Як замінити прострочене посвідчення водія?

 1. Як проводиться заміна простроченого посвідчення водія
 2. Оновлення водійського посвідчення на удаленке
 3. Зміни в процедурі отримання прав за останні два роки
 4. Штрафи за прострочене посвідчення водія

З величезної кількості водіїв автомобільного транспорту, більшу частину цікавить процес заміни простроченого водійського посвідчення . Крім цього, багато хто задається питанням, що не прострочити права і встигнути замінити їх на нові.

Варто запам'ятати, що за використання простроченого документа передбачено штраф . Всі цікаві для вас питання необхідно розглянути найбільш детально.

Як проводиться заміна простроченого посвідчення водія

З величезної кількості водіїв автомобільного транспорту, більшу частину цікавить процес заміни простроченого  водійського посвідчення

Термін дії прав - 10 років

У водійського посвідчення існує деякий термін дії. Щоб цей термін дії прав не вийшов, водієві потрібно періодично поглядати в документи і перевіряти актуальність дати. На сьогоднішній день встановлений термін дії прав в нашій державі - 10 років.

У тому випадку, якщо термін дії водійського документа закінчується з дня на день, необхідно заздалегідь подбати про збір пакету документів, без яких оновлені права отримати просто не можливо. Застаріле водійське посвідчення потрібно міняти в органах ГИБДД .

Права, які були прострочені, мають такий же порядок заміни для всіх автомобілістів. На порядок заміни прав не впливають ні стаж, ні категорія. У разі якщо заміна водійського посвідчення не буде проведена - водієві буде загрожувати штраф. Затребуемие документи для придбання нового водійського посвідчення:

Перерахована документація передається в органи ГИБДД. Там же, складається заява, в якому водій просить про заміну посвідчення водія та про оплату держмита . Під час процедури зміни простроченого посвідчення слід взяти до відома:

 1. фотокартка на водійське посвідчення робиться під час переоформлення на місці;
 2. до отримання виписки з медустанови слід підійти з усією відповідальністю . Не потрібно звертатися до шахрайських фірм, які за окрему плату представляють вам готову медичну довідку. За надання фальшивого документа передбачена відповідальність і покарання у вигляді штрафу. Проходьте комісію тільки в тих установах, які мають ліцензію;
 3. найчастіше, оновлення водійського посвідчення не забирає багато часу на переоформлення, і видається водієві в той же день, коли були подані всі документи. Але бувають випадки, коли співробітниками ДІБДР видача документа відкладається на кілька місяців. Це робиться для більш конкретної перевірки всіх необхідних паперів;
 4. під час процедури заміни посвідчення, водієві не потрібно здавати повторні іспити по теорії і практиці для того щоб отримати оновлені права;
 5. новий зразок посвідчення водія не котується міжнародно. Це означає те, щоб отримати посвідчення міжнародного формату, варто додатково зайнятися оформленням відповідних паперів. Час дії прав в міжнародному зразку -3 року;
 6. якщо громадянин іншої країни проживає на території РФ, то він не має права заміни водійського посвідчення на російське до тих пір, поки не пройде навчальний курс в автошколі і не здасть відповідні іспити. Такий стан буде актуально і для громадян РФ, які отримали права за межами нашої держави.

Оновлення водійського посвідчення на удаленке

Замінити прострочене посвідчення водія можна і за допомогою інтернету

Чи не кожен автомобіліст має масу вільного часу для відвідування органів ГИБДД з наступною заміною простроченого посвідчення водія. Спеціально для таких випадків існує єдиний портал державних послуг.

Для здійснення заміни прав, спочатку потрібно зареєструватися на даному порталі. Реєстрація не забере багато часу. Після скоєного дії переходите в особистий кабінет з подальшим вибором пункту «Міністерство внутрішніх справ». Потім вибираєте послугу по заміні водійських прав .

Коротко проходите ознайомлення з представленою на ресурсі інформацією, відзначаєте галочку про осведомлении. Виберете місце, в якому проживаєте і зареєстровані, потім мета і вид отримання посвідчення. Не варто думати про те, що віддалена заміна прав позбавить вас від відвідування медзакладу і отримання довідки.

