9 крутих наукових експериментів для дітей

  1. 1. Лавове лампа
  2. 2. Особиста веселка
  3. 3. Вулкан
  4. 4. Вирощуємо кристали
  5. 6. Кольорове молоко
  6. 7. неспаленим купюра
  7. 8. Прогулянка по яйцях
  8. 9. Камера-обскура

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

У нас на кухні зберігається багато речей, з якими можна ставити цікаві експерименти для дітей. Ну і для себе, чесно кажучи, зробити парочку відкриттів з розряду «як я цього раніше не помічав».

AdMe.ru вибрав 9 експериментів, які порадують дітей і викличуть у них багато нових питань.

1. Лавове лампа

Потрібні: Сіль, вода, стакан рослинного масла, кілька харчових барвників, великий прозорий стакан або скляна банка.

Досвід: Стакан на 2/3 наповнити водою, вилити в воду рослинне масло. Масло буде плавати по поверхні. Додайте харчовий барвник до води і маслу. Потім повільно всипте 1 чайну ложку солі.

Пояснення: Масло легше води, тому плаває по поверхні, але сіль важче масла, тому, коли додаєте сіль в стакан, масло разом з сіллю починає опускатися на дно. Коли сіль розпадається, вона відпускає частки масла і ті піднімаються на поверхню. Харчовий барвник допоможе зробити досвід більш наочним і видовищним.

2. Особиста веселка

Потрібні: Ємність, наповнена водою (ванна, тазик), ліхтарик, дзеркало, аркуш білого паперу.

Досвід: В ємність наливаємо воду і кладемо на дно дзеркало. Направляємо на дзеркало світло ліхтарика. Відбите світло потрібно зловити на папір, на якій повинна з'явитися веселка.

Пояснення: Промінь світла складається з декількох квітів; коли він проходить крізь воду, то розкладається на складові частини - у вигляді веселки.

3. Вулкан

Потрібні: Піднос, пісок, пластикова пляшка, харчовий барвник, сода, оцет.

Досвід: Навколо невеликої пластикової пляшки з глини або піску слід зліпити невеликий вулкан - для антуражу. Щоб викликати виверження, слід в пляшечку засипати дві столові ложки соди, влити чверть склянки теплої води, додати трохи харчового барвника, а в кінці влити чверть склянки оцту.

Пояснення: Коли сода і оцет стикаються, починається бурхлива реакція з виділенням води, солі і вуглекислого газу. Бульбашки газу і виштовхують вміст назовні.

4. Вирощуємо кристали

Потрібні: Сіль, вода, дріт.

Досвід: Щоб отримати кристали, потрібно приготувати перенасичений розчин солі - такий, в якому при додаванні нової порції сіль не розчиняється. При цьому потрібно підтримувати розчин теплим. Щоб процес йшов краще, бажано, щоб вода була очищена. Коли розчин буде готовий, його треба перелити в нову ємність, щоб позбутися від сміття, який завжди є в солі. Далі в розчин можна опустити зволікання з маленькою петелькою на кінці. Поставити банку в тепле місце, щоб рідина остигала повільніше. Через кілька днів на зволіканні виростуть красиві соляні кристали. Якщо призвичаїтися, можна вирощувати досить великі кристали або візерункові вироби на скрученої дроті.

Пояснення: З охолодженням води розчинність солі знижується, і вона починає випадати в осад і осідати на стінках посудини і на вашій зволіканні.

5. Танцююча монетка

Потрібні: Пляшка, монета, якою можна накрити горлечко пляшки, вода.

Досвід: Порожню незамкнені пляшку потрібно покласти на кілька хвилин в морозилку. Змочити монетку водою і накрити нею вийняту з морозилки пляшку. Через кілька секунд монетка почне підскакувати і, б'ючись об шийку пляшки, видавати звуки, схожі на клацання.

Пояснення: Монетку піднімає повітря, який в морозилці стиснувся і зайняв менший обсяг, а тепер нагрівся і почав розширюватися.

6. Кольорове молоко

Потрібні: Незбиране молоко, харчові барвники, рідкий миючий засіб, ватяні палички, тарілка.

Досвід: Налити молоко в тарілку, додати кілька крапель барвників. Потім треба взяти ватяну паличку, занурити в миючий засіб і торкнутися паличкою в самий центр тарілки з молоком. Молоко почне рухатися, а кольори - перемішуватися.

Пояснення: Миючий засіб вступає в реакцію з молекулами жиру в молоці і приводить їх в рух. Саме тому для досвіду не підходить знежирене молоко.

7. неспаленим купюра

Потрібні: десятирублевой купюра, щипці, сірники або запальничка, сіль, 50% -ний розчин спирту (1/2 частина спирту на 1/2 частину води).

Досвід: В спиртовий розчин додати дрібку солі, занурити купюру в розчин, щоб вона повністю просочилася. Дістати щипцями купюру з розчину і дати стекти зайвої рідини. Підпалити купюру і спостерігати, як вона горить, не згораючи.

Пояснення: В результаті горіння етилового спирту утворюються вода, вуглекислий газ і тепло (енергія). Коли ви підпалює купюру, то горить спирт. Температура, при якій він горить, недостатня для того, щоб випарувати воду, якою просякнута паперова купюра. В результаті весь спирт прогорає, полум'я гасне, а злегка волога десятка залишається неушкодженою.

8. Прогулянка по яйцях

Потрібні: два десятка яєць в осередках, мішок для сміття, відро води, мило і хороші друзі.

Досвід: Постелити на підлогу сміттєвий мішок і поставити на нього дві коробки з яйцями. Перевірити яйця в коробках, замінити, якщо помітите, надтріснуте яйце. Також перевірити, щоб всі яйця були орієнтовані в одну сторону - або гострими кінцями вгору, або тупими. Якщо правильно поставити ногу, рівномірно розподіливши вагу, то можна постояти або походити по яйцям босоніж. Якщо екстриму від необережного руху не хочеться, можна покласти на вершини яєць тонку дошку або плитку. Тоді вже ніщо не завадить.

Пояснення: Всі знають, що яйце розбити легко, але шкаралупа яєць дуже міцна і може витримати велику вагу. «Архітектура» яйця така, що при рівномірному тиску напруга розподіляється по всій шкаралупі і не дає їй зламатися.

9. Камера-обскура

Камера-обскура

знадобиться:

- Фотоапарат, що підтримує довгу витримку (до 30 с);

- Великий аркуш цупкого картону;

- Малярський скотч (для обклеювання картону);

- Кімната з видом на що завгодно;

- Сонячний день.

1. Заклеюємо вікно картоном так, щоб світло не надходив з вулиці.

2. У центрі проробляємо рівне отвір (для кімнати глибиною 3 метри отвір повинен бути близько 7-8 мм).

3. Коли очі звикнуть до темряви, на стінах кімнати виявиться перевернута вулиця! Найбільш видимий ефект вийде в яскравий сонячний день.

4. Тепер вийшло можна знімати на фотоапарат на довгій витримці. Витримка 10-30 секунд підійде.

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте