-емітенти пропонують схожі програми. І так як при оформленні позики фахівець пропонує в подарунок і кредитну карту, Вам можуть автоматично підключити і дану захист.
 4. Страхування заставного майна. При оформленні позики на тривалий термін банку необхідні гарантії виплати грошових коштів. Для надійності якраз і потрібна застава, проте, за тривалий час може виникнути форс-мажор, який веде до псування заставного майна. Якраз для захисту від непередбачених неприємностей, пов'язаних із заставою, і оформляється поліс його захисту.
 5. Просто в якості додаткової послуги співробітник банку може красиво запропонувати поліс захисту житла, страхування мандрівникам, автострахування та інше.

Порада: Перед тим, як відмовитися від поліса, обміркуйте можливі ризикові ситуації, адже, якби неприємність, страховка зніме з вас боргові зобов'язання.

Як скористатися страховкою

Маючи на руках поліс, при виникненні страхового випадку необхідно відразу звернутися до свого банку, де і буде розглянуто ситуацію. Страхові компанії не відрізняються зайвою щедрістю, тому спеціальна комісія буде ретельно вивчати надані документи. Схема дій така:

 • читаєте договір, переконавшись, що Ваш випадок підлягає компенсації і не входить в список виключень;
 • з договорами по кредиту і страхування йдете в банк, де пишете відповідну заяву;
 • банк може направити клієнта до страхової компанії або передати документи самостійно;
 • організація-страховик розглядає заявку протягом 10 днів з моменту отримання заяви.

У банк і страхову компанію потрібно йти з документами, що підтверджують необхідність виплати. Так, при втраті роботи слід взяти з собою трудову книжку з відповідним записом, виписку з неї або завірену копію наказу про звільнення. У разі серйозної хвороби, отримання каліцтв або смерті особи-позичальника необхідно докласти до справи довідки з лікарні.

Щоб уникнути обманних маневрів з боку страхової організації з кожного документа зніміть копії і завірте їх у нотаріуса. При подачі заяви вимагайте папір, що підтверджує прийом пакета документів, подібна пильність виключить «втрату» ваших даних і забезпечить законність дій.

Нормативне регулювання відмови від страховки

За підсумками численних скарг, Банк Росії ініціював Вказівка № 3854 від 20.11.2015 «Про мінімальні (стандартних) вимогах до умов і порядку здійснення окремих видів добровільного страхування». Дана вказівка ​​зобов'язує страховика повернути суму страхового внеску страхувальникові в разі відмови в п'ятиденний строк з дня підписання договору ( «період охолодження»), що має бути враховано в документах.

Закон зобов'язує здійснити повернення страховки протягом 10 днів після письмового звернення про відмову в компанію. Поверненню підлягає сума за вирахуванням частини коштів за ті кілька днів, коли фактично Ви були застраховані.

Чи вважаєте, що страховку Вам нахабно нав'язали, що не розповіли про неї зовсім або Ви передумали оплачувати додаткову послугу? Спробуйте повернути гроші за страховку по кредиту Ощадбанку, ВТБ 24 і інших банків. Це можливо, якщо в договорі страхування є пункт про повернення, дотримані умови подачі заяви і відсутній факт настання страхового випадку.

Про те як здійснити повернення необґрунтованих комісій за кредитом читайте тут .

Коли неможливий повернення страхової суми в період охолодження

Більшість полісів можна анулювати, проте є кілька винятків, за якими повернення неможливе навіть при виконанні інших умов відповідно до законодавства:

 • медичне страхування добровільного характеру щодо осіб без громадянства та громадян інших держав;
 • страховка осіб, необхідна для допуску до специфічної роботи відповідно до законів РФ;
 • страхування цивільної відповідальності власників автомобілів;
 • страховка громадян РФ, які перебувають за межами країни, що дозволяє розраховувати на лікування за кордоном.

Відзначимо, в кожному з даних пунктів страхування оформляється добровільно.

Повернення страховки при індивідуальному і колективному страхуванні

Згідно зі статистикою, процентне співвідношення індивідуальних і колективних договорів страхування однаково. Різниця між поняттями полягає в наступному:

 • договір індивідуального страхування - пряма угода між фізособою та страховою компанією, де банк лише передає поліс в руки клієнтові;
 • колективне страхування - поліс, що купується банком у організації-страховика, в розрахунку на N кількість клієнтів; в результаті позичальник лише приєднується до готового страховому портфелю і подальші питання вирішуються вже з банком.

Для клієнта ні в порядку оформлення, ні в вартості різниці немає, проте колективна страховка виключає повернення суми в період охолодження за рідкісним винятком.

Колективне страхування ВТБ 24 і Ощадбанк: чи є різниця

Укладаючи колективний договір, банки використовують різні прийоми для зрівнювання власної вигоди і рівня задоволення клієнтів. Незважаючи на специфіку колективного поліса, такі «кити» вітчизняної банківської сфери як ВТБ 24 і Ощадбанк лояльно ставляться до повернень страхових внесків.

