Thrustmaster 360modena Upad Force

  1. висновки

«Усе найкраще - дітям!» Напевно, саме думкою про дітей керувалися дизайнери Thrustmaster, створюючи геймпад 360modena Upad Force. Похвально! Чомусь в більшості своїй виробники периферії обходять стороною інтереси користувачів молодшого віку. Переважна більшість мишок, джойстиків, і геймпадов через своїх розмірів вкрай незручні для дитини років так п'яти. Але ж ці діти часто вже тягнуться до комп'ютерів, і залучають їх, в основному, звичайно ж гри. Наприклад, моя племінниця, якій трохи більше трьох років, дуже непогано справляється хоч і з простенькими, але все-таки вже комп'ютерними іграми. І нехай число таких користувачів невелика, але, на мій погляд, виробникам слід враховувати їх інтереси. На сьогоднішній же день маніпулятори, зручні для невеликих дитячих ручок, можна порахувати на пальцях однієї руки. Ось і виходить, що Thrustmaster 360modena Upad Force, який буде розглянуто сьогодні, будучи банальним геймпадом, поки що - пристрій майже унікальне, або, по крайней мере, рідкісне.

Геймпад геймпад ворожнечу. При уявній простоті і невитіюватість, ці пристрої зовсім не примітивні і можуть дуже сильно відрізнятися один від одного своєю функціональною оснащеністю і, відповідно, універсальністю стосовно до різних жанрів ігрових програм. В даному випадку, ми маємо справу з дуже добре оснащеним маніпулятором, перелік функціональних можливостей якого зводиться до наступного:

  1. Два аналогових міні-джойстика
  2. Восьмипозиційний D-Pad
  3. Дванадцять програмованих функціональних кнопок
  4. Функція вібраційного зворотного зв'язку з можливістю її виключення
  5. Три різних режиму роботи D-Pad'а і аналогових міні-джойстиків

І все це - дитячий ігровий маніпулятор. При такій функціональної оснащеності він не поступається моделям геймпадов, розрахованим на старше покоління користувачів. Але ніякої заздрості виникнути не може. Thrustmaster 360modena Upad Force прекрасно підійде не тільки дітям, а й усім іншим любителям комп'ютерних ігор. Правда, є в ньому один нюанс, який не влаштує користувачів, які вийшли з дитячого віку. Але, він тільки один, а в іншому цей геймпад повинен сподобатися всім і всяк (маються на увазі ті, кому взагалі подобаються геймпади). І все це - дитячий ігровий маніпулятор

Thrustmaster 360modena Upad Force поставляється в невеликий, барвисто оформленої картонній коробці. В общем-то, таке оформлення упаковки характерно для ігрових маніпуляторів від Thrustmaster. Комплект можна назвати багатим, але все необхідне для установки і успішного функціонування геймпада в ньому є. Розкривши коробку, ви виявите таке:

  1. Геймпад Thrustmaster 360modena Upad Force
  2. CD з драйверами і програмним забезпеченням
  3. Короткий посібник користувача

Ніякої зайвої макулатури рекламного характеру немає. Однак немає і ще дечого. З огляду на те, що Thrustmaster 360modena Upad Force прекрасно підходить дітям, виробник міг би включити в комплект поставки один або декілька дисків з якими-небудь простенькими іграми. Звичайно, даний геймпад і так досить дорогий, і додаток його комплекту іграми ще збільшило б ціну. Але, мені здається, привабливість пристрою зросла б на значно більший відсоток, ніж його ціна.

Установка і підключення Thrustmaster 360modena Upad Force нескладні. Все зводиться до двох найелементарнішим дій. Діставши геймпад з коробки, слід підключити його до USB-порту вашого комп'ютера. Інтерфейсний кабель пристрою досить довгий (довжина 1.84м) і, швидше за все, не буде гнобити вас. Слідом за фізичним підключенням геймпада слід установка відповідного драйвера. Ця процедура також нескладна. Виконавши її, ви можете, навіть не відкриваючи ніяких ігрових додатків, перевірити працездатність всіх органів управління і функцій Thrustmaster 360modena Upad Force.

