РАДА ЮРИСТА: Як жителям Донбасу пройти зовнішнє незалежне оцінювання

РАДА ЮРИСТА: Як жителям Донбасу пройти зовнішнє незалежне оцінювання

Фото: pixabay.com

З огляду на ситуацію, яка становить загрозу для життя і здоров'я жителів тимчасово неконтрольованої території Донбасу, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, Міністерством освіти і науки України, а також Українським центром оцінювання якості освіти створено додаткові умови реєстрації та участі таких громадян у зовнішнє незалежне оцінювання (далі - ЗНО).

Відносно жителів Донецької і Луганської областей пільгові умови поширюються на осіб, які проживають в населених пунктах, зазначених у «Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження» ( Додаток 1 ) І «Переліку населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення» ( Додаток 2 ), Затверджених розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1085-р від 07.11.2014 .

період реєстрації

Загальний період реєстрації для участі в ЗНО 2018 року проходив з 6 лютого до 19 березня (включно).

Для осіб, які проживають на території Донецької та Луганської областей, де органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, встановлений період додаткової реєстрації з 3 до 21 травня 2018 року (включно) для участі в додатковій сесії (яка буде проведена з 2 до 11 липня 2018 року (включно).

Умови участі в ЗНО

Щоб взяти участь в ЗНО, випускникам, які проживають в населених пунктах, зазначених у переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, і переліку населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, обов'язково необхідно мати атестат про повну загальну середню освіту українського зразка.

Для отримання атестата досить бути зарахованим за будь-якій формі навчання (денна, вечірня, дистанційна, екстернат тощо) в загальноосвітній заклад на території України.

У разі якщо на сьогоднішній день випускник не зарахований до навчального закладу на підконтрольній території, рекомендується звернутися в будь-який відділ освіти на території, контрольованій українською владою, і оформити заяву про навчання у формі екстернату в запропонованому навчальному закладі.

Надалі навчальний заклад допоможе у формуванні комплекту реєстраційних документів і відправить їх до регіонального центру.

Необхідні документи

Для реєстрації участі в ЗНО випускнику необхідно сформувати наступний пакет документів.

  1. Копія паспорта (сторінки з фотографією, прізвищем, ім'ям та по батькові).

Особи, які не мали можливості отримати паспорт громадянина України у зв'язку з тим, що проживають в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, або в населених пунктах, розташованих на лінії зіткнення, або переселилися з них, можуть подати замість копії паспорта копію свідоцтва про народження.

Якщо особи, які проживають на тимчасово неконтрольованої території, є учнями (слухачами, студентами) установ загальної середньої, професійної (професійно-технічного), вищої освіти, розташованими на підконтрольній Україні території, втратили документ, що засвідчує особу, і не мають можливості його відновити, то вони можуть подати замість паспорта або копії свідоцтва про народження довідку з навчального закладу з фотокарткою.

  1. Дві однакові фотографії для документів розміром 3 × 4 см із зображенням, відповідним досягнутому віком (фотографії повинні бути виготовлені на білому або кольоровому фотопапері).
  2. Заповнена реєстраційна картка.

Формування реєстраційної картки

Для формування реєстраційної картки необхідно зайти на сайт Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО) і за допомогою спеціального сервісу « зареєструватися »Сформувати реєстраційну картку.

Потім необхідно роздрукувати реєстраційну картку та контрольно-інформаційний лист до неї, власноруч написати в ній заяву за зразком, який вказаний в контрольно-інформаційному листі, проставити дату і підпис. Наклеїти дві фотографії в відведених для цього місцях (в разі якщо документи будуть подаватися по електронній пошті, фотографії клеїти не потрібно).

Якщо при заповненні картки особа не може вказати адресу в Україні для отримання поштового повідомлення, то можна вказати адресу навчального закладу, в якому навчається випускник.

У реєстраційній картці необхідно обов'язково вказати адресу електронної пошти та телефон, за яким з випускником можна зв'язатися і повідомити інформацію про результати реєстрації.

Важливо. На копіях документів випускник повинен написати: Згідно з оригіналом, поставити підпис, свої ініціали та прізвище, дату засвідчення копії.

Подача документів

Після формування пакету документів необхідно подати його до навчального закладу, в якому навчається випускник за формою екстернату, на підконтрольній території.

У 2018 році для жителів непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей спростили процедуру подачі документів. Якщо у громадян, які проживають на непідконтрольною території, не виходить особисто подати або передати документи до навчального закладу на контрольовану територію, в такому випадку можна направити скан-копії всіх необхідних документів (в тому числі фотографій) на електронну адресу навчального закладу. При цьому до пакету документів необхідно додатково докласти скан-копію сторінки паспорта з реєстрацією місця проживання на тимчасово неконтрольованої території. Навчальний заклад здійснить реєстрацію випускника для участі в ЗНО.