Так, керівництво Ощадбанку прийняло рішення, що незалежно від форми договору передбачено період охолодження тривалістю 14 днів, протягом якого фізична особа має право відмовитися від добровільної страховки.

ВТБ 24 пропонує іншу схему: тут страхові платежі за колективними договорами вносяться раз на місяць. Тобто, людина має право відмовитися від чергового страхового внеску, своєчасно повідомивши про це банк і подавши відповідну заяву. Дія поліса буде призупинено, але попередні платежі поверненню не підлягають.

А ось «Ренесанс-Життя» повернення страховки по кредиту здійснює виключно за індивідуальними договорами.

Вивчаємо страховий договір

Поряд з документами по кредиту фахівець зобов'язаний надати на підпис договір страхування з подальшою передачею на руки клієнту. Незалежно від типу поліса, не нехтуйте прочитанням, особливо пильну увагу зверніть на наступні пункти:

 • перелік страхових випадків;
 • сума компенсації при настанні випадку з наявного переліку;
 • причини відмови у виплаті компенсації;
 • категорія осіб, яким виплата страховки свідомо неможлива в зв'язку з професією або захворюванням;
 • при достроковому погашенні кредиту чи повертається страховкаі в якому обсязі;
 • відмітка про наявність періоду охолодження і повернення страхового внеску.

Більшість банків надає альтернативні пропозиції, тобто дешевий кредит зі страховкою або позику з підвищеною відсотковою ставкою, але без відсотків. На етапі консультації попросіть кредитного експерта прорахувати щомісячні платежі будь-якого виду, тому що здається дорогим позика може виявитися вигідніше.

Розглянемо приклад. Спеціаліст пропонує взяти кредит в розмірі 60000 руб. з процентною ставкою 18% річних строком на 24 місяці зі страхуванням життя, розмір якого - 0,5% на місяць. Врахуємо, що за весь термін фактична переплата складе 36% за умовами кредиту та 12% - по страховці, разом - 48%. У той же час цю суму можна оформити за програмою 22% річних без страховки, якщо порахувати, за цей же період відсоток складе 44%. Таким чином, перший варіант буде вигідніше, якщо вдасться повернути страховий внесок.

Щодо подання заявки на іпотеку в кілька банків одночасно і онлайн через сервіс Тінькофф читайте в нашій статті .

Щодо подання заявки на іпотеку в кілька банків одночасно і онлайн через сервіс Тінькофф  читайте в нашій статті

Заява на повернення страховки: складаємо документ правильно

Якщо Ви прийняли рішення здійснити повернення страховки по кредиту ВТБ 24 або Ощадбанку почніть з складання заяви про відмову від послуги. Для цього протягом 5 днів після підписання заповніть заяву за зразком з офіційного сайту або попросіть бланк в відділенні банку. Обов'язково вкажіть, крім особистих даних, номер поліса і дату його укладення, а також реквізити рахунку, куди повинні надійти гроші. Умови повернення страховки в інших банках схожі, уточнити нюанси слід у відділенні.

Важливо:

Згідно Вказівкою ЦБ РФ № 4500-У термін «охолодження» для повернення страховки з 01 січня 2018 року збільшено до 14 днів.

З документів обов'язково знімайте копії, бажано віддавати банку і страхової компанії їх, залишивши оригінали собі. Дамо раду: щоб Ваш випадок швидше розглянули, краще звернутися і в банк, і в страхову організацію, а також залишити звернення на сайті Банкі.ру . Причому для страхової досить відправити лист, переважно замовне, зробивши докладний опис і взявши підтвердження про відправку для підтвердження своєчасності звернення.

Відмовили в поверненні - оскаржуємо

Якщо вжити заходів щодо повернення страховки своєчасно, ймовірність отримати гроші висока. Однак є шанс потрапити на неметкого або просто нахабного співробітника, який навмисне «втратить» документи на відмову.

Виходячи з практики, страховик може не вкластися в 10-денний термін, в цьому випадку зв'язуйтеся з банком, страховою організацією, телефонуйте на гарячу лінію. Надішліть досудову претензію, пригрозіть скаргою в ЦБ РФ і позовом до суду. Якщо всі дії виконані грамотно, проблем з поверненням виникнути не повинно.

Кредити оформлюються в більшості випадків зі страховкою, однак Вказівка ​​Банку Росії дає можливість відмовитися від небажаної додаткової послуги. Сподіваємося, після прочитання цієї статті для Вас стане зрозумілими, на які «підводні камені» звернути увагу і як повернути страховку по споживчим кредитом після укладення угоди.

Це може бути корисним:

Чи вважаєте, що страховку Вам нахабно нав'язали, що не розповіли про неї зовсім або Ви передумали оплачувати додаткову послугу?