Заміна водійського посвідчення: необхідні документи і порядок процедури

 1. Коли може знадобитися заміна
 2. документи
 3. Загальний порядок заміни
 4. Заміна при зверненні в ГИБДД
 5. через держпослуги
 6. зміна прізвища
 7. після позбавлення
 8. Якщо не замінити права
 9. висновок

Права - це найважливіший документ у авто-наборі кожного автовласника. Але, також як і з усіма іншими документами, з водійським посвідченням може щось трапитися. Або відбудуться інші обставини, які позбавлять водія можливості ним користуватися.

Саме цьому і буде присвячена наша стаття - ми розповімо, як вести себе в тій чи іншій ситуації, дамо докладну інструкцію про те, як відбувається процедура заміна прав на нові, а також де можна поміняти водійське посвідчення.

Коли може знадобитися заміна

Коли може знадобитися заміна

Отже, перед тим як з'ясувати, що потрібно, щоб поміняти права, спочатку давайте розберемося, в яких випадках вам в обов'язковому порядку потрібно це робити. Далі ми розглянемо кожну окрему ситуацію в індивідуальному порядку.

 1. Ваша картка була загублена. У цьому випадку переконайтеся, що ви дійсно десь її залишили або упустили, адже цілком можливо, що вона завалялася десь в машині, або випала з папки будинку. В цьому випадку вам не доведеться обтяжувати себе непотрібними оформленнями і візитами до відповідних органів.
 2. Вашу картку вкрали. По-перше, також, як і в першому випадку, ми рекомендуємо для початку пошукати її в самих непередбачуваних місцях, де вона могла б виявитися. Цілком може виявитися, що крадіжку ви плутаєте з втратою. Однак, якщо у вас була вкрадена вся папка з документами, сумнівів не залишається - доведеться міняти.
 3. Ви - жінка, яка нещодавно вийшла заміж і змінила прізвище, або чоловік, придивившись для себе більш відповідне родове ім'я - не важливо. Важливим є те, що при будь-яких змінах такої важливої особистої інформації, вам доведеться замінити всі документи, в тому числі і права.
 4. Ну і, нарешті, найпоширеніший варіант. Заміна прав вам потрібно просто після закінчення терміну. Десять років з моменту отримання ВУ минули, і тепер ваша картка потребує оновлення - тут все зрозуміло.
 5. Малоприємний, проте досить не окремий випадок - ви були позбавлені водійських прав, строк обмеження пройшов, і тепер вам потрібно отримувати їх знову.

документи

Тепер приступимо до з'ясування, які документи потрібні для заміни посвідчення водія. Насправді, перелік не так вже й великий. Для того, щоб зібрати його не буде потрібно дуже багато часу.

 1. При наявності - вам буде потрібно ваше старе водійське посвідчення. Це необхідно для того, щоб не вийшло ситуації, в якій ви користуєтеся відразу двома документами. Старе підлягає обов'язковому вилученню та утилізації.
 2. Медична довідка тепер потрібно тільки в тому випадку, якщо цього вимагає ваша категорія . Наприклад, якщо мова про тракториста-машиніста - нові права без дозволу медичного працівника ніхто не видасть. Хоча, і порядок отримання прав для водіїв цієї категорії окремий.
 3. Необхідно надати підтвердження того, що вами був прослуханий теоретичний курс, а також виконано норматив по навчальному водінню. Однак, відзначимо, що дана необхідність є тільки у осіб, які отримали права після 2013 року. У тому випадку, якщо «диплом» ви втратили, ви можете звернутися в свою автошколу, де його без проблем відновлять.
 4. Ну і, звичайно ж, основний документ, що підтверджує особу - паспорт. У тому випадку, якщо у вас його немає - можна пред'явити інший документ, що підтверджує вашу особистість.
 5. У тому випадку, якщо ви повторно отримуєте права після позбавлення, або міняєте їх в зв'язку зі зміною прізвища - можуть знадобитися додаткові папери, про які ми розповімо у відповідних розділах.

