Правильний догляд за ламінатом: догляд за ламінатом

 1. Дізнайтеся, як правильно доглядати за ламінатними статями Високоякісні ламінатних підлоги Krono Original®...
 2. Зверніть увагу на олії, що містяться в миючих засобах
 3. Чистячі засоби, які не підходять для прибирання ламінату
 4. Проста прибирання ламінатних підлог
 5. Поради з прибирання ламінату
 6. Поради щодо збереження ламінату
 7. Прибирання сильно забрудненого ламінату
 8. Вм'ятини і подряпини
 9. Сприйнятливість до світла

Дізнайтеся, як правильно доглядати за ламінатними статями

Високоякісні ламінатних підлоги Krono Original® розраховані на десятки років служби. Основне правило говорить: Ламінатні підлоги дуже міцні і не вимагають особливого догляду, проте багато що залежить від правильної прибирання. Невеликі забруднення можна легко і швидко видалити за допомогою злегка вологої ганчірки. Щоб ваш ламінат довго зберігав свій первинний вигляд, дотримуйтесь наступні поради по догляду:

 • У місцях, схильних до сильної забруднень, наприклад на вході, підлогу можна додатково захистити від зносу за допомогою грязеулавлівающего килимка.
 • Для захисту підлоги від подряпин встановіть повстяні накладки на ніжки меблів: в іншому випадку гарантія може не надаватися. Регулярно перевіряйте накладки і при необхідності замінюйте їх. Вони також схильні до зносу.
 • Замініть звичайні ролики у офісних крісел на м'які гумові (Din EN 12529: 1998, 5.4.4.2, тип W).
 • Намагайтеся не допускати постійного скупчення води на підлозі. Дотримуйтесь особливої ​​обережності при наявності квіткових горщиків, ваз, а також у водопровідних кранів.
 • Під час прибирання стежте за тим, щоб ганчірка була не мокрою, а лише злегка вологою.
 • При збиранні за допомогою чистячих засобів переконайтеся, що по завершенні на покритті не залишалося слідів.

Правильне засіб для догляду за ламінатом Krono Original®

Забороняється використовувати засіб для догляду на основі воску або масла. Останні не здатні проникати в ламінат і утворюють плівку на поверхні, що притягає бруд, як магніт.

Для регулярного прибирання рекомендується використовувати засіб для чищення ламінату Krono Original® Для регулярного прибирання рекомендується використовувати засіб для чищення ламінату Krono Original®.
При використанні розчинів чи миючих засобів завжди витирайте підлогу насухо, щоб на ньому не залишалося слідів.

Зверніть увагу на олії, що містяться в миючих засобах

З паркетними підлогами інша справа: Для догляду за такою підлогою необхідно постійно використовувати масло або віск. Однак для ламінату вони не підходять! Не потрібно полірувати, змащувати або натирати підлогу воском. Це принесе йому більше шкоди, ніж користі. Це пов'язано з тим, що ламінат має закриту поверхню - оверлей, просочений смолою меламіну. В результаті чистки засобом на основі масла або воску або ж при безпосередній полірування на ламінаті утворюється жирна плівка, так як ці речовини для догляду не проникають в підлогу. Як наслідок, можуть залишатися розводи і сліди від ходьби.

Чистячі засоби, які не підходять для прибирання ламінату

Наступні чистячі засоби не підходять для прибирання ламінатних підлог:

 • воски
 • відбілюючі засоби
 • сильні розчинники
 • абразивні поліруючі засоби, які можуть пошкодити верхній шар поверхні.
 • При використанні розчинів чи миючих засобів завжди витирайте підлогу насухо, щоб на ньому не залишалося слідів.

Проста прибирання ламінатних підлог

Як правило, ламінатних підлоги без проблем можна очистити за допомогою ганчірки, швабри, віники або пилососа (підходить для твердих типів підлог). Чи не прилипає бруд легко і просто видаляється статично зарядженої тканиною або за допомогою пилососа. Відбитки слідів і сильні забруднення можна також видалити швидко і без проблем: Krono Original® рекомендує протирати підлогу злегка вологою, добре віджатою ганчіркою.

Поради з прибирання ламінату

Крім використання правильного миючого засобу для ламінату, при збиранні слід дотримуватися наступних порад:

 1. Видаліть велике сміття, пил або частинки заздалегідь за допомогою пилососа, щоб, витираючи підлогу, не подряпати його.
 2. Потім протріть підлогу. При цьому ганчірка повинна бути не надто мокра, а лише «злегка волога», т. Е. Води повинно бути стільки, немов на підлогу осіли краплі туману.
 3. Потім (за бажанням) ламінатний підлогу можна додатково витерти насухо.

Рекомендації по прибиранню грунтуються на емпіричних значеннях, отриманих на практиці. Krono Original® не несе відповідальність за повноту і достовірність наданих відомостей, однак поради і прийоми на цьому сайті постійно оновлюються відповідно до поточних перевірок і тестів.

Поради щодо збереження ламінату

Щоб ваш ламінат довго зберігав свій первісний вигляд

Зносостійкі і міцні покриття для підлоги Krono Original® здатні витримувати повсякденні навантаження: вони стираються і зношуються вкрай рідко.

Прибирання сильно забрудненого ламінату

Нижче наведені приклади забруднень на ламінаті і кращі способи їх усунення:

 • Сліди від гумових підошов: стерти механічно, наприклад сухий нейлонової губкою
 • Молоко, пиво або вино: відразу видалити вологопоглинаючі ганчіркою або, якщо забруднення вже засохло, стерти за допомогою засобу для очищення ламінату і витерти насухо
 • Лак для нігтів, губна помада або чорнило: зняти за допомогою ганчірки, просоченої розчинником

Вм'ятини і подряпини

На ламинатном підлозі Krono Original® не залишає вм'ятин навіть важкі меблі. Щоб уникнути пошкодження ламінатної підлоги меблі краще не пересувати, а переносити. Тим, хто часто пересуває свій стілець під час сидіння і береже свій ламінат, ми рекомендуємо використовувати повстяні накладки на ніжках стільця. На офісних кріслах слід використовувати м'які гумові ролики відповідно до стандарту DIN 68131 [позначення W].

Сприйнятливість до світла

Ламінатні підлоги Показник светопрочности Krono Original® відповідає ступені 6 по спеціальній вовняний шкалою, що відповідає нормі EN 13229. Це запорука того, що колір вашого статі Krono Original® залишиться незмінним. По цій характеристиці ламінату значно поступається паркет, який з часом темніє.

Додаткові рекомендації з прибирання ламінатних підлог см. https://www.laminat-installation.com/cleaning-care