NEWSru.com :: Комбінат справами президента закупив для "Якіторія" екзотичної ікри на 22 млн рублів

Федеральне державне підприємство "Торговий дім" Кремлівський "управління справами президента (УДП) масово закуповує в доларах ікру летючої риби у єдиного постачальника - пітерської фірми" Острів Логістик ". У вересні-жовтні цього року на сайті держзакупівель було розміщено відразу сім держконтрактів на суму 48 788 доларів кожен

Федеральне державне підприємство "Торговий дім" Кремлівський "управління справами президента (УДП) масово закуповує в доларах ікру летючої риби у єдиного постачальника - пітерської фірми" Острів Логістик ". У вересні-жовтні цього року на сайті держзакупівель було розміщено відразу сім держконтрактів на суму 48 788 доларів кожен. Загальна сума, витрачена на ікру, перевищує 22 мільйони рублів. Про це пише Daily Storm

Ікра летючої риби, відома в Японії як тобіко, активно використовується в приготуванні суші і ролів, а також інших страв японської кухні. У різних московських супермаркетах її вартість становить від 500 до 900 рублів за 500 грамів. Хоча в семи держконтрактів торгового дому "Кремлівський" документів щодо закупівлі ікри практично немає, протокол про результати деяких закупівель дозволяє встановити, що з ТОВ "Острів Логістик" укладено договір на наступних умовах: ціна одного контракту становить 48 788 доларів, кількість товару, що поставляється - 105 упаковок, а термін виконання - до грудня 2018 року. В одному з них сказано, що упаковка ікри важить два кілограми. Відповідно, за курсом за долар 66 рублів вона обходиться бюджету більш ніж в 30 тисяч рублів за штуку, 15 тисяч за кіло.

Поряд з постачанням ікри ТОВ "Острів Логістик" надає "Кремлівському" регулярні інформаційні та консультаційні послуги. Під ці цілі лише в жовтні було розміщено відразу два держконтракту на суму 3,85 мільйона рублів і 2,55 мільйона рублів. На яку тему проводяться консультації, не уточнюється. Всього за цей рік було укладено дев'ять аналогічних контрактів. Також торговий дім закуповує у цієї фірми подушки-антистрес. На початку 2018 року на покупку 3000 подушок було витрачено трохи більше 1,3 мільйона рублів.

Як показують база "СПАРК-Інтерфакс" і сайт держзакупівель, на які посилається портал, ТОВ "Острів Логістик" - один з найбільш частих постачальників торгового дому. У 2016 році його прибуток від контрактів з "Кремлівським" склала 537,6 мільйона рублів, в 2017 році - 540,4 мільйона рублів, в цьому році - 95,66 мільйона рублів і 704 тисячі доларів. Як зазначають ЗМІ, в умовах санкцій і переходу Росії в розрахунки в національних валютах це виглядає дуже дивно. Крім того, за долари торговий дім закуповує у "Острова Логістик" не тільки японську ікру, а й панірувальні сухарі "Панко", пресовані водорості і стружку тунця, також є компонентами японської кухні.

Прес-секретар управління справами президента РФ Олена Крилова повідомила РІА Новини" , Що товар купується для торгового центру "Підмосков'ї" - філії ТД "Кремлівський". За її словами, "Торговий дім" Кремлівський "діє в рамках виконання договору на обслуговування мережі ресторанів японської кухні, так як займається комерційною діяльністю для забезпечення свого функціонування.

"Укладено договір на обслуговування мережі" Якіторія ", і в рамках роботи за цим договором проводяться закупівлі, перевезення і розмитнення для мережі ресторанів. Комбінат харчування, як федеральне унітарне підприємство, зобов'язаний публікувати свої закупівлі", - сказала Крилова.

Нагадаємо, в кінці грудня 2017 року управління справами президента оголосило конкурс майже на 9 мільйонів рублів на поставку квітів для Кремля на 2018 рік . Було потрібно забезпечити десять композицій з різних приводів - понад 700 букетів і чотири тисячі троянд і гвоздик. Квіти були потрібні не тільки для урочистостей і протокольних заходів, а й для траурних церемоній. Найдорожчою композицією виявився двухбукетний траурний вінок за 60 тисяч рублів.

В результаті постачальником в УДП вибрали власну "дочку" - ФГУП "Президент-Сервіс", а в якості постачальника було позначено ТОВ "Самсон Мед". Увага до цього ЗМІ привернули після того, як в травні цього року президент Росії Володимир Путін вручив букет троянд німецькому канцлеру Ангелі Меркель, що обурило німецьку пресу. Таблоїд Bild назвав це образою для Меркель, вказавши, що "серед провідних світових політиків прийнято протягувати для привітання руку, а не дарувати квіти". Прес-секретар президента Дмитро Пєсков, коментуючи реакцію преси, заявив, що "у нас абсолютно нормально дарувати жінкам квіти - і колегам по роботі, і візаві з міжнародних відносин".