Водіїв вантажівок попередять про пробки по "сарафанне радіо"

Фото: ІТАР-ТАСС

Московська влада будуть використовувати радіоканал далекобійників 15 АМ для попередження водіїв про обмеження в'їзду на МКАД. Ролики з оповіщенням запустять вже 15 лютого, повідомили M24.ru в прес-службі департаменту транспорту. Далекобійникам також розповідатимуть про пробки на об'їзних трасах - Московському малому і великому кільцях.

"Сарафанне радіо" в автоматичному режимі сповістить водіїв про нові обмеження руху і зонах їх дії, про найближчі парковках для вантажівок і вільні місця на них, сервісах і маршрутах під'їзду до стоянок.

"Були проведені переговори з власниками радіоточок, які ведуть мовлення на основних вильотну магістралях Москви на частоті 15 АМ, і досягнута домовленість про можливість використання радіоточок для оповіщення водіїв-далекобійників", - пояснили в департаменті транспорту.

У відомстві зазначили, що московська влада також ведуть переговори з ГИБДД, щоб інспектори ДПС також інформували водіїв вантажівок про денні обмеження на МКАД і допомагали з пошуком об'їзних шляхів. Центр організації дорожнього руху, тим часом, готовий витратити майже 40 млн рублів на установку 65 інформаційних щитів для далекобійників на МКАД і під'їздах до нього. Ще понад 60 млн буде витрачено на щити для Московського великого і малого кілець, так званої першої і другої "бетонок".

Нагадаємо, до введення заборони на денній в'їзд транзитних вантажівок в межі МКАД залишилося трохи більше двох тижнів. З 1 березня для великовантажного транспорту масою більше 12 тонн доступ в місто буде закритий з 6.00 до 22.00. З 1 травня 2013 року такий же заборона буде діяти для всіх вантажівок, не тільки транзитних. Крім того, з 1 травня по 1 жовтня в п'ятницю і вихідні, а також у святкові та передсвяткові дні заборона буде продовжена до 24.00.

Голова Міжрегіонального профспілки водіїв Олександр Котов розповів, що вздовж магістралей Московської області діє кілька десятків радіоточок, які належать, в основному, торговельним мережам магазинів радіозв'язку і навігації. У них є оператори, які можуть контролювати сповіщення. "Водії-далекобійники по всій Росії спілкуються один з одним на частоті 15 АМ, - пояснив Котов. - Зона охоплення - 15 км".

За словами Котова, далекобійники і сьогодні діляться один з одним інформацією про пробки, в тому числі на МКАД, але офіційна інформація теж дуже потрібна.

Тим часом, в середу, 13 лютого, мер Москви Сергій Собянін звернувся до прем'єр-міністра Дмитра Медведєва з проханням підтримати ініціативу збільшення штрафів за в'їзд вантажівок на МКАД в денний час. Сьогодні він становить всього 300 рублів.

Маргарита Верховская