Алюмінієві вікна: переваги, недоліки та сфера застосування

 1. Теплоізоляційні властивості алюмінієвого профілю
 2. Форма і розмір вікон
 3. лаконічний дизайн
 4. «Плюси» і «мінуси» установки алюмінієвих вікон

Існує думка, що вікна з алюмінію холодні і непридатні для установки в житлових приміщеннях. Але сучасні методики та технології виготовлення вікон зробили крок далеко вперед, тому дизайн і теплозберігаючі ефект здивує навіть самого переконаного скептика. Існує думка, що вікна з алюмінію холодні і непридатні для установки в житлових приміщеннях

Сучасні будинки, спроектовані аналогічно класичним особняків, крім вишуканої архітектури повинні володіти новітніми енергозберігаючими технологіями. Використання в таких будинках віконних конструкцій з теплого алюмінієвого профілю буде кращим рішенням, тому що:

 • вони мають досить високі показники тепло і шумоізоляції;
 • можливе виготовлення в великому діапазоні форм і розмірів;
 • допустимо використовувати різні способи відкривання вікна;
 • у них хороший захист від злому.

Теплоізоляційні властивості алюмінієвого профілю

Основні характеристики алюмінію - це легкість і міцність. Тому його часто використовують для скління великих площ (терас і зимових садів). Профіль може бути вузьким і не вимагає додаткового армування конструкції. Аналогічно ПВХ-профілю, алюмінієвий має камерну структуру.

Розрізняють профільні системи з алюмінію двох видів: «холодні» і «теплі». У першому випадку профіль виготовлений цілком з алюмінію і має низьку теплоізоляцію. Такий варіант віконних конструкцій призначений для нежитлових приміщень: зимових садів, балконів і веранд.

У «теплих» вікнах застосовують камерний профіль, що складається з двох елементів, які з'єднуються термічної прокладкою. За рахунок цього у вікна теплоізоляція буде набагато краще, але все ж вона поступається дереву і ПВХ.

В основному «холодні» профілі виготовляються однокамерними і мають коефіцієнт тепловіддачі (Uf) рівний 5,0 Вт / м2К, «теплі» роблять двох- або трикамерні і Uf буде в проміжку 1,4 - 3,0 Вт / м2К.

Алюмінієві профілі, виготовлені із застосуванням новітніх технологій, мають низьку теплопровідність і коефіцієнт Uf менше 0,8 Вт / м2К. Такий варіант віконних систем з'явився на ринку зовсім недавно. До цього моменту домогтися такого рівня теплоізоляції можливо було, тільки використовуючи дерев'яний або ПВХ-профіль. Але ці матеріали значно програють алюмінію в конструкційних можливості. Це нововведення дозволило застосовувати вікна з алюмінію в пасивному та енергоефективний будівництві будівель.

Форма і розмір вікон

З алюмінію можна формувати конструкції всіляких форм і розмірів. Профіль згинається для створення арок і з'єднується у всіляких архітектурних рішеннях. Застосування передових технологій у виготовленні дає можливість проектувати і створювати віконні конструкції з різними методами відкривання, в великому діапазоні габаритних розмірів, форм і конфігурацій.

Наприклад, в підйомно-розсувних дверях, які відносять до великогабаритним конструкціям, разом з фурнітурою вага однієї стулки досягає 400 кг, а максимальні габаритні розміри в висоту 2,7 м і 3,325 м в ширину. Мобільна стулка засувається за глуху стулку - можливо отримати скляну поверхню розміром до 6,5 м.

Виробники алюмінієвих вікон завжди готові розробити конструкції за індивідуальними проектами замовників, враховуючи всі особливості будови і вибравши найкращий варіант.

лаконічний дизайн

Алюміній завдяки своїм природним властивостям довгий час зберігає естетичний зовнішній вигляд.

Профіль з алюмінію виробники фарбують у різні кольори трьома методами:

 • Анодований спосіб. В основному це золотий, темно-коричневий або натуральний колір. Шар оксиду на поверхні металу повністю виключає потрапляння повітря, забезпечуючи при цьому надійний захист від корозії.
 • Порошкове забарвлення. Цей метод полягає в тому, що пофарбоване покриття висихає в умовах високих температур. Завдяки цій технології профіль, пофарбований таким методом, у порівнянні з анодованим більш стійкий до механічних пошкоджень і корозії.
 • Ламінування профілю однотонними і декоративними плівками. Цей метод є дуже вигідним дизайнерським ходом. плівки для ламінування мають ті ж властивості, що і для ПВХ-профілів. Таким способом забарвлюють не тільки вікно, але і двері. Завдяки цьому є можливість поставки вікон і дверей в одному колірному рішенні, що означає дотримання гармонії між інтер'єром та екстер'єром будинку.

«Плюси» і «мінуси» установки алюмінієвих вікон

До основних технічних характеристик алюмінію, відноситься велика стійкість до різного роду механічних пошкоджень і несприятливого впливу навколишнього середовища. Завдяки цим властивостям його досить часто використовують в будівельній індустрії. Цей матеріал добре переносить вплив на нього ультрафіолетових променів. Алюмінієві профілі, володіючи всіма цими властивостями, на довгі роки зберігають свій первісний вигляд і стійкість до корозії. Такі вікна ідеально підійдуть як для житлових, так і нежитлових будівель.

Такі вікна ідеально підійдуть як для житлових, так і нежитлових будівель

Основні переваги алюмінієвих вікон:

 1. Виключається армування і додаткове зміцнення балками віконних конструкцій - це полегшує конструкцію і простіше процес виробництва, при цьому анітрохи не знижує надійність виробу.
 2. Вишуканість і елегантність світлопрозорих конструкцій, яка досягається за рахунок більш вузького профілю, в порівнянні з подібними моделями з дерева і ПВХ. Алюмінієві конструкції мають сучасний вигляд і не перешкоджають светопропусканию.
 3. Проектування віконних поверхонь великої площі. При цьому обов'язково дотримується вишуканий дизайн і зберігається на високому рівні продуктивність системи (тільки при використанні профілів новітніх розробок).
 4. Широка палітра для обробки профілю дозволяє підібрати віконні системи, гармонійно поєднані із загальною архітектурою будівлі.
 5. Можливість індивідуального проектування віконних конструкцій, враховуючи всі особливості будівлі та побажання замовника.
 6. Нескладний догляд. Алюмінієвий профіль потребує мінімального догляду і підтримці функціонального стану. Єдиною процедурою для профілактики буде періодична мийка вікна і профілю.

Недоліки алюмінієвих вікон:

 1. Низький рівень доступності. Далеко не всі профільні компанії пропонують вікна з теплого алюмінію, в крайньому випадку можливо придбати тільки вікна стандартних розмірів.
 2. Висока вартість. На даний момент конструкції з теплого алюмінію, є найбільш дорогим варіантом для скління з усіх профільних систем, представлених на ринку.

Як правило, в сучасній будівельній галузі поєднують вікна алюмінієві і з ПВХ-профілю. Існує чудова можливість фарбування вікон і