Пам'ятайте про можливість оформити тимчасові права на той час, поки основні знаходяться в процесі оформлення. Виходять вони буквально протягом години, і вам не доведеться відмовлятися від можливості пересування на автомобілі ні на день.

Загальний порядок заміни

У цьому розділі ми перерахуємо порядок заміни прав в звичайному порядку, коли немає ніяких нюансів і деталей.

Коли документи для обміну водійських прав зібрані, можна приступати до процесу безпосередньо оформлення. Для початку визначтеся: яким чином ви хочете робити заміну - за допомогою особистого візиту в ГИБДД, або шляхом звернення через сайт держпослуг ?

Заміна при зверненні в ГИБДД

Як не дивно, але в ситуації, коли вам потрібно зробити заміну прав, ми рекомендуємо вам зробити це якраз шляхом звернення до підрозділу. Причина проста - не дивлячись на майже цілковиту автоматизацію, через сайт отримати права в той же день неможливо. А ось якщо ви завдасте візит в ГИБДД - піти звідти вже повноправним водієм цілком реально.

 1. Вибираємо зручне по розташуванню підрозділ і приїжджаємо туди.
 2. Обов'язково оплачуємо державне мито. Нагадаємо, вартість її становить дві тисячі рублів. Однак, нагадуємо, що у вас є можливість цю суму зменшити - для цього оплачуємо мито через «держпослуги» і платимо лише 1400. Правда, після цього доведеться роздрукувати квитанцію, щоб її надати працівникам в ГИБДД.
 3. Заповнюємо заяву, в якому описуємо причини заміни - детально, однак без зайвих описових елементів і без вживання літературних прийомів. Зразок заяви завжди лежить в «залі очікування», вам не складе труднощів заповнити його самостійно.
 4. Чекаємо своєї черги (не бійтеся, часи, коли черги в ГИБДД були більше, ніж в СРСР за палкою ковбаси, в минулому), входите в відповідний кабінет, віддаєте весь пакет документів, в тому числі квитанцію про оплату мита і заяву.
 5. Дале трохи чекаєте, поки всі ваші дані пройдуть ретельну перевірку на справжність (необхідно переконатися, що ви взагалі маєте право на керування транспортними засобами).
 6. Вас фотографують, після чого ламінують вашу новеньку картку.
 7. Віддають вам її в руки ще зовсім теплою. Тепер вас можна привітати - ви знову водій!

через держпослуги

через держпослуги

Такий варіант заміни водійського посвідчення хороший тим, що ви, по-перше, всі дані і документи надаєте заздалегідь, а по-друге, - маєте можливість записатися на прийом до строго відведеному часу.

Перейдемо до процедури.

 1. Для початку необхідно перевірити - чи зареєстровані ви на порталі «держпослуги». Якщо немає - ми, все-таки, рекомендуємо вам за заміною прав звернутися в ГИБДД, тому як реєстрація на сайті вимагає певної кількості часу (потрібна особиста підтвердження ваших особистих даних в органах, які відповідають за це відповідальність у вашому регіоні).
 2. Тепер, на головній сторінці сайту, в «Каталозі послуг», під написом «Транспорт і водіння», ми бачимо вкладку «Посвідчення водія». Саме вона нам і потрібна.
 3. Далі - ви бачите список дій, які можна здійснити через сайт. Для осіб, які втратили, або зіпсували картку - потрібно вибрати першу послугу. Для тих, кому потрібна заміна - другу відповідно.
 4. Вибираємо «Отримати послугу» і, власне, приступаємо до її отримання.
 5. Ваші особисті дані вже внесені автоматично. Для того, щоб їх змінити - доведеться повернутися в «Особистий кабінет». Вам буде потрібно тільки прописати адресу вашого проживання.
 6. Далі все інтуїтивно зрозуміло - категорія транспортного засобу, дані вашого ВУ (якщо не пам'ятаєте, можете подивитися в страховці), уточнення причини заміни тощо
 7. Останніми пунктами залишиться тільки вибрати той підрозділ, в яке вам зручніше за все було б звернутися, а також підтвердити, що ви не проти перевірки вашої особистої інформації по базах.
 8. Записуємось на зустріч, підходимо до призначеного часу, забираємо картку.

