Двійку більше не приховаєш: як працюють електронні щоденники

  1. Як це працює
  2. Інші електронні нововведення в школах

Фото: ТАСС / Дмитро Рогулін

З вересня 2013-2014 навчального року в багатьох столичних школах були введені електронні щоденники і журнали, корисність яких вже встигли оцінити як вчителя, так і самі учні та їх батьки. M24.ru зібрало інформацію про те, як працюють електронні щоденники і чим вони допомагають навчальному процесу.

Оновлення шкільної освіти було розпочато кілька років тому. З 2011 року відкрита електронний запис в перший клас. У 2013 році з'явилися перші електронні щоденники, які допомагали ефективніше взаємодіяти вчителям, учням та їх батькам. Вже у вересні 2013 року столичні школи оприлюднили статистику - електронні щоденники використовувалися в 1 305 школах, а в міській шкільній інформаційній системі на той момент зареєстрували 860 тисяч чоловік.

У березні 2014 року глава департаменту інформаційних технологій міста Артем Єрмолаєв оголосив про те, що всі столичні школи користуються електронними щоденниками. При цьому 36% навчальних закладів повністю відмовилися від паперових щоденників (інші школи поки використовують і електронні, і звичайні щоденники).

КАТЕРИНА Полієнко, УЧИТЕЛЬ ШКОЛИ №1370

Я вважаю онлайн-щоденники дуже зручними, адже з їх допомогою мами і тата мають можливість щовечора відстежувати ситуацію з оцінками. На жаль, не всі батьки поки ними користуються, багато по-старому чекають батьківських зборів, на яких класні керівники завжди розкажуть про успішність їхніх чад. Однак мобільні батьки тримають руку на пульсі, завжди можуть бачити борги дитини, зроблені (і не зовсім) домашні завдання.

Однак, незважаючи на зручність для батьків, електронні щоденники доставляють додаткові труднощі вчителю. Це додаткова робота, копітка, точна, немає можливості відкласти виставляння оцінок на потім, адже всі щоденники і журнали повинні бути заповнені практично відразу ж після уроку.


За допомогою електронних щоденників педагоги мають можливість вести електронний шкільний журнал, автоматично отримувати будь-яку якісну і кількісну інформацію, використовувати елементи дистанційного навчання та електронного документообігу. У свою чергу, батьки можуть своєчасно бачити оцінки дитини і домашні завдання, контролювати відвідуваність, спілкуватися з викладачами та представниками адміністрації школи в режимі online.

Учитель "Ломоносовський школи" Анастасія Петренко зазначає, що в електронній звітності є свої плюси і мінуси. "З одного боку, тотальний контроль, зрозуміло, приносить свої плоди. Хлопці звикають до думки, що їх утворення приділяється така увага, що попустітельскі ставитися до свого розвитку тепер просто неможливо. Але є і мінус. Перебуваючи під контролем в школі і вдома, надолужуючи упущені теми, тому що вчитель заявив про них в електронному журналі і поставив мінус, що загрожує перерости в розчарування батьків, дитина упускає найважливіше - самоконтроль, можливість сказати собі: "Я не дуже впевнений до відмінюванні цього дієслова, піду підучу, що б знати напевно "або:" А ось це мені точно стане в нагоді для життя, в цій області я стану фахівцем ".

Батьки по-різному ставляться до електронних щоденників, але в основному оцінюють це нововведення позитивно.

ІРИНА, МАМА ВИПУСКНИЦІ 2014 року 11 КЛАСУ ШКОЛИ №301

Введення електронних щоденників полегшило життя багатьом зайнятим батькам, у яких немає часу на щоденне відстеження успішності і перевірку паперових щоденників, іноді навіть на відвідини батьківських зборів не вистачає часу. Нововведення дуже сподобалося, мені було легко до нього звикнути, оскільки професія пов'язана з роботою на комп'ютері та в мережі. Завдяки електронного щоденника дочки я могла без зайвої витрати часу перевірити її успішність, відстежити кількість прогулів і навіть зв'язатися з класною керівницею, що дуже допомагало протягом навчального року.

Як це працює

У 2014 році доступ до електронних щоденників столичних школярів став можливий тільки через портал держпослуг . Якщо ви вже зареєстровані на Порталі, необхідно авторизуватись, ввівши на формі "Вхід в систему" логін і пароль порталу.

Для входу в електронний щоденник необхідно один раз ввести логін / пароль, отриманий у класного керівника в школі, після чого дані для доступу до електронного щоденника збережуться в особистому кабінеті на порталі в розділі "Електронний щоденник".

Фото: ТАСС / Антон Буценко

"Тепер портал стане єдиною і єдиною точкою доступу до електронного щоденника учня для батьків. До цього школи використовували різні" варіації ", не було єдиної системи", - заявили в прес-службі в департаменті інформаційних технологій столиці.

Раніше подивитися оцінки в електронному щоденнику можна було або на сайті школи, або через відповідний онлайн-ресурс . Після перенесення документа школяра на портал державних послуг батьки чи законні представники повинні отримати логін і пароль для входу в особистий кабінет учня у класних керівників в школі.

Інші електронні нововведення в школах

Крім електронних щоденників і журналів, у багатьох школах уже діє система електронного проходу: батьки отримують SMS, коли їхні діти опиняються за турнікетами.

Крім того, в столичних школах встановлені 160 тисяч комп'ютерів. "За кількістю комп'ютерів, які є в школах, ми не тільки перше місце в Росії, але і, напевно, перше місце в світі тепер тримаємо", - повідомив раніше Сергій Собянін.

З 2014 року в 75 навчальних закладах проходить і експеримент по впровадженню електронних підручників. Подібне нововведення не тільки позбавить школярів від необхідності набивати свій ранець книгами під зав'язку, а й дасть можливість отримувати знання в будь-якому форматі. Заняття проходять по 11 електронних підручників: з російської мови, літератури, історії Росії, алгебри і геометрії, фізики і хімії, образотворчого мистецтва та музики. За допомогою електронного носія можна також виконати практичні завдання, лабораторні та контрольні роботи.

Фото: ТАСС / Олександра Мудрац

Розроблено вже шість електронних підручників. Аналогів їм в нашій країні поки немає. "Це не просто перекладена в електронний вигляд паперова версія - це зовсім нова система з електронними додатками, з відеозаписами, з рухомими картинками, інтерактивом і так далі", - розповів про підручники Сергій Собянін.

Посилання по темі

Про відвідуваності і правильне харчування школярів влади теж не забувають. За допомогою мобільного додатка "держпослуги Москви" батьки зможуть дізнатися, як часто діти спізнюються в школу і наскільки регулярно вони там харчуються.

Нагадаємо також, що в Москві реалізується проект "Школа нових технологій". Він спрямований на виявлення і стимулювання передових шкіл, які застосовують інформаційно-комп'ютерні технології. На першому етапі проекту місто виділяло до трьох мільйонів рублів на кожен навчальний заклад для закупівлі обладнання, програм і переклад класних журналів і щоденників в мережу.

В середині травня 2014 департамент інформаційних технологій оголосив про другу хвилю проекту. Серед вимог до потенційних школам-учасницям конкурсу - кількість учнів, їх повинно бути не менше семисот. Крім того, в відборі змогли взяти участь тільки ті загальноосвітні установи, які повністю відмовилися від паперового щоденника і перейшли на електронні технології обліку успішності учнів.