У відповідних закладках, у властивостях ігрового маніпулятора (Control Panel / Game Controllers ...), де Thrustmaster 360modena Upad Force зображений дуже наочно, доступна перевірка аналогової частини, D-Pad'a, функціональних кнопок і ефектів вібраційного зворотного зв'язку. Якщо все його органи справно функціонують, то, відповідно, можна сміливо приступати до ігор. Тим же, хто ще не придбав Thrustmaster 360modena Upad Force і не може насолодитися грою з ним, я можу запропонувати опис того, що ж являє собою цей ігровий маніпулятор.

На відміну від більшості сучасних геймпадов, що мають форму «бумеранга», корпус Thrustmaster 360modena Upad Force не зовсім звичайний. На вигляд він складається ніби з двох окремих корпусів, з'єднаних тонким перешийком. Незважаючи на незначну товщину цього перешийка, побоюватися за його цілісність під час інтенсивної гри не слід. Злегка шорсткий, червоного кольору пластик, з якого виконаний корпус Thrustmaster 360modena Upad Force, досить міцний і не боїться великих навантажень. Чорні вставки, які добре видно на наведених фотографіях, в першу чергу зовсім не елемент декорації. Виконані з шорсткою нескользкой гуми вони створюють кращий контакт руки користувача з корпусом геймпада, тим самим полегшуючи утримання останнього. Майже всі органи управління Thrustmaster 360modena Upad Force розташовані традиційно для цього типу ігрових маніпуляторів. Чотири функціональних кнопки-курка встановлені на передній, торцевої частини його корпусу. Ще чотири - на правій частині корпусу, і ще дві на перешийку, між корпусами. Разом, налічується десять програмованих функціональних кнопок. Де ж ще дві? А вони як би приховані, і в явному вигляді, на корпусі геймпада, ви їх не знайдете. Дві що залишилися функціональних кнопки суміщені з аналоговими міні-джойстиками. Що б скористатися ними, треба всього лише натиснути на один з міні-джойстиків. При цьому функції самого міні-джойстика не змінюються.

При побіжному візуальному огляді Thrustmaster 360modena Upad Force, розглядаючи перешийок між його корпусами, ви, швидше за все, вирішите, що на ньому розташовані дві функціональні кнопки і два світлодіодних індикатора. Насправді ж, побачені вами індикатори за сумісництвом є і кнопками. Але це не програмовані функціональні кнопки. Ліва з них, кнопка Rumble, призначена для включення / вимикання вібраційного зворотного зв'язку. Якщо суміщений з нею індикатор світиться зеленим світлом, то режим зворотного зв'язку включений. Якщо ж індикатор не світиться, то, відповідно, цей режим вимкнений. З урахуванням того, що даний геймпад розглядається мною, в тому числі, стосовно до дітей, вважаю, що дана функція дуже корисна.

За допомогою другої кнопки-індикатора ви можете перемикати режими роботи деяких органів управління Thrustmaster 360modena Upad Force. Індикатор, поєднаний з цією кнопкою, може світитися червоним світлом, зеленим, або не світитися взагалі. Три різних режиму роботи геймпада зачіпають поведінку двох аналогових міні-джойстиків і D-Pad'a. Далі, я описую ці режими і відповідне їм світіння індикатора.

Індикатор не горить: Класичний режим. Саме так поводиться більшість геймпадов, оснащених аналоговими міні-джойстиками. При цьому восьмипозиційний D-Pad виконує функцію перемикача видів (POV). Лівий міні-джойстик відповідає за управління переміщенням по осях X і Y. Правий міні-джойстик виконує функції Slider і Rudder.

Індикатор світиться червоним світлом: В цьому режимі управління переміщенням по осях X і Y бере на себе цифровий D-Pad. Правий міні-джойстик, як і в попередньому режимі, несе на собі функції Slider і Rudder. Лівий же міні-джойстик в цьому режимі вимкнений, однак поєднана з ним програмована функціональна кнопка залишається працездатною і не втрачає своїх функцій. Перемикач видів, як ви розумієте, відсутня, якщо тільки ви не призначите його функції будь-яким з дванадцяти доступних програмованих функціональних кнопок.

Індикатор світиться зеленим світлом: Останній з трьох можливих режимів. У ньому D-Pad працює як зазвичай, виконуючи функцію перемикача видів (POV). Лівий міні-джойстик здійснює управління переміщенням по осі X. Правий, відповідно, по осі Y. Rudder і Slider в цьому режимі роботи Thrustmaster 360modena Upad Force відсутні.

Такий набір, що складається з трьох різних режимів роботи органів управління маніпулятора - не новинка, і він нерідко використовувався виробниками в геймпадах, оснащених аналоговими міні-джойстиками. Але очікувати такої функціональної універсальності від вельми дитячого Thrustmaster 360modena Upad Force було важко. Однак, як ви бачите, він ні в чому не поступається своїм побратимам найвищого рівня.

При тому, що габарити корпусу Thrustmaster 360modena Upad Force зовсім невеликі, і він легко і зручно може розміщуватися в руках дитини, розміри - аж ніяк не єдина риса, що підкреслює «дитяче» призначення цього геймпада. Найчастіше, доросла людина віддасть перевагу пристрій із суворим дизайном, без примітивних прикрас. Ні, дизайн розглянутого сьогодні геймпада ніяких нарікань, на мій погляд, викликати не може. Але виглядає пристрій дійсно по-дитячому. Я спеціально привожу фотографії фрагментів корпусу, на яких добре видно намальовані на ньому шкали уявних приладів. Намальовано чудово і, мені здається, дітям таке оформлення Thrustmaster 360modena Upad Force має дуже сподобатися. Ось вам і другий, після невеликих розмірів корпусу, ознака того, що даний геймпад орієнтований, в першу чергу, на користувача молодшого віку.

Останнє, про що залишилося розповісти, описуючи Thrustmaster 360modena Upad Force - про реалізованої в ньому функції вібраційного зворотного зв'язку. Ви будете здивовані, але і її (тобто, реалізацію цієї функції) я вважаю ознакою того, що пристрій проектувалося для дітей. Весь спектр вібраційних ефектів забезпечується двома серводвигунами. Вони встановлені, відповідно, в рукоятках корпусу Thrustmaster 360modena Upad Force. Потужність двигунів і розмір ексцентриків, закріплених на їх валах, не поступаються аналогічним механізмам в інших сучасних геймпада. І, начебто, від розглянутого сьогодні маніпулятора варто було б очікувати досить потужних і вражаючих вібраційних ефектів. Однак навіть в тому випадку, якщо в настройках ігор ви встановите максимально можливу потужність зворотного зв'язку, нічого приголомшливого від Thrustmaster 360modena Upad Force ви не дочекаєтеся. Всі ефекти досить слабенькі, хоча відчуваються чітко і ніякого «випадання» в їх ряду не спостерігається. Виходячи з цього, і з огляду на цілком звичайну потужність серводвигунів і розмір ексцентриків, висновок напрошується сам собою - потужність вібраційних ефектів зворотного зв'язку в даному геймпаді, штучно занижена. Саме це я і вважаю ще однією ознакою приналежності Thrustmaster 360modena Upad Force до категорії дитячих ігрових маніпуляторів. Погодьтеся, що потужна вібрація, яку іноді створюють сучасні геймпади, може бути зовсім не корисна для дитини. Хоча, звичайно, можна допустити, що до мене на тестування попався кілька бракований екземпляр Thrustmaster 360modena Upad Force. Допустити-то це можна, але я все ж схиляюся до думки, що в даному випадку ми маємо справу не з браком, і ослаблення вібраційних ефектів дійсно було метою конструкторів Thrustmaster.

висновки

Дуже хороший геймпад. Завдяки тому, що Thrustmaster 360modena Upad Force однаково зручний і для дітей, і для дорослих, він цілком може бути «сімейним» ігровим маніпулятором. Але навіть якщо вам, тобто дорослій людині, буде не вистачати потужності вібраційних ефектів, створюваних цим геймпадом, або не сподобаються невеликі розміри його корпуса, то вже ваша дитина точно залишиться всім цим дуже задоволений. Загалом, порадуйте своє чадо, подарувавши йому Thrustmaster 360modena Upad Force на якесь свято або навіть просто так.

Маніпулятор надано компанією Аlion

Де ж ще дві?