Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітнього

 1. Приклад позовної заяви про стягнення аліментів на повнолітнього
 2. Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітнього
 3. Як скласти позовну заяву про стягнення аліментів на повнолітнього дитини
 4. Подача і розгляд позовної заяви про стягнення аліментів на повнолітнього, після 18 років

Закон містить можливість вимагати призначення виплат дітям і після досягнення 18 років, для чого подається позовна заява про стягнення аліментів на повнолітнього Закон містить можливість вимагати призначення виплат дітям і після досягнення 18 років, для чого подається позовна заява про стягнення аліментів на повнолітнього. Правда, це можливо лише у виняткових випадках, коли повнолітня є непрацездатним. Плюс до цього, коли одержувані їм у зв'язку з цим допомоги не покривають елементарних життєвих потреб.

Складання позовної заяви про стягнення аліментів на повнолітнього, після 18 років, потребують отримання великої кількості медичних довідок і виписок, довідок про пенсії по інвалідності та щомісячних витратах. Правову основу вимог становить ст. 85 Сімейного кодексу РФ. За таким вимогам не видаються судові накази про стягнення аліментів , Встановлюються аліменти тільки судом у позовному провадженні.

Завантажити зразок:

Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітнього дитини Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітнього дитини

Приклад позовної заяви про стягнення аліментів на повнолітнього

Мировому судді судової ділянки № 5

Ленінського судового району

м Архангельська

К.І. Тверському

позивач

: Лазаревич Борис Петрович,

адреса: 163001, м Архангельськ,

вул. Миру, д. 39, кв. 8

адреса: 163001, м Архангельськ,

вул. Трудова, д. 94, кв. 15

Позовна заява про стягнення аліментів на повнолітнього

Я, Лазаревич Борис Петрович, є сином Відповідача. До 18 років відповідно до судового наказом від 20.02.2004 р, виданого мировим суддею судової ділянки № 3 Ленінського судового району м Архангельська моя мати, Лазаревич Ганна Семенівна, отримувала аліменти на моє утримання. Судом до мого 18-річчя позитивно вирішено питання про виплату їй додаткових витрат на утримання дитини. 15.05.2019 р мені виповнилося 18 років і аліменти більш не виплачувалися. 20.08.2019 р моя мати померла.

Я є інвалідом з дитинства 2 «неробочий» групи з хронічним захворюванням «бронхіальна астма», «емфізема легенів», що підтверджено результатами МСЕ. мені встановлена соціальна пенсія в розмірі 9 214 руб., пенсія по інвалідності в розмірі 2 432 руб. Я проживаю один, здійснюю оплату за комунальні платежі в розмірі 1352 руб.

За станом здоров'я потребую постійного лікування і придбання лікарських засобів, які не входять до пільговий перелік. Крім того в даний час я навчаюся на платній основі в Архангельському будівельному технікумі. Щорічно на навчання виплачую 23 000 руб. За висновком лікаря я потребую щорічному обстеженні і лікуванні в м.Москва, що вимагає придбання квитків і несення інших витрат.

Відповідач відмовляється вирішувати питання про матеріальну підтримку в позасудовому порядку. Ст. 85 СК РФ встановлено, що в разі непрацездатності повнолітніх дітей батьки зобов'язані надавати їм допомогу. Оскільки моїх доходів не вистачає на забезпечення моїх потреб відповідно до висновку лікуючого лікаря, забезпечити гідне існування сам я не можу.

На підставі викладеного, керуючись статтями 80, 85, 117 СК РФ, 131-132 ЦПК РФ ,

прошу:

 1. Стягнути з Лазарєва Петра Костянтиновича, 17.04.1972 р.н., уродженця м Москва, в мою користь аліменти в розмірі 4 000 руб. щомісяця.
 2. Встановити порядок індексації аліментів залежно від зміни величини прожиткового мінімуму.

Додаток:

 1. Копія позовної заяви
 2. Свідоцтво про народження
 3. Копія паспорта
 4. Свідоцтво про смерть (копія)
 5. висновок МСЕ
 6. Виписка з історії хвороби
 7. Довідка про розмір пенсій
 8. Висновок і рекомендації лікуючого лікаря
 9. Квитанції, товарні чеки на придбання ліків

Лазарєв Б.П. 30.11.2020 р

Як скласти позовну заяву про стягнення аліментів на повнолітнього дитини

Ініціатором встановлення судом аліментів може бути сам повнолітній. Або, якщо винесено рішення про обмеження в дієздатності або визнання недієздатним , - опікун. Другий батько може вийти з ініціативою встановлення аліментів повнолітній дитині, тільки якщо є його опікуном. Адже після досягнення нею 18 років їх представники втрачається.

Дитина повинна бути визнаний в установленому порядку непрацездатним, тобто які не мають можливості працювати. Тому якщо мова йде про стягнення аліментів у зв'язку з навчанням здорового працездатного дитини, суди відмовляють у задоволенні таких позовів.

Доведенню в процесі підлягає потреба дитини в залученні додаткових коштів. Тому до уваги будуть прийняті умови його проживання, джерела коштів для існування. Можливість отримання допомоги в пільговому порядку безкоштовно теж буде прийнята до уваги для визначення розміру необхідних додаткових коштів для повнолітнього дитини.

Аліменти повнолітнім дітям встановлюються або у твердій грошовій сумі, або в співвідношенні до прожиткового мінімуму. У першому випадку відразу в заяві бажано заявити вимоги про визначення порядку індексації аліментних виплат у міру зміни прожиткового мінімуму.

Подача і розгляд позовної заяви про стягнення аліментів на повнолітнього, після 18 років

Позовна заява подається за місцем проживання відповідача або позивача, в мировий суд. Державне мито у таких справах не сплачується.

Суддя прийме до уваги не тільки матеріальне становище позивача, а й сімейне і матеріальне становище батьків. Визначить розмір їх заробітної плати та інших джерел доходу, кількість утриманців та інші обставини. У разі незгоди задовольнити позовну заяву про стягнення аліментів на повнолітнього дитини, на рішення суду можна подати апеляційну скаргу .