Верховний суд дозволив банкам заморожувати гроші підозрілих клієнтів

30 січня колегія Верховного суду з цивільних спорів винесла рішення на користь Ощадбанку, який відмовив клієнтові у видачі готівки по закінченні терміну вкладу через підозри в легалізації доходів. 30 січня колегія Верховного суду з цивільних спорів винесла рішення на користь Ощадбанку, який відмовив клієнтові у видачі готівки по закінченні терміну вкладу через підозри в легалізації доходів

Повідомляється, що позивач звернувся до суду з приводу того, що в 2015 році переклав 56 млн руб. зі свого рахунку в Сіті-інвест банку на рахунок в Ощадбанку.

Після цього Сбербанк запросив у Будника документи, що підтверджують походження коштів, а після їх вивчення відмовив у видачі готівки.

Позивач перевів гроші на строкові вклади в Ощадбанку, після чого знову спробував їх перевести в готівку. Банк відмовив йому, і справа пішла до суду з вимогою повернути суми вкладів, відсотки і стягнути з Ощадбанку неустойку.

Так як клієнт так і не представив документи, що пояснюють походження коштів, суди прийшли до висновку, що позивач не був позбавлений можливості використовувати кошти шляхом безготівкового переказу.

Раніше "Правда.Ру" повідомляла, що корпоративно-інвестиційний бізнес Ощадбанку Sberbank CIB організував для його корпоративних клієнтів конференцію "Зміни валютного законодавства РФ. Нові умови і нові можливості - 2018", докладно освітивши нові вимоги валютного контролю . Вони вступили в силу з нового року і покликані лібералізувати вимоги валютного контролю за резидентами.