Нові правила страхування: Тонкощі «автоцивілки»

  1. Наталія Шарвадзе

Страхування цивільної відповідальності автовласників - найпопулярніший вид страховки. Нещодавно він почав працювати за новими правилами. Детальніше про них розповідає експерт однієї з провідних СК країни.

У мене кілька автомобілів. Раніше я оформляв «автоцивілку» по 2-го типу. Зараз його скасували. Тепер мені доведеться виписувати страховку на всі машини, незважаючи на те, що деякими з них я користуюся по кілька днів у році?

Тепер мені доведеться виписувати страховку на всі машини, незважаючи на те, що деякими з них я користуюся по кілька днів у році

Наталія Шарвадзе

Голова Правління СК «ГАРАНТ-АВТО»

Все вірно, ОСАГО доведеться оформляти на всі ваші автомобілі. Але якщо ви не користуєтеся якимось із них в певний період (наприклад, взимку), існує можливість зменшити свої витрати на поліс. На даний момент мінімальний термін дії страхового поліса, який можна оформити на автомобіль, зареєстрований на постійній основі в Україні, становить 6 місяців. Тобто договір страхування укладається на 1 рік, а у відповідній графі поліса викреслюється 6 місяців, протягом яких авто не буде використовуватися.

В яких випадках СК застосовує бонус-малус при продовженні поліса «автоцивілки», а в яких не чинить ніяких знижок на наступний поліс?

Згідно ст. 8 Закону «Про ОСЦПВ» страхова компанія самостійно приймає рішення, застосовувати систему бонус-малус чи ні. Якщо СК застосовує цю систему, то під час переукладання договору страхування на наступний період вона повинна слідувати алгоритму, який наведено в таблиці, викладеної в цій статті Закону. Таким чином, в залежності від кількості виплат протягом дії страхового поліса може бути як зниження, так і підвищення його вартості на новий термін. Якщо ж компанія не застосовує цю систему, то незалежно від класу системи бонус-малус, встановленого в минулому році, на новий період страхування коефіцієнт за цією системою при розрахунку вартості поліса не використовується.

Мені потрібно перегнати з Польщі в Україну автомобіль з польською реєстрацією. Які страхові документи я повинен мати, щоб все пройшло без проблем?

Для перетину кордону на автомобілі як в напрямку Польща - Україна, так і Україна - Польща автомобіль повинен мати поліс страхування «Зелена карта». Залежно від відправної точки подорожі такий поліс можна придбати в тій країні, з якої ви виїжджаєте. У вашому випадку це Польща. Його дія поширюватиметься і на територію України. За вимогами страхування відповідальності власника транспортного засобу цього має бути достатньо для перетину кордону. Інший варіант - поліс страхування КАСКО, який можна придбати в польської страхової компанії, вибравши опцію або страховий продукт КАСКО, який передбачає страхове покриття від будь-яких ризиків і за кордоном.

Чув, що тепер договір страхування ОСАЦВ продовжує діяти і при зміні власника ТЗ. Чи так це?

Така норма закладалася в законопроект, який був направлений до Верховної Ради. Але деталі цього законопроекту поки не відомі, і в якому вигляді буде прийнятий новий Закон про страхування, говорити складно. Тому на сьогоднішній день при зміні власника необхідно переоформити договір ОСАГО.

Я їжджу на авто батька-пенсіонера. Машина застрахована за пільговим тарифом ОСАГО. У разі аварії яким буде розмір відшкодування, якщо за кермом буду я?

Якщо страховий поліс придбаний до 19.09.11, то його дія поширюється тільки на людину, що має право на пільги (це 3-й тип полісу). Якщо ж договір страхування укладено після 19.09.11, Якщо страховий поліс придбаний до 19 відшкодування потерпілому буде виплачено в повному обсязі. Втім, зараз на розгляді у депутатів знаходиться законопроект про зміни до Закону «Про ОСЦПВ», який, якщо буде прийнятий, дасть право страхової компанії в подібному випадку пред'явити регресні позов до страхувальника або водія ТЗ в розмірі 50% від виплаченого відшкодування.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Тепер мені доведеться виписувати страховку на всі машини, незважаючи на те, що деякими з них я користуюся по кілька днів у році?
В яких випадках СК застосовує бонус-малус при продовженні поліса «автоцивілки», а в яких не чинить ніяких знижок на наступний поліс?
Які страхові документи я повинен мати, щоб все пройшло без проблем?
Чи так це?
У разі аварії яким буде розмір відшкодування, якщо за кермом буду я?