Чи можна повернути телефон на протязі 14 днів якщо він не сподобався: права споживача з обміну та поверненню телефону

 1. Споживчі права і мобільні телефони
 2. умови повернення
 3. Обмін / повернення
 4. Які документи необхідно підготувати для повернення
 5. Чи можна якось прискорити процес
 6. Якщо телефон придбаний в інтернет-магазині
 7. висновок

Мобільні телефони міцно увійшли в життя сучасної людини. Як показують статистичні дані, більшість росіян кожні три - сім років набувають нового стільникове пристрій. У деяких випадках у покупців виникає необхідність повернути товар назад в магазин. Розберемося, чи можна повернути телефон в торгову точку, і що про це говорить законодавство РФ.

Споживчі права і мобільні телефони

Ніхто не застрахований від того, що придбаний телефон з часом необхідно буде повернути продавцеві Ніхто не застрахований від того, що придбаний телефон з часом необхідно буде повернути продавцеві. Подібна ситуація може виникнути в декількох випадках.

 1. По-перше, пристрій може просто не підійти громадянину за своєю функціональністю або інших особливостей.
 2. По-друге, в телефоні може бути виявлений заводський брак, негативно впливає на його роботу.

Для того щоб зрозуміти, чи можна зробити обмін або повернення, слід ознайомитися з трьома нормативними актами:

 1. Законом, присвяченим захисту прав споживачів.
 2. Постановою уряду, де прописаний перелік товарів, які ні за яких обставин не можна повернути, якщо вони виконані якісно і не мають дефектів.
 3. Законодавчим актом «Про обмін телефонів».

Перший нормативний акт чітко вказує, що громадянин Російської Федерації має право повернення не сподобався йому продукту протягом чотирнадцяти днів. При цьому важлива цілісність товару та збереження його упаковки. Пояснювати причини такого вчинку закон не вимагає.

Увага! Однак у переліку товарів, повертати які не можна, містяться і високотехнологічні пристрої, що володіють сенсорним екраном і більш ніж двома різними функціями.

Відносно того, чи підпадають телефони під таке визначення, до сих пір ведуться суперечки. Однак в більшості випадків торгові точки при поверненні телефону належної якості посилаються саме на цей закон.

умови повернення

Здійснити повернення телефону протягом 14 днів, якщо він справний, неможливо Здійснити повернення телефону протягом 14 днів, якщо він справний, неможливо.

Єдине, що може зробити покупець, це вимагати поміняти пристрій на інший зразок тієї ж моделі.

Що стосується сучасних смартфонів, то їх можна повернути тільки в разі виявлення браку, поява якого не пов'язане з діями самого покупця.

Серйозність дефекту значення не має. Це може бути:

 1. Шлюб, утворений під час виробництва, і що стосується внутрішньої начинки вироби (різноманітних схем, плат, дисплея).
 2. Пошкодження, що утворилися на корпусі телефону.
 3. Несправність, пов'язана з програмним забезпеченням.

Відповідно, повернути телефон можна навіть в разі наявності невеликої подряпини на корпусі, яка псує зовнішній вигляд, або неадекватного зображення будь-якого символу на дисплеї.

Читайте чи можна зробити повернення товару без упаковки .

А тут як можна повернути постільна білизна назад в магазин.

За посиланням список документів, що підтверджують якість товару.

Обмін / повернення

При виникненні несправності, покупець може повернути товар або обміняти його на інший аналогічний зразок При виникненні несправності, покупець може повернути товар або обміняти його на інший аналогічний зразок. Як саме вчинити в даному випадку, повинен вирішити сам громадянин.

Однак необхідно мати на увазі, що обміняти телефон можна тільки в тому випадку, якщо має місце одна з таких обставин:

 1. Дефект, виявлений в телефоні, серйозно впливає на роботу пристрою.
 2. Ремонтні роботи, що дозволяють усунути несправність, буду тривати більше сорока п'яти днів з моменту здачі пристрою в ремонт.
 3. При повторному ремонті пристрій пробуло не у громадянина понад тридцять днів.

У всіх випадках, описаних вище, телефон можна обміняти. Повернути пристрій дозволяється при заводський брак, який неможливо усунути, а також в разі, якщо для виправлення недоліків необхідний дорогий і тривалий ремонт.

Які документи необхідно підготувати для повернення

Перед тим як повернути телефон в магазин, необхідно підготувати певну документацію Перед тим як повернути телефон в магазин, необхідно підготувати певну документацію. Список документів невеликий і складається всього з двох позицій:

 • чек;
 • гарантійний талон.

У деяких випадках може знадобитися заяву (якщо пристрій повертається через два тижні), а також особисті документи.

Якщо ж співробітники магазину не погоджуються виконати вимоги громадянина, доведеться складати претензію, до якої підкріпити вищеописані документи. У випадках, коли покупець проводить експертизу за свій рахунок, знадобиться копія висновку. Також необхідно буде надати сам пристрій. При цьому повинні бути присутніми всі елементи, які йшли в комплекті з ним, а також упаковка.

Корисно знати штрих коди товарів по країнах виробників і їх розшифровку .

Це потрібно знати - покарання за образу особистості .

Чи можна якось прискорити процес

Чи можна якось прискорити процес

Телефон - технічно складний товар. Продавець може скористатися цим, і відмовитися повертати кошти. Тому оптимальним способом повернути стільниковий є вимога про здійснення обміну. Торгові точки більш охоче йдуть на подібні дії.

У разі успіху, громадянин отримає нову модель мобільного телефону. Різницю у вартості повинен буде покрити або покупець, або продавець (в залежності від ситуації).

Частина магазинів в рамках клієнтоорієнтованості можуть йти назустріч покупцям і здійснювати повернення \ обміни мобільних телефонів (навіть без істотних вад).

Якщо телефон придбаний в інтернет-магазині

Чи можна повернути телефон протягом 14 днів, якщо він був придбаний в режимі онлайн? Що стосується товарів, придбаних в інтернет-магазинах, діють інші правила.

Покупець не може попередньо ознайомитися з зовнішнім виглядом пристрою і його функціональністю. Крім того, у громадянина відсутня можливість переконатися в тому, що телефон не має дефектів.

У зв'язку з описаними вище особливостями, законодавець дозволяє повертати мобільні пристрої належного і неналежного якості протягом семи днів з моменту їх отримання. Навіть якщо з телефоном все в порядку, користувач може повернути його, не пояснюючи причин свого вчинку. Але тільки поки не пройде тиждень з моменту отримання пристрою.

Особливості! Відмовитися від товару, замовленого в інтернеті, можна до моменту його доставки.

висновок

Таким чином, мобільний пристрій не завжди можна здати назад в магазин. Чи підлягає телефон поверненню, залежить від конкретних обставин. Нормально працюючий пристрій без пошкоджень повернути не вдасться (якщо тільки не використовувати лазівки в законодавстві). Однак виявлення заводського браку є підставою для подібних дій.