Ось, мабуть, і все, що необхідно знати про отримання нових прав. Тепер ми вважаємо правильним трохи заглибитися в деталі.

зміна прізвища

До речі, раніше автоледи, які вийшли заміж, зовсім не потрібно було переживати про додаткове документі, що підлягає заміні після зміни прізвища. Однак, все змінилося в 2014 році. В цілому, порядок отримання нових прав таким самим, як при звичайній зміні, але ми все ж відзначимо деякі нюанси: До речі, раніше автоледи, які вийшли заміж, зовсім не потрібно було переживати про додаткове документі, що підлягає заміні після зміни прізвища

 1. Зверніть увагу, що термін дії ваших прав буде точно такий же, як у тих, в яких вказана ваша стара прізвище.
 2. Медична довідка вам також, як і при втраті / псування - не потрібно.
 3. Надавати необхідно паспорт вже з новим прізвищем.
 4. Документ, що пояснює причину зміни особистої інформації. Найчастіше це просто свідоцтво про шлюб.
 5. Отримання прав при зміні прізвища також можна здійснити за допомогою порталу «держпослуги», з'явившись в ГИБДД з оригіналами документів тільки за правами.

після позбавлення

Крім здійснення стандартної процедури по відновленню прав, необхідно також зробити дещо ще.

 1. Наприклад, підготуватися до повторної здачі теоретичного іспиту, який вам буде потрібно здати в обов'язковому порядку.
 2. Якщо ви були позбавлені права керування за їзду в нетверезому вигляді - вам буде потрібно знятися з обліку в наркологічному диспансері і надати відповідний медичний висновок.
 3. Майте на увазі, що права вам ніхто не віддасть до тих пір, поки не будуть оплачені всі штрафи, які у вас є.

Звертаємо вашу увагу на те, що здача іспиту допускається тільки після того, як закінчиться весь термін покарання повністю.

Якщо не замінити права

Якщо вами не буде проведена заміна водійських прав після закінчення терміну дії, або з якоїсь іншої вищеописаної причини, вас чекає тільки одне - штраф Якщо вами не буде проведена заміна водійських прав після закінчення терміну дії, або з якоїсь іншої вищеописаної причини, вас чекає тільки одне - штраф. Хоча, мабуть, не тільки він.

Адже керування транспортним засобом без відповідного документа (закінчення строку дії та неактуальна особиста інформація, до речі, також зараховуються до відсутності прав взагалі) неприпустимо, і, крім грошового покарання, ваш транспортний засіб просто затримають , І евакуюють на спеціалізовану стоянку , За яку вам також доведеться заплатити.

А тепер більш детально до сум. За їзду без відповідного дозволу вам доведеться заплатити від п'яти до п'ятнадцяти тисяч. Чи не маленька сума, погодьтеся. До речі, в тому випадку, якщо ви були позбавлені прав, заплатити вам доведеться зовсім не мало - аж 30 тисяч рублів.

Крім цього вас можуть примусити відвідувати обов'язкові роботи. На користь держави можуть зобов'язати попрацювати на термін від ста до двохсот годин. Ну, або закрити в камері. Подумати над своєю поведінкою в чотирьох стінах, можливо, доведеться 15 діб.

висновок

Ми вже не одноразово закликали водіїв усіх транспортних засобів, крім елементарного дотримання правил дорожнього руху, уважно ставиться до своїх документів. Не забувайте їх будинку, не втрачайте і зберігайте їх дбайливо - це допоможе вам уникнути зайвих маніпуляцій і невиправданою витрати часу.

Ми сподіваємося, що наша стаття популярно розповіла вам про те, як, в разі необхідності отримати нові права. Також ми віримо, що перераховані покарання закличуть вас до неухильного виконання основних вимог закону.