ДАІ внесла зміни до правил дорожнього руху України

Зміни в ПДР України були внесені відповідно до постанови Кабміну №668 від 18 липня 2012 року

Зміни в ПДР України були внесені відповідно до постанови Кабміну №668 від 18 липня 2012 року. Даним документом задекларовано нові вимоги щодо введення додаткових обмежень швидкості руху. Нагадаємо, що раніше їх дозволялося застосовувати тільки при проведенні дорожніх робіт, а ось нині перелік умов був помітно розширено. Зокрема, у змінах до правил дорожнього руху обумовлено, що тепер додаткові обмеження швидкості можуть вводитися тимчасово і постійно. При цьому разом з дорожніми знаками, що обмежують швидкість руху, повинні бути встановлені знаки, що інформують про характер небезпеки або про наближення до відповідного об'єкта.

Тимчасові обмеження вводяться виключно:
- в місцях проведення дорожніх роботах;
- в місцях проведення масових або спецзаходів (мітинги, публічні концерти, шоу);
- у випадках, пов'язаних зі стихійними (погодними) явищами.

Постійні обмеження вводяться тільки:
- на небезпечних ділянках доріг і вулиць (небезпечні повороти, місця доріг з обмеженою видимістю, звуження дороги і т.п.);
- в місцях розміщення наземних неврегульованих пішохідних переходів;
- в місцях розміщення стаціонарних постів ДАІ;
- на ділянках доріг (вулиць), прилеглих до територій дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів, дитячих оздоровчих таборів.

Крім того, з ПДР прибрали вимогу, згідно з яким протяжність ділянки з обмеженою швидкістю не повинна перевищувати 2 км. Відтепер, виходячи з діючих Правил, водії повинні пам'ятати, що зона дії обмеження швидкості працює від місця встановлення знака до найближчого перехрестя, а в населених пунктах, де немає перехресть - до кінця населеного пункту. При необхідності і на заміських трасах зона дії обмеження може бути зменшена установкою відповідних знаків: 3.42 «Кінець усіх заборон і обмежень» або знаків, що змінюють поріг обмеження швидкості.

Ще одна зміна в ПДД - уточнення порядку застосування дорожнього знака 3.41 «Контроль», що забороняє проїзд без зупинки перед різними контрольними пунктами (постом ДАІ, карантинним постом, прикордонною зоною, закритою територією, пунктом оплати проїзду на платних дорогах і т. Д.). Тепер передбачено, що даний знак повинен застосовуватися тільки за умови обов'язкового поетапного зниження швидкості руху шляхом завчасної установки необхідної кількості знаків, що обмежують максимальну швидкість. Наприклад, 90 км / год через 100-150 м - 70 км / ч, ще через 10-150 м - 50 і т. Д.). Також відзначимо, що раніше ДАІ пропонувала більш розширений варіант змін до ПДР , Який Кабмін не підтримав.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.