Коли ви щось даруєте, ви віддаєте частинку душі

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Подарунок - це частинка душі, бережно вийнята з глибини серця і дбайливо упакована в красиву коробку з червоним бантом на кришці. Для мене це завжди було так. Я придумувала ідеї подарунків рідним людям задовго до дати "Х". Як мінімум за місяць починала вести підпільні розмови з їх друзями, акуратно випитувала в бесідах, до чого зараз лежить душа. Я дарувала речі - саме ті, які зараз хотіли б отримати люди. Дарувала подарунки ручної роботи - пам'ятаю, як сама невміло в'язала светр коханому чоловікові, шила забавну мереживну Балаклаву запеклому гірськолижникові, робила чохол на іграшковий автомобіль фанату гонок. Дарувала поїздки - були і маленькі уїк-енди в затишних готелях, і великі відпустки в інші міста з повною екскурсійною програмою. Дарувала емоції - серед найяскравішого пам'ятається стрибок з парашутом для того, хто про нього мріяв, і катання на собачих упряжках з чудовими блакитноокими хаскі. Всі подарунки були несподіваними, заздалегідь не обговореними, що не запланованими. І, наскільки я пам'ятаю, вони завжди потрапляли в точку: сяючі щастям очі брехати не можуть.

Чим старше ми стаємо, тим більше в нас з'являється прагматизму. Ми перестаємо робити милі дурниці і божевільні презенти без приводу. Гряде свято? Окей. Пересічним людям вистачить коробки цукерок (до речі, ви помітили, що дарують завжди одні й ті ж цукерки в білих коробочках?) І пляшки шампанського, яке продається в магазині зі знижкою. Чи не рядовим - ну що ж, тут треба "постаратися" і зайти в один з численних магазинів "незвичайних" подарунків. У таких місцях дуже багато речей, і кожна нормальна людина приходить в жах від того, що їх можуть подарувати в тому числі і йому. Жарти про шкарпетки, труси і бритви на 23 лютого заїжджені до дір, кращий подарунок на 8 Березня - звичайно ж, духи, а з цього року ще і бірюзова пилка для педикюру. Виробники всього на світі полегшують нам життя, заздалегідь упаковуючи всі ці банальності в красиві коробочки - навіть у виборі упаковки дарувальник не зможе проявити індивідуальність, адже вибирати її більше немає потреби.

Винуватці свята теж грішні. Вони не чекають чогось такого від друзів - тепер модно роздавати wish-листи з адресами магазинів, де продаються бажані речі. Колір, розмір і фасон, зрозуміло, зазначений - не дамо гостям ні кроку свободи. А що, зручно: зате точно отримаєш те, що хочеш. Я нічого не маю проти. У багатьох випадках це доречно і правильно. Але як казав відомий Іполит з душевного радянського фільму, "в нас пропав дух авантюризму". Може бути, хтось ще пам'ятає ті часи, коли подарунок був сюрпризом?

Останні кілька років зі мною поруч був чоловік, який категорично не хотів вибирати мені подарунки: "Не хочу, не буду, не вмію". Ні, він не був жадібним. Гроші - будь ласка, а ці розмови про душу - звільніть мене, вибачте. Я витратила багато сил, щоб пояснити, як для мене важливий саме його вибір. Давала кілька варіантів подарунків, щоб він серед них взяв те, що йому більше до вподоби. Вказувала магазини, де мені підійде абсолютно будь-яка річ. Марно. Дійшло до того, що він зробив мені пропозицію зі словами: "Я не знаю, яке кільце вибрати, давай ти сама?"

І я вибрала. Але не скористалася ним - хоча це, як прийнято говорити, вже зовсім інша історія. Я згадала про це на минулої 8 Березня, коли майже стороння людина подарував мені два квитки в планетарій, де я жодного разу не була і куди вже рік дуже хотіла потрапити. Подарував саме так, як це потрібно робити: несподівано, від щирого серця, з 100% попаданням в ціль і червоним бантом на конверті. Коли пройшов перший шок - звідки, як він дізнався? - я згадала, що при знайомстві - звичайна ділова зустріч - ми парою слів обмовилися про планетарій. Напевно, тоді він якимось неймовірним чином і зрозумів, що я туди хочу.

І я знаю багато таких історій. Коли букет ромашок взимку запам'ятався іменинниці більше, ніж довгоочікуваний айфон, а фотоальбом ручної роботи затьмарив нитку перлів. Коли самозв'язаного рукавиці стали головним подарунком під ялинкою. Коли просто так була подарована пачка вітамінів - в найважчий зимовий час з гострою нестачею денного світла, постійними морозами і зборами на вулицю, як у відкритий космос. Коли звичайна подушка виявилася дуже доречною - стара вже доживала останні дні і не давала ніякого комфорту. І навіть гроші в моєму житті люди примудрялися дарувати так, що подарунок не була безособовим і дуже-дуже дорогим: конверт з енної сумою, на якому невміло, але від душі був намальований велосипед (мрія того часу), а ще розвішані у ванній на прищіпках купюри, до кожної з яких був причеплений список, якими саме речами на ці гроші може себе порадувати людей.

Подарунок - це завжди в першу чергу увагу. Увага до наших слів, мріям і бажанням. Найчастіше показуйте улюбленим людям, що ви їх знаєте, чуєте і розумієте. Даруйте близьким частинку своєї душі, і вони відплатять вам тим же.

Катерина Головіна спеціально для AdMe.ru
прев'ю: Touchstone Pictures

Хлопці, ми вкладаємо душу в AdMe.ru. Дякуємо за те,
що відкриваєте цю красу. Дякую за натхнення і мурашки.
Приєднуйтесь до нас в Facebook і ВКонтакте

Гряде свято?
До речі, ви помітили, що дарують завжди одні й ті ж цукерки в білих коробочках?
Може бути, хтось ще пам'ятає ті часи, коли подарунок був сюрпризом?
Дійшло до того, що він зробив мені пропозицію зі словами: "Я не знаю, яке кільце вибрати, давай ти сама?
Коли пройшов перший шок - звідки, як він дізнався?