Водійське посвідчення запропонували зробити посвідченням особи

Фото: ТАСС / Михайло Джапарідзе

Водійське посвідчення запропонували прирівняти до документа, що посвідчує особу громадянина РФ. Перший заступник голови комітету з державного будівництва і законодавства Держдуми В'ячеслав Лисаков сказав m24.ru, що ця ініціатива може стати хорошим перехідною ланкою на шляху оптимізації документообігу. Голосування за цю петицію йде на сайті Російської громадської ініціативи (РОІ).

"Посвідчення водія має всі ознаки документа, що посвідчує особу і вік громадянина РФ. Таким чином, засвідчувати особу і вік громадянина РФ можна буде в більш зручному форматі", - відзначають автори ініціативи.

На думку першого заступника голови комітету з державного будівництва і законодавства Держдуми В'ячеслава Лисакова, в ініціативі є раціональне зерно.

"Ми ведемо роботу по оптимізації документообігу. Прагнемо до використання єдиної пластикової електронної карти, на чіпі якій містилася б вся інформація про громадянина, як це зроблено в деяких західних країнах. Тому цілком розумна пропозиція - визнати права документом, що посвідчує особу. Тому що в окремих випадках буває достатньо навіть службового посвідчення ", - сказав Лисаков.

Якщо петиція набере 100 тисяч голосів, її направлять на розгляд до профільних органів влади. Додамо, що в 2017 році після посвідчення водія можна буде купити алкоголь - таку міру розглядає Мінпромторг.

На сьогоднішній день документами, що засвідчують особу громадянина Російської Федерації вважаються:
  • Паспорт громадянина Російської Федерації
  • Закордонний паспорт громадянина РФ (для громадян РФ, які постійно проживають за межами території РФ)
  • Посвідчення особи військовослужбовця РФ; військовий квиток солдата, матроса, сержанта, старшини, прапорщики і мічмани
  • Посвідчення особи моряка
  • Службове посвідчення працівника прокуратури
  • Свідоцтво про народження
  • Тимчасове посвідчення особи громадянина Російської Федерації
Крім того, деякий час в якості засвідчує документа міг використовуватися паспорт громадянина СРСР (до закінчення його терміну придатності).

Посвідчення водія дає право на керування транспортними засобами тих категорій, які в ньому вказані. Національні водійські посвідчення відповідають вимогам Конвенції про дорожній рух. Тому вони дійсні тільки на території тих країн, які підписали конвенцію. У всіх інших країнах необхідно отримувати місцеве посвідчення, або права міжнародного зразка. При цьому в Росії воно не є посвідченням особи.


Голова правління Гільдії автошкіл Росії Юрій Лобарев вітає ідею визнання водійських прав посвідченням особи.

"Це буде зручно для автомобілістів, так як не потрібно буде носити з собою ще й паспорт. Крім того, в подальшому можна буде додати посвідчення водія додаткового функціоналу, щоб воно поєднувало в собі дані як про водія, так і про його автомобілі: тобто наявність страховки, терміни проходження техогляду і так далі ", - підкреслив він.

Директор московського регіонального громадського Фонду сприяння правопорядку Олег Іванніков вважає, що такий формат документа буде зручний автомобілістам.

"Це не стане додатковою проблемою для поліцейських: права можна точно так само прикласти до зчитувального пристрою і дізнатися інформацію про громадянина. Але самі автомобілісти зможуть пред'являти права, наприклад, щоб купити квиток на поїзд, взяти кредит у банку, звернутися до держустанови, купити спиртне . І взагалі у всіх тих випадках, коли необхідно підтверджувати свою особистість документом ", - уклав експерт.

Посилання по темі

Раніше з водійськими правами в Росії була пов'язана правова колізія. Москвич Андрій Філін сфотографувався на водійське посвідчення з в'язаним ковшем на голові. Вчинок чоловік пояснив співробітникам поліції своєю причетністю до Пастафаріанской церкви літаючого макаронного монстра. За його словами, священний друшляк - невід'ємний атрибут релігії, який він зобов'язаний носити на голові завжди. Відзначимо, що згідно з вимогами до оформлення водійського посвідчення, випущеним ГИБДД, фотографія повинна мати чітке зображення особи строго анфас.

При цьому головний убір дійсно допускається в тому випадку, якщо людина не може його зняти перед сторонніми через релігійні переконання. Незабаром після того, як Філін виклав фотографію з водійськими правами в інтернет, прес-служба столичного УГІБДД заявила про проведення службової перевірки за фактом видачі посвідчення водія пастафаріанцу. В кінцевому підсумку, видачу Пугачеві прав з таким фото визнали правомірним. Однак, в ГИБДД Росії підкреслили, що він тепер зобов'язаний завжди їздити в такому вигляді, інакше водійське посвідчення можуть відібрати.