За відмивання грошей в Іспанії судять російського депутата

Владислав Резник. Фото: "Радіо свобода"

В Іспанії судять депутата Держдуми РФ https://cdn.segodnya.ua/img/article/11159/5_main_new.1519112405.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11159/5_tn.1519112405.jpg 2018- 02-20T09: 39: 58 + 02: 00 Євросоюз Всього в справі фігурують 18 росіян, за версією слідства, всі вони причетні до відмивання грошей

Депутат Держдуми РФ Владислав Резник і ще 17 підозрюваних постали перед судом в Мадриді, за звинуваченням в масовому відмиванні грошей для російської мафіозної банди. Про це повідомляє BBC.

"Я прийшов на засідання, тому що я ні в чому не винен, і я довіряю іспанської системі правосуддя", - заявив Рєзник в суді Мадрида.

Прокурори просять для більшості підозрюваних до 5,5 років ув'язнення і штрафів в межах до 100 млн євро.

Про так званій "справі російської мафії в Іспанії" стало відомо в 2008 році, після того як в Іспанії було заарештовано кілька росіян, підозрюваних у зв'язках з "тамбовського ОЗУ".

Всього у справі фігурують 18 росіян. За версією слідства, всі вони входили в тамбовсько-Малишевська об'єднану злочинну групу і були причетні до відмивання грошей на більш ніж 50 млн з 1996 року. Лідери угруповання - Геннадій Петров і Олександр Малишев - знаходяться в розшуку.

Тамбовська і Малишевська банди виникли в Санкт-Петербурзі в кінці 1980-х років.

Вважається, що вони контролювали десятки промислових підприємств і займалися торгівлею наркотиками, проституцією, кришуванням і відмиванням грошей. Пік відмивання грошей російськими бандами в Іспанії припав на 1990-ті, коли багаті росіяни почали скуповувати вілли в цій країні.

Раніше повідомлялося, що Іспанія починає розслідування повідомлень про те, що російські офіційні особи відмили 30 мільйонів євро у цій країні.

Нагадаємо, член Ради Федерації, російський підприємець Сулейман Керімов був затриманий співробітниками французької поліції в місті Ніцца на півдні країни.

Пізніше стало відомо, що Сулейман Керімов нелегально ввіз до Франції від 500 до 750 мільйонів євро. Про це повідомляє французьке видання 20 minutes з посиланням на прокурора Ніцци Жан-Мішеля Претр. За його словами, гроші перевозилися як готівкою у валізах , Так і в безготівковій формі.

Відмивання цих сум, зокрема, відбувалося за рахунок покупки нерухомості за заниженою вартістю. За словами Претр, метою операції була сама покупка нерухомості, а саме легалізація коштів.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку