1500 євро за дитячий сад

Закон вступив в дію з 1 січня 2005 року, але весь цей час ніхто не підозрював, що він містить в собі подібну інструкцію. Відповідальні чиновники в крайових адміністраціях згадали про це лише в 2006 році, причому в середині навчального року. В одну мить в Чехії виявилися іноземці першої та другої категорій.

«Я шкодую працівників дитячих садів, які повинні будуть повідомляти про це батькам російських, в'єтнамських, китайських, а також американських, австралійських дітей. Повідомляти батькам, офіційно отримав право на постійне проживання, оплачують податки, соціальні та медичні страховки, що Міністерство освіти і фізичного виховання Чеської Республіки ухвалив рішення виділити нормативні кошти на зарплати вихователів та іншого персоналу в дитячих садах, тільки за кількістю дітей з Євросоюзу », - повідомив журналістам в кінці минулого місяця Марцел Вінтер, голова Чесько-в'єтнамського суспільства.

Щомісячна оплата за дитячий сад для іноземців з так званих «третіх країн» може скласти понад 4 тисяч чеських крон, в той час як чеські батьки і батьки з країн ЄС платять від 200 до 500 крон Щомісячна оплата за дитячий сад для іноземців з так званих «третіх країн» може скласти понад 4 тисяч чеських крон, в той час як чеські батьки і батьки з країн ЄС платять від 200 до 500 крон. Якщо кошти не будуть отримані з держбюджету або від іноземних батьків, дошкільні установи будуть змушені звільняти персонал.

«Тільки в районі Прага-13 дитячі садки не отримають понад 4 мільйонів крон. А це означає, що загрожує звільнення 22 працівників ».

У конкретному районі Прага-13 нововведення стосуються сотні дітей, по всій Празі - 970, а по країні, за даними державних установ, 2,5 тисячі іноземних дітей. Наростання здивування батьків, побоювань працівників чеських дитячих садків, а можливо і страх політиків перед скандалом напередодні парламентських виборів або скаргою до Європейського суду в Страсбурзі, несподівано змусив чеське Міністерство освіти змінити свої наміри. До кінця 2006 року кошти дитячим садам будуть виділятися за старими правилами і батьки дітей «з третіх країн» не платитимуть гігантські суми за можливість відвідувати садок. Міністерство освіти підготувало поправку, яка передбачає, що іноземці, безперервно проживають в Чехії 5 років, зможуть попросити статус довго перебуває резидента. Що дозволяє отримати ті ж права, як і у іноземців з держав ЄС. Для введення поправки в дію, необхідна лише підпис президента. А, що буде якщо ...