NEWSru.com :: У Берліні відкривається музей мадам Тюссо. Відвідувачів зустрічатиме воскової Гітлер

У Берліні відкривається музей мадам Тюссо. Відвідувачів зустрічатиме воскової Гітлер

У Берліні в суботу на центральному бульварі Унтер-ден-Лінден відкривається новий музей воскових фігур мадам Тюссо, де практично на порозі відвідувачів зустріне ... Гітлер. Його фігура представлена ​​на самому початку експозиції в розділі "Історія і політика", пише напередодні відкриття музею газета Berliner Zeitung . Наявність настільки одіозної фігури світової історії, і не де-небудь, а в центрі Берліна, викликає як інтерес, так і засудження. Єврейський фонд пам'яті убитих вважає це провокацією, незважаючи на ряд навколишніх експонат заборон.

"Ми представили Гітлера старим і зламаним", - говорить Сюзанна Келлер, менеджер мадам Тюссо в Берліні. Він дійсно здається невойовничим і неенергійним, як в лондонському музеї мадам Тюссо, а втомленим і змарнілим, пише видання, припускаючи, що це останні дні диктатора перед самогубством. Гітлер сидить за письмовим столом коричневого кольору, навколо нього сірі стіни, якими вони, мабуть, виглядали в колишньому бункері фюрера ближче до кінця війни. Його права рука спирається на книгу, що лежить на столі. З динаміків лунають звуки вибухів і пострілів (повний текст на сайті InoPressa.ru ).

Керівництво музею пояснює своє рішення експонувати Гітлера бажанням німців і туристів бачити його: це показали опитування, проведені в столиці одним з інститутів вивчення громадської думки.

При цьому продуманий ряд заходів, покликані перешкодити використанню воскової фігури не за її прямим призначенням, наприклад, для фотографій. Так, Гітлера, єдину з 75 представлених фігур, не можна фотографувати, також заборонено позувати поруч з ним - "з поваги до мільйонів людей, які загинули під час Другої світової війни", - написано на інформаційній дошці.

Наступного дошці міститься нагадування, що жертвами націонал-соціалістичного режиму і його ідеологічної боротьби на знищення стали мільйони людей, в тому числі 6 млн євреїв. Крім того, один із співробітників буде постійно спостерігати, щоб до фігури ніхто не наближався, тут також встановлено камеру спостереження. "Якщо хто-небудь порушить правила, він вилетить звідси геть", - говорить Сюзанна Келлер.

Незважаючи на всі ці заяви, Фонд пам'ятника убитим євреям Європи залишається при своїй критичній думці: "Гітлер напоказ - це несмак і цілеспрямована провокація", - говорить виконавчий директор Фонду Уве Ноймеркер. Щоб виставляти Гітлера в цьому місті, необхідно щось більше, ніж одна інформаційна дошка. За ідеєю, зокрема, через високу вартість вхідних квитків, він бачить швидше "атракціон для туристів, ставка в якому зроблена на шокуючий ефект".

Музей мадам Тюссо в Берліні - це восьмий музей воскових фігур фірми Merlin Entertainments в світі.