Гречка і діабет

 1. Звідки взялася переконаність в тому, що гречка виключно корисна діабетикам?
 2. Як виглядає гречана крупа насправді?
 3. Що ще можна їсти, крім гречки?
 1. Звідки взялася переконаність в тому, що гречка виключно корисна діабетикам?
 2. Як виглядає гречана крупа насправді?
 3. Що ще можна їсти, крім гречки?
 4. «Ем одну тільки гречку! Ось вона у мене вже десь! А цукор не знижується! »

  Знайоме?

  Впевнена, що знайоме, тому що 9 з 10 пацієнтів з цукровим діабетом сьогодні впевнені в тому, що гречка знижує цукор. Це старе повір'я, яке залишилося з нами з часів Радянського Союзу. Частка істини в ньому є, але все не так просто. Давайте разом дізнаємося, чи потрібно «сидіти» на гречці, щоб цукор крові тримався в нормі.

  Звідки взялася переконаність в тому, що гречка виключно корисна діабетикам?

  Гречка має унікальні харчовими властивостями і повинна бути обов'язковою раціоном кожної людини.

  Так, гречка багата альфа-токоферолом (в 100 г - 32,0% добової норми), пантотенової кислотою (24,7%), біотин (21,0%), вітаміном РР (нікотинової кислоти) (19,5%), холін (14,4%), вітаміном В2 (рибофлавін) (14,1%), вітаміном В6 (піридоксин) (13,8%), вітаміном В1 (тіамін) (11,8%), вітамін К (філлохинон) ( 9,2%).

  Також в ній міститься велика кількість макро- і мікроелементів, таких як залізо, калій, магній, мідь, цинк, селен, фосфор і т.д.

  Вміст білка в гречці більше, ніж в інших злакових (13-15 г на 100 г продукту). При цьому вміст незамінних амінокислот в 100 г гречки перевищує 10% добової норми. Особливо багата гречка валіном (24,8%) і изолейцином (21%).

  Однак, він все одно підвищується. Адже крім усього іншого, в гречці також містяться вуглеводи, які і впливають на рівень цукру після їжі.

  «А як же аргінін?» - запитаєте Ви.

  Справа в тому, що у людей з цукровим діабетом 2 типу рівень інсуліну в крові значно вище норми. А ось клітини організму сприймають його дуже погано. Такий стан називається инсулинорезистентностью . Якщо людина з вираженою інсулінорезистентністю намагається впоратися з підвищеним цукром крові виключно за допомогою гречки, у нього навряд чи щось вийде. Але на початкових етапах, коли цукровий діабет виявлено недавно і якщо Ви намагаєтеся виключити зі свого раціону солодке , Гречка може стати непоганим помічником.

  Однак, гречка гречці ворожнечу.

  Як виглядає гречана крупа насправді?

  Всі ми звикли до коричневих розвареним зерняткам гречки. Та ще з маслом. Ммм.

  І не багато сьогодні знають, що натуральний колір гречки - зелений.

  Коричневими ядерця гречки стають після термічної обробки. До часів Хрущова гречана крупа повсюдно була зеленого кольору. Але з метою спрощення процесу лущення гречки, Перший секретар ЦК КПРС вирішив повсюдно ввести її попередню термічну обробку.

  Що ж відбувається на виробництві перед тим, як гречка потрапляє до Вас в каструлю? Спочатку зерно підігрівають до 35-40оС, потім пропарюють протягом 5 хв, потім ще від 4 до 24 годин отволажівают, сушать і відправляють на лущення. Чи треба пояснювати, що після подібної «обробки» велика частина корисних властивостей гречаної крупи втрачається?

  Подібний, що не посоромлюся цього слова, варварський спосіб обробки зерна був подсмотрен Хрущовим в Америці. Після чого полиці магазинів заповнила знайома нам всім гречка ядриця і протягнув коричневого кольору.

  Зелена, необроблена гречка, за ціною дорожче обробленої. Це пов'язано з тим, що лущення натурального зерна - більш трудомісткий процес. Але воно того варте.