Успішне завершення реєстрації

Реєстрація вважається завершеною тільки після отримання від Донецького регіонального центру оцінювання якості освіти:

1. Бланка Сертифікату учасника.

2. Реєстраційного повідомлення.

3. Інформаційного бюлетеня «Зовнішнє незалежне оцінювання. 2018 ».

Сертифікат, реєстраційне повідомлення і бюлетень висилаються учаснику ЗНО в індивідуальному конверті за адресою навчального закладу, в якому він навчається. Вручення конвертів забезпечується адміністрацією такого навчального закладу.

У разі подання документів по електронній пошті скан-копії реєстраційного повідомлення та сертифіката будуть відправлені на адресу електронної пошти, вказану в реєстраційній картці.

За результатами реєстрації кожному випускнику буде створена інформаційна сторінка, доступ до якої здійснюється за номером сертифіката та PIN-коду, зазначеного в ньому.

Адреса пункту проведення ЗНО вказується в запрошенні-перепустці, яке буде розміщено в особистому кабінеті учасника ЗНО.

Основна сесія ЗНО

Основна сесія ЗНО пройде з 22 травня по 13 червня в наступному порядку:

- математика - 22 травня;

- українська мова та література - 24 травня;

- іспанська, німецька, французька мови - 29 травня;

- англійська мова - 1 червня;

- біологія - 4 червня;

- історія України - 6 червня;

- географія - 8 червня;

- фізика - 11 червень;

- хімія - 13 червня.

Результати з української мови та літератури, іноземних мов, математики, біології будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників до 15 червня, з інших предметів - до 21 червня.

Додаткова сесія ЗНО

Графік проведення додаткової сесії ЗНО буде опублікований до 30 квітня 2018 року.

Перетин лінії розмежування для участі в ЗНО

Відповідно до Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб через лінію зіткнення в межах Донецької та Луганської областей (затверджений наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 14.04.2017 № 222ог) в'їзд на тимчасово неконтрольовану територію і виїзд з неї фізичних осіб - громадян України здійснюється за умови пред'явлення двох документів:

1. Будь-якого документа, що посвідчує особу (паспорт громадянина України, паспорт громадянина України для виїзду за кордон, дипломатичний паспорт, службовий паспорт, посвідчення особи моряка, службове посвідчення, посвідчення водія або інший виданий державним органом України документ, який має такі обов'язкові реквізити, як прізвище, ім'я, по батькові, фотографію, підпис відповідальної посадової особи, печатку або штамп установи, яка видала документ, дату видачі).

2. І дозволу фізичній особі.

Діти, які не досягли 16-річного віку, перетинають лінію зіткнення тільки в супроводі дорослих осіб, які, відповідно до загальних правил, повинні мати дозвіл фізичної особи і документ, що засвідчує особу.

В'їзд на тимчасово неконтрольовану територію дітей, які не досягли 16-річного віку, здійснюється з дотриманням вимог, передбачених для таких осіб Правилами перетинання державного кордону громадянами України (затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57), а саме: за згодою обох батьків і в їхньому супроводі або в супроводі повнолітніх осіб, уповноважених обома батьками.

Проїзд дитини в супроводі одного з батьків здійснюється на підставі пред'явлення нотаріально завіреної згоди другого з батьків із зазначенням у ньому пункту (держави) прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій пункті (державі). Також в'їзд дітей до 16 років може здійснюватися без батьків, у супроводі інших повнолітніх осіб за умови нотаріально завіреної згоди обох батьків, із зазначенням в тексті доручення пункту слідування дитини та відповідного часового проміжку перебування у цій пункті.

Важливо. У тексті доручення повинні вживатися тільки назви українських населених пунктів і не повинні вживатися такі назви, як ДНР і ЛНР, оскільки вони не визнаються державою Україна.

Для виїзду дітей з тимчасово неконтрольованої території нотаріально завірена згода другого з батьків або обох батьків НЕ потрібно. Дитину може супроводжувати будь повнолітня особа, яка має документи, що засвідчують особу і пропуск.

Виїзд дітей з тимчасово неконтрольованої території України здійснюється на підставі наступних документів:

  • для осіб, які народилися в 1998 році і пізніше і не змогли оформити паспорт громадянина України (внаслідок проживання в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження), виїзд здійснюється при пред'явленні свідоцтва про народження, або копії свідоцтва про народження , або будь-якого іншого документа, який дає можливість ідентифікувати таких осіб;
  • для дітей, які не досягли 16-річного віку, виїзд здійснюється при пред'явленні свідоцтва про народження або ID-паспорта, який видається з 14 років.