Зразок довідки про аліменти для соцзахисту і де її взяти (2019 рік)

 1. Довідка для соцзахисту про утримання аліментів
 2. Де взяти такий документ?
 3. Інформація про сплату аліментів
 4. Зразок довідки з даними про перераховані суми
 5. Чи є термін придатності?
 6. Документ про сплату для соцзахисту від судових приставів
 7. Що робити, якщо судові пристави папір не видають?

Коли вимагають надати довідку про аліментних виплат, не завжди зрозуміло, навіщо це потрібно. Якщо є такий папір, не придатний раніше, то можна пред'явити її за місцем вимоги або не можна - не цілком зрозуміло, а раптом вона застаріла. У цьому питанні є маса нюансів. до змісту ↑

Довідка для соцзахисту про утримання аліментів

Довідка для соцзахисту про утримання аліментів

Пред'явлення довідки про отриманні аліментів в соцзахист потрібні у випадках, коли обмежені в коштах люди (найчастіше це жінки, які проживають разом з дітьми без чоловіка - в результаті розлучення або розпаду громадянського союзу) звертаються за будь-яким з видів матеріальної підтримки від держави:

Така довідка потрібна для вирішення питань, де потрібно знати сумарний дохід сім'ї для визначення середньомісячного доходу на одного члена сім'ї.

до змісту ↑

Де взяти такий документ?

Де взяти такий документ

Такий документ можна отримати в одному із закладів, в залежності від ситуації.

Якщо платником аліментів працює офіційно, своїх доходів не приховує і платить гроші своїм дітям регулярно, через бухгалтерію, то в цьому випадку за папером можна звернутися:

 1. за місцем роботи чоловіка;
 2. в службу приставів, де ведеться документація за виконавчими листами.

Бувають і інші випадки, тоді документ про виплати коштів на утримання дітей є можливість отримати:

 • в пенсійному фонді;
 • за місцем навчання, де виплачують стипендію батькові чад.

Якщо аліменти чоловік платить відповідно до добровільною угодою, то дані надасть служба судових приставів, так як угода має силу виконавчого листа.

У разі, якщо батько дітлахів працює у підприємця, то потрібно взяти у бухгалтера або самого господаря довідку 2НДФЛ. Непрацюючий, що перебуває на обліку в центрі зайнятості, візьме довідку там.

Найсумніші обставини в наступних випадках:

 1. батько не працює,
 2. не перебуває на обліку в центрі зайнятості,
 3. відсутній добровільне угоду про забезпечення неповнолітніх дітей.

В цьому випадку довідку про неотримання аліментів не видасть жодна служба, так як ніхто не може знати, чи приносить гроші колишній сім'ї такої папаша.

І якщо, дійсно, хоч іноді він заглядає, даючи якісь копійки, то це неможливо довести ні як факт сплати аліментів, ні тим більше як несплати. Внаслідок неможливості уточнити дохід на душу в цій сім'ї оформлення пільги або допомоги під великим питанням.

до змісту ↑

Інформація про сплату аліментів

Інформація про сплату аліментів

У цій довідці вказується, в якому місяці яка сума аліментів була отримана матір'ю нащадків.

Ця інформація дає можливість скласти уявлення про сумарну величину доходів на одного члена сім'ї для порівняння з мінімальним рівнем забезпеченості або іншими статистичними даними, в залежності від мети, для досягнення якої збираються довідки про дохід сім'ї.

При наявності на утриманні матері неповнолітніх чад наявність довідки про аліменти або їх відсутності - неодмінна умова органів соцзахисту населення для оформлення допомоги, субсидій, пільг.

до змісту ↑

Зразок довідки з даними про перераховані суми

Зразок довідки з даними про перераховані суми

Зрозуміло, що в такому папері повинні міститися дані про зарплату платником аліментів, суми перерахованих грошей матері дитини, а також обов'язково дати. Щоб не винаходити велосипед, краще скористатися спеціально розробленою формою.

до змісту ↑

Чи є термін придатності?

Довідка видається про минулий період, як правило, в 3-6 місяців. Термін придатності цей документ не має, так як відомості про виплати апріорі повинні бути достовірними, і інша довідка, яка містить дані про виплачені аліменти, буде містити ті ж цифри, що і наступна, якщо мова йде про тих же місцях того ж року.

Може знадобитися тільки довідка про аліменти за інший період часу.

до змісту ↑

Документ про сплату для соцзахисту від судових приставів

Документ про сплату для соцзахисту від судових приставів

Коли гроші на утримання нащадків перестають надходити матері, то утворюється за платником аліментів заборгованість, відомості про яку є у судових приставів.

Такий документ видадуть, в ньому буде зафіксована сума невиплачених батьком коштів на певну дату.

Так як є ймовірність того, що борг по аліментах папаша може погасити в будь-який момент, як тільки у нього буде можливість, то довідка від приставів може мати термін придатності, що не перевищує одного місяця, хоча законом таке обмеження і не передбачено.

Який мінімальний розмір аліментів покладений на дитину, якщо батько не працює? читаємо тут .

Якщо неплатник коштів на нащадків ховається, і його місце знаходження невідоме матері його дітей, то питання слід знову ж адресувати службі приставів, саме у них відстежується рух за виконавчими листами.

до змісту ↑

Що робити, якщо судові пристави папір не видають?

Якщо в службі приставів відверто саботують видачу паперу про виплату аліментів або про заборгованість, то не варто втрачати час. Потрібно взяти два примірника документів і не полінуватися з'їздити в фірму за місцем роботи татуся своїх чад.

Другий примірник стане в нагоді для того, щоб поставили на ньому підпис з датою вручення, це завжди працює. Можна облямувати заяву з проханням надати такий документ, тільки обов'язково рекомендованим листом з повідомленням. До речі, в службу приставів теж будь-яке звернення бажано оформляти тільки під розписку.

Коли служба приставів не діє протягом 2-х тижнів, можна звернутися до керівництва даного підрозділу з метою прискорення вирішення питання.

У деяких містах адміністрація побудувала роботу органів соцзахисту так, що подавцю документів не потрібно бігати в пошуках документа про суми коштів, отриманих від чоловіка на дітей, можна лише вказати місце роботи батька.

Практика показує, що краще перестрахуватися і оформити отримання грошей на утримання дітвори по закону, як годиться - оформити угоду або подавати в суд, тоді проблем з подачею паперів на оформлення субсидій, пільг або допомоги не буде.

За інформацією про отримання аліментів слід подавати виключно правдиві, інакше можна потрапити під застосування ст. 307, 308 КК РФ.

Радимо ознайомитися з інформацією про документи, які необхідно надати в органи соцзахисту при оформленні дитячої допомоги. Дивіться відео:

Який мінімальний розмір аліментів покладений на дитину, якщо батько не працює?