В Україні зайнятих пацієнтів лікують за допомогою відеозв'язку

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

29 вересня 2012, 11:22 Переглядів: 29 вересня 2012, 11:22 Переглядів:   Виправити це для мене кращих лікарів вже можуть сердечники з провінції, в планах & mdash;  породіллі

Виправити це для мене кращих лікарів вже можуть сердечники з провінції, в планах & mdash; породіллі. Фото: nashaagasha.org.

У Криму планують розвивати телемедицину - систему комунікації, коли пацієнт в регіоні зможе отримати консультацію провідних фахівців зі столиці по відеозв'язку, або навіть домогтися збору консиліуму з медиків різних клінік в онлайн-режимі.

Першим кроком буде налагодження зв'язку між республіканськими лікарнями та районними. Випробувати такий підхід в лікуванні пацієнтів збираються вже найближчим часом в Кримському перинатальному центрі, відкриття якого заплановано на другу половину осені.

За словами головного лікаря медцентру Тетяни Бабич, система комунікації допоможе породіллям і вагітним, для яких важко і небезпечно їхати за консультацією в Сімферополь , Спостерігатися у кращих лікарів Криму: "Зараз закуповується апаратура, кожен регіон матиме по набору обладнання, а акушери-гінекологи в районних пологових будинках будуть навчатися роботі з ним. Крім того, буде створено перинатальний реєстр - дані про всіх вагітних, у яких були або є патології. Ця база створюється в кожному районі, вона точно так само буде передаватися на нас, що допоможе співробітникам центру проконтролювати будь-який район: потрапила жінка вчасно на консультацію, які фахівці їй потрібні ".

Як розповів редакції кримський кардіолог Валерій Садовій, телемедицина вже існує на базі лікарні ім. Семашко в Сімферополі: "З 2011 року ми проводимо онлайн-консультації з Інститутом Амосова в Києві, кілька разів вони проходили напередодні серйозних операцій на серці. Також ми влаштовували телетрансляції з операційної в наш медіа-зал, де колегам і всім бажаючим коментували хід операції в рамках навчальних програм ". Проте послуга ця популярністю не користується, хоча абсолютно безкоштовна для пацієнтів, і скористатися нею може будь-хто.

Втім, доступна вона не всім центральним лікарням. "У нас, на жаль, немає таких інновацій. Причому поки немає навіть документальних розпоряджень про те, щоб проводити подібні консультації і вже тим більше трансляції операцій, - говорить заступник головного лікаря республіканського онкодиспансера Олександр Філенко . - У багатьох країнах така практика роботи з пацієнтами та колегами вже давно стала нормою, але ми дуже відстали ".

А ось в приватних клініках телемедицина давно існує. "Ми як раз проводимо такі консультації, коли людина ставить своє запитання в режимі онлайн, ми передаємо його доктору, а він розповідає, що потрібно зробити, які аналізи здати. Це зручно тим, у кого немає можливості стояти в чергах на прийом. Зрозуміло, що така консультація не може докорінно розв'язати проблему, але вона допомагає задати в її вирішенні потрібний напрямок ", - говорить менеджер одного з медцентрів Сімферополя Марія Шульц.

ЗА РАДОЮ - НА ФОРУМ

Крім послуг телемедицини в лікарнях і приватних клініках, в інтернет-мережі є велика кількість форумів і сайтів, на яких будь-який зареєстрований користувач також може отримати онлайн-консультацію від лікаря. На подібних ресурсах хворий може як обговорити свої проблеми з товаришами по нещастю, так і отримати конкретні безкоштовні рекомендації від лікарів-професіоналів з міських лікарень, розповівши їм історію хвороби і надавши результати аналізів. "Це вже нормальна практика, коли лікарі, крім роботи в клініках, консультують людей в режимі онлайн", - пояснює Марія Шульц.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "В Україні зайнятих пацієнтів лікують за допомогою відеозв'язку". інші Новини Криму дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Дєдух Олена

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