На цьому ж ресурсі водій зобов'язаний внести власні паспортні дані та відомості з мед.випіскі. Ще варто вказати інформацію з простроченого посвідчення водія. Далі вибирається територіальний орган ГИБДД, в якому ви і забираєте новий документ.

держмито оплачується в режимі онлайн або на місці під час отримання посвідчення. Якщо процедура поновлення прав пройшла успішно, вам буде адресовано повідомлення про адресу, де можна отримати нові права. Виходить, що для водіїв створені всі умови для заміни водійського посвідчення і недопущення прострочення документа.

Зміни в процедурі отримання прав за останні два роки

За прострочене посвідчення водія - штраф

Коли отриманим прав вже досить багато років, і ви не хочете сплачувати штраф за прострочення, якщо хочете отримати новий документ найближчим часом або ж здати іспит на свої перші в житті права, то вам слід зосередити свою увагу на недавні нововведення:

 1. на початку 2013 року ввели права з категорією М. Вони призначені для водіїв мопедів та мотоциклів. Доступні до отримання з 16 років, а за управління транспортом і відсутність прав загрожує штраф;
 2. список підкатегорій і категорій був збільшений;
 3. якщо в посвідченні водія вказано про водіння автомобілів мають автоматичну трансмісію, то даний водій має право на керування транспортом тільки даного виду;
 4. навчання для отримання категорії водійських прав має відбуватися в спеціалізованих установах;
 5. що бажають обзавестися водійським посвідченням зобов'язані пройти ретельне медичне обстеження.

Крім цього, владою була полегшена процедура заміни застарілого документа. Відтепер вистоювати черги немає потреби. Необхідно всього лише заздалегідь оформити талончик на певний час і підійти в зазначений день.

Штрафи за прострочене посвідчення водія

За зміну водійського посвідчення доведеться заплатити держмито

Якщо у водія прострочено водійське посвідчення або ж зовсім відсутні права, за це загрожує виписаний штраф, а також інші види покарання. З початку цього року штрафи були посилені для тих, хто управляє автомобілем без посвідчення.

Також було збільшено і розмір штрафних санкцій. У разі, якщо людина забула водійське посвідчення вдома або на роботі, йому загрожує отримання штрафу.

Таким же штрафом будуть обкладатися і ті, у кого водійське посвідчення прострочено. І все таки, які ж розміри штрафів у разі їх відсутності або закінчення терміну дії були встановлені?

 • при відсутності посвідчення - усне попередження або штраф у розмірі 500 рублів. Рішення про усну попередження або сплаті штрафу приймає сам інспектор;
 • якщо термін дії прав минув, а водій не користується як правами так і транспортним засобом, прострочені права підлягають заміні без сплати штрафу;
 • за законодавством простроченими права можна вважати у разі виявлених під час медкомісії протипоказань до водіння;
 • штрафом обкладаються водії, які керують транспортним засобом і були позбавлені в судовому порядку водійського посвідчення, але воно є на руках водія.

Сума штрафу виставляється в залежності від ситуації, що склалася і може становити від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У тому випадку, якщо за кермом був чоловік позбавлений водійських прав , То автомобіль водія стягується, ставиться на штрафну стоянку.

Таким чином, штраф складе 30 тисяч рублів. До цієї суми приплюсується вартість послуг евакуатора, а також вартість перебування машини на штраф майданчику. Трапляється, що сума штрафу може бути в кілька разів більше, ніж 30 тисяч рублів.

Підбивши підсумок, можна сказати, що не варто шукати собі проблем, оплачувати підвищені штрафи і втрачати право на водіння автомобіля. В цьому випадку можна порадити лише одне - зрідка поглядайте на термін дії посвідчення, а в потрібний час отримаєте нове.

Поради автолюбителя в відеоматеріалі:

І все таки, які ж розміри штрафів у разі їх відсутності або закінчення терміну дії були встановлені?