  Зелена гречка зберігає всі свої природні властивості. Особливо це важливо у відношенні амінокислотного складу. Вміщені в ній флавоніди зміцнюють капіляри, знижують рівень холестерину. А клітковина , Якої в гречці міститься до 11% покращує перистальтику кишечника і допомагає впоратися з запорами. Це робить зелену гречку ідеальним продуктом не тільки для ослабленого хворобою або зростаючого організму, але і для повсякденного вживання среднестатітстіческім жителем мегаполісу. Постійні стреси і погана екологія послаблюють організм не гірше високого цукру крові.

  Зелену гречку можна вживати в звичному, вареному вигляді (варити 10-15 хв), або пророщувати насіння і вживати з фруктами, ягодами, молоком, овочами, соусами або додавати в салати.

  Зелену гречку можна вживати в звичному, вареному вигляді (варити 10-15 хв), або пророщувати насіння і вживати з фруктами, ягодами, молоком, овочами, соусами або додавати в салати

  Все вище сказане зовсім не означає, що потрібно забути про звичайну, пропарену гречку. Просто купуючи її, знайте, що великий харчової цінності вона не має. Також, її не варто варити. Досить просто залити окропом або гарячою водою на пару годин. Для підвищення часу всмоктування її в кишечнику, а значить, більш плавного підвищення глікемії після їжі, краще вживати таку гречку з овочами.

  Для підвищення часу всмоктування її в кишечнику, а значить, більш плавного підвищення глікемії після їжі, краще вживати таку гречку з овочами

  На рівень цукру в крові також буде впливати кількість з'їденої крупи. Рекомендується не більше 6-8 столових ложок вареної або пророщеної гречки на прийом їжі. Така кількість підвищить рівень цукру після їжі в середньому на 1-2 ммоль \ л, що є нормою. Якщо ж за раз з'їсти більше крупи, то і цукор підніметься вище.

  Що ще можна їсти, крім гречки?

  Людям з цукровим діабетом можна і потрібно їсти будь-які крупи. Не обов'язково фіксуватися на гречці і є її через силу, особливо якщо Ви її не подобаються.

  Вибирайте рис, пшоно, пшеницю, перлову крупу, вівсянку, киноа і т.д.

  Якщо Ви любите рис, краще споживати коричневий або хоча б не сильно шліфований. Якщо ж Ви берете шліфований рис, варіть його не більше 15 хв, щоб зерно було трохи твердим - це дозволить уповільнити всмоктування вуглеводів в кишечнику.

  Круп'яні каші не обов'язково готувати тільки на воді, розбавляйте їх молоком наполовину з водою - це дозволить отримати бажаний смак і знизити кількість вуглеводів в їжі в порівнянні з кашею, приготовленою на чистому молоці.

  Однак, при цукровому діабеті не варто їсти манну крупу, тому що вона являє собою змелене мало не в труху пшеничне зерно, яке не містить нічого, крім крохмалю. Манка дуже швидко засвоюється організмом і сильно підвищує цукор крові після їжі. Також не варто споживати «бистрозаваріваемие» каші-хвилинки, тому що вони також досить сильно оброблені, швидко всмоктуються в кишечнику і часто містять цукор.

  Пам'ятайте, чим грубіше крупа, чим більше вона схожа на свій вихідний, природний вигляд, тим вона корисніша. Також не варто забувати про кількість. Все корисно в міру. 6-8 столових ложок вареної крупи для гарніру при правильному регулярному харчуванні цілком наситять Вас до наступного прийому їжі.

  Вам також можуть сподобатися статті:

Звідки взялася переконаність в тому, що гречка виключно корисна діабетикам?
Як виглядає гречана крупа насправді?
Що ще можна їсти, крім гречки?
Звідки взялася переконаність в тому, що гречка виключно корисна діабетикам?
Як виглядає гречана крупа насправді?
Що ще можна їсти, крім гречки?
Звідки взялася переконаність в тому, що гречка виключно корисна діабетикам?
«А як же аргінін?
Як виглядає гречана крупа насправді?
Що ж відбувається на виробництві перед тим, як гречка потрапляє до Вас в каструлю?