Обмін речами дозволяє оновити свій гардероб всього за 50 гривень

За допомогою дрес-кросинги можна оновити вміст своєї шафи

Багато панянки знайомі з ситуацією, коли одночасно і надіти нічого, і дверцята шафи не закриваються від кількості речей. З недавніх пір позбутися такого речового баласту можна за допомогою дрес-кросинги (від англ. Dress - плаття, одяг, і crossing - перехід). За цим заморським словом ховаються заходи, на яких всі бажаючі збираються в потрібному місці в потрібний час і обмінюються непотрібними речами. Про нюанси цього обміну ми поговорили з організатором київських dress-crossing вечірок "Вещизм" Ольгою Антонової та їх завсідником Наталією Івченко .

ЯК ПОТРАПИТИ В "обмінки"

Акції дрес-кросинги в Києві за останній рік стали працювати за певною схемою. Організатори, в першу чергу, оголошують дату і місце проведення (найчастіше такі оголошення можна знайти в соціальних мережах і в "живих журналах"). Для участі в деяких з них потрібно зареєструватися на сайті, назвавши в тому числі свій вік і звідки ви дізналися про захід. На інші ж можна прийти і просто так. Як правило, кожен учасник повинен з собою щось принести: одяг, взуття та аксесуари (але є заходи, на які можна прийти і з порожніми руками). Обов'язкова вимога до всіх речей - вони повинні виглядати презентабельно. Загалом, перебувати в такому стані, щоб їх можна було б відразу надіти.

"Раніше я дозволяла приносити речі за день до заходу, - говорить Ольга Антонова. - Але потім зрозуміла, що люди часом несуть всякий" неліквід ", а у мене все-таки не крапка прийому секонд-хенду. Тепер приймаю речі за кілька днів до дрес-кросинги. Зазвичай близько 10% принесеного не виставляти взагалі ". Така позиція забезпечує постійну клієнтуру. Адже хто вдруге піде в "обмінках", якщо там вибрати нема з чого. "Я бувала на таких провальних вечірках, - згадує Наталя Івченко. - Там або розміри були гігантські, або просто носити це вже було страшно". До слова, вік речі не так вже й важливий: якщо ви відкопали у себе вдома бабусину вінтажну кофточку, до якої не дісталася моль, то її цілком можуть у вас забрати.

ДРЕС-кросинги-КОНТИНГЕНТ

Вирішивши відвідати подібний захід, слід пам'ятати, що абсолютна більшість там будуть складати представниці прекрасної статі, адже саме вони більше схильні до "вещизм". "Молоді люди до нас теж заходять, - ділиться Ольга Антонова, - але зовсім трохи, від 3-4 до 10 осіб. Бродят, скаржаться, що для них нічого практично немає. Сподіваюся, що в майбутньому їх до нас буде приходити набагато більше" .

Серед дівчат, за словами організаторів дрес-кросинги, переважають 25-річні. "У такому віці вже заробляють гроші , Тому можуть собі дозволити в пориві накупити купу всього. А потім не знають, куди це діти ", - розповідає Ольга Антонова. Її слова підтверджує Наталія, якій самій 26 років:" Старше 30 я взагалі особливо нікого не бачила. В основному, на дрес-кроссинг-вечірки приходять мої однолітки або трохи молодші ".

Чому важливий цей момент для майбутніх відвідувачів? Все просто, раз на дрес-кроссинг ходять 25-річні, значить, і більшість речей будуть розраховані саме на цю вікову категорію.

[Shopping1]

ЦІНА ПИТАННЯ

Участь в деяких акціях обміну речами - платна. Як правило, внесок становить 50 грн. "Все-таки є свої витрати на ту ж оренду приміщення", - пояснює Ольга Антонова. Але це ціна не тільки за можливість обміняти непотрібні речі. Як правило, організатори подібних вечірок влаштовують на них невелику розважальну програму. Наприклад, запрошують стилістів, візажистів, фотографів, роблять музичний супровід.

Крім того, в деяких випадках вводиться додаткова невелика плата за речі. Наприклад, перші 5 речей можна взяти безкоштовно, а наступні - по 10 грн за штуку. Пояснюється це тим, що при безкоштовній "роздачі" деякі дами примудряються набрати собі цілу купу одягу, позбавивши тим самим інших можливості вибору. Особливо прикро, якщо ці речі потім не носять. "Я якось бачила, як одна дівчина принесла на другу зустріч відразу три різні блузки, які брала в минулий раз, - розповідає Наталя Івченко. - Причому вона не посоромилася голосно про це заявити, що мовляв, нісенітниці якийсь набрала". А ось якщо доводиться хоч щось платити, людина починає замислюватися, наскільки йому це треба?

ГОЛОВНІ ПРАВИЛА

Приносити можна необмежену кількість речей. У деяких випадках прийти можна і без речей, це залежить від рішення організаторів.

Одяг, принесена на обмін, повинна бути чистою, вигладженою, без дірок, зламаних застібок, плям, "катишков", відірваних гудзиків. Такий, щоб її можна було надіти і піти.

Здані речі назад не повертаються. Як правило, все те, що залишилося, організатори передають в благодійні організації.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Чому важливий цей момент для майбутніх відвідувачів?