Зразок розписки про отримання аліментів на дитину і правила оформлення

  1. Як здійснюється сам процес написання розписки про аліменти і яких помилок варто уникати

Сімейне законодавство Російської Федерації зобов'язує батьків утримувати і виховувати своїх дітей. Одним із засобів утримання неповнолітніх визнаються аліменти. Також при деяких умовах даний законодавчий акт поширює свою силу на непрацездатного батька або чоловіка (чоловіка), коли також проводиться виплата грошових коштів на утримання людини. Але як підтвердити те, що ви сумлінно оплатили всі що необхідно, або ж отримали гроші? Для цього існує такий документ, як розписка. Сімейне законодавство Російської Федерації зобов'язує батьків утримувати і виховувати своїх дітей

Розписка про отримання аліментів - це просто!

На законодавчому рівні було вирішено, що одержувач аліментів має кілька можливих способів в частині встановлення аліментів. Також законом передбачається кілька варіантів виплати вже присуджених аліментів, в тому числі за способом передачі присуджених судом коштів. Тому перед сторонами, тобто батьками дитини, з'являється вибір: віддавати кошти безпосередньо в руки одержувачу аліментів або ж чекати примусового стягнення.

При вирішенні про добровільну виплату грошових коштів, в рахунок вмісту неповнолітню дитину, потрібно подбати про деякі юридичні гарантії. Найпоширенішим способом фіксування отримання і передачі грошей і майна є розписка.

Зразок розписки про отримання аліментів: завантажити (Актуально на 2019 рік).
У бланку наведено універсальний текст. Скласти його самостійно - складно.

Таким чином, наявність подібних документів дозволяє вирішити всі наступні спірні питання, а також зменшити витрати, які мають місце бути при роботі судових приставів.

Головне, що необхідно пам'ятати при оформленні розписки про отримання аліментарних виплат, що безпосередньо в самому тексті розписки повинні міститися всі дані, які мають відношення до того, що відбувається: дата, час, місце, точне зазначення суми (по можливості прописом, щоб уникнути плутанини або навмисного зміни даних), ПІБ дитини, підписи сторін беруть участь в передачі коштів і т.п ..

Тільки при повному дотриманні всіх тонкощів даний документ буде мати юридичну силу і може бути доказом при судовому розгляді.

  1. При вказівці особи, який передає грошові кошти, і особи, яка їх одержує необхідно звернути увагу, що одних даних про прізвища, імені та по батькові недостатньо.
  2. Також повинні бути вказані паспортні дані та місце постійної реєстрації, і при наявності, місце фактичного проживання.
  3. Обов'язково вказується предмет, який є основною метою передачі - це сплата аліментів на утримання неповнолітньої. Дані такої особи теж повинні бути вказані в повному обсязі.

Як здійснюється сам процес написання розписки про аліменти і яких помилок варто уникати

Як здійснюється сам процес написання розписки про аліменти і яких помилок варто уникати

Не важливо, чи буде розписка (її текст) написана самостійно або ж надрукована, головне, щоб у ній містився повний обсяг відомостей. Буде документом навіть та розписка, яка написана на чернетці або ж чеку, який випадково опинився в однієї зі сторін в кишені або в сумці.

Зазвичай друковані варіанти роблять для подальшого спрощення читання її третіми сторонами або в суді. Нотаріус при складанні подібних документів не потрібен. Єдине, коли потрібно подібне посвідчення - це при укладенні угоди про сплату аліментів.
Те ж саме стосується і свідків. Законом не передбачено обов'язкового завірення підписів третіми особами. А в разі порушення складання простої письмової форми, в суді не будуть доказом показання свідків, оскільки цивільне законодавство чітко встановив заборону в питанні залучення свідків.

Ось чудове відео, яке може вберегти від помилок при написанні самих різних розписок (зокрема - про аліменти):

І не варто забувати про головне: в кінці кожної розписки має бути два підписи - одержувача і платника, в тому числі з розшифровкою підпису. Примірників подібного документа має бути два: для кожної сторони, щоб в подальшому уникнути випадків спеціальної втрати документів, для приховування певних фактів.

Але як підтвердити те, що ви сумлінно оплатили всі що необхідно, або ж отримали гроші?