Візуалізація в Solidworks для початківців

Візуалізація в Solidworks для початківців.

Для початку роботи Вам потрібно переконатися, що разом в SolidWorks у Вас встановився і PhotoWorks. Ця програма для створення фотореалістичних зображень інтегроване в SW.

Сьогодні опишу рендеринг столу в SolidWorks. Способи та налаштування були підібрані методом тику, тому все описане нижче далеко від ідеалу роботи. Робота виконувалася в 2008 - 2009 році.

У чому перевага рендеринга виробів для каталогу продукції перед фотографією запитаєте Ви? Ми можемо зробити каталог виробів, яких немає в наявності, але які можливо зробити на замовлення. 3d модельку зробити простіше, ніж шафа або набір меблів для фотографії.

1. Підбір текстури.

Після недовгого перегляду текстур входять в базовий комплект SW, взяв дощечку із зразками покриття меблів і відсканував. Дерев'яна текстура вийшла на порядок краще входять до SW. З такими квітами як сірий і чорний у Вас проблем виникнути не повинно.

2. Установка камери

Якщо рендерить модель як вона зображена на екрані монітора в ізометрії, диметрії тощо., Картинка виходить несхожою на фотографію (вона неприродно прямокутна). Тому для початку рендеринга необхідно встановити камеру.

Шукаємо напис «джерело світла камери і сцени», тиснемо правою кнопкою миші по ній і вибираємо додати камеру.

Кут огляду камери для рендеринга меблів зазвичай роблю близько 13-14 градусів. Якщо залишити значення за замовчуванням, то зображення буде занадто викривлене, багатьом замовникам це не подобається. При вугіллі 13-14 градусів картинки виходять як щось середнє між фотографією і діаметром.

3. Налаштування сцени. Заходимо в закладку «сцена» для редагування сцени.

Вибираємо денний час. Переходь у вкладку «Кімната», знімаємо галки з усіх видимостей і зовнішніх видів. У закладці Задній план / передній план вибираємо простий фон і колір фону білий.

Закладки середовище та освітлення не чіпаємо.

Для поліпшення якості картинки можна ще зайти в параметри і підвищити якість усунення нерівних крайок.

4. Робимо картинку

Кількома на кнопку «Зобразити в файл». Далі вибираємо формат в якому ми хочемо, щоб картинка збереглася і розмір картинки, чим більше оберете, тим довше буде йти рендеринг, але при цьому буде і зображення більш якісним.

Все описане вище робилося на SolidWorks 2008 і 2010. У більш нових версіях при таких же налаштуваннях можуть виходити трохи інші зображення. Загалом, експериментуйте і чекаю разом з іншими відвідувачами сайту опису Ваших напрацювань.

У чому перевага рендеринга виробів для каталогу продукції перед фотографією запитаєте Ви?