Як навчитися «грати» на гітарі?

Я спробую розвінчати міфи про складність освоєння першого ступеня гри на гітарі і навіть - допоможу зробити перший крок тим, кому це цікаво. Отже, давайте визначимося - що вас цікавить - гра на гітарі або «гра» на гітарі (акомпанемент)? Якщо ви всерйоз вирішили освоїти інструмент - ця стаття не для вас. Вам потрібно вчити музичну грамоту, вчити гами і зіграти добру сотню різних вправ, перш ніж почати грати класичні твори. Я вже не згадую про те, що без професійного вчителя тут буде обійтися дуже важко. Навряд чи вашу гру гідно оцінять у веселій компанії, однак рівень виконання буде на кілька порядків вище, ніж у обивателя. Ну, а якщо ваша мета - оволодіти мистецтвом акомпанементу - можете почати з цієї статті.

Акомпанемент в 90% випадків зводиться до послідовності акордів, під які що-небудь співається. І «гра» на гітарі зводиться просто до розучування таких акордів. Їх можна грати під час реклами по телевізору, або просто у вільні пару хвилин. Освоєння гітари на цьому етапі не вимагає багатогодинних занять. Навпаки - будуть хворіти пальці і цей біль не можна ігнорувати. Пальці захворіли - робимо перерву. Перший крок - вивчити положення пальців на грифі, другий - навчитися швидко переставляти пальці з акорду на акорд. Ну, а чи зможете ви підбирати пісні на слух - це вже залежить від здібностей ...

1) Запам'ятайте основні акорди і їх назви (це важливо). Освоївши ці акорди, ви зможете зіграти приблизно 80-90% пісень . Подивіться в Інтернеті тексти пісень з акордами ... ви знайдете багато знайомих. Взагалі велика літера означає ноту - деяку відправну точку для акорду. Якщо після букви нічого немає - значить акорд мажорний (веселий), якщо стоїть буква m - значить мінорний (сумний). Іноді варто цифра 7 - це септакорд, він - ні те ні інше, але річ потрібна. Є й інші типи акордів, але не забігати вперед ...
1) Запам'ятайте основні акорди і їх назви (це важливо)
(Натисніть на малюнок, щоб розглянути.)
Граючи акорди, слідкуйте з самого початку, щоб всі струни звучали, тобто не було б струн, зачеплених іншими пальцями чи погано затиснутих. Затискайте струни не між порожками (металевими вставками на грифі), а біля них.

2) Спробуйте зробити барре - для цього треба прямим вказівним пальцем затиснути всі струни на певному ладу, а решта пальці розташувати так , Як треба для вилучення акорду. Барре збільшить ваш акордний арсенал і дозволить грати вже практично будь-які акорди. Зіграйте акорд (Е, наприклад) так, як показано праворуч від нього (використовуючи 2-й / вказівний / палець) на будь-якому ладу ... різниця?

3) Запам'ятайте послідовність
A - B - H - C - C # - D - D # - E - F - F # - G - G # - A
Лади ------------- →
Вона так важлива для «аккордіста», що її краще навіть записати. Пам'ятайте - в таблиці акордів справа давалося виконання того ж акорду, але з баре? - використовуючи цю послідовність, ви самі легко перекладіть акорди на будь-якому ладу - і, що головне, будете знати, що за акорд отримано. Наприклад, Cm - це не що інше, як Am на (порахуємо-ка - B, H, C). ага, на третьому ладу ... Ну, а F - це E на першому. Ну і так далі ... потренуйтеся.

Тренуйтеся в будь-який вільний час , Можна по кілька хвилин. Можна - годинниками. Головне - бережіть руки і не поспішайте: коли берете акорд, всі струни мають звучати. Якщо деякі з них «глухо» відгукуються - значить щось не те ... Ще не освоїте акорд - не йдіть далі, а якщо дуже важко - купіть нейлонові струни. Вони не так дзвінко грають, але набагато м'якше.

Ну, а що робити правою рукою - це вже більш просте питання. На моїй пам'яті ні в кого воно не виникало. Якщо у вас виникне - звертайтеся!
Удачі вам в освоєнні інструменту ...

Отже, давайте визначимося - що вас цікавить - гра на гітарі або «гра» на гітарі (акомпанемент)?
? різниця?
Пам'ятайте - в таблиці акордів справа давалося виконання того ж акорду, але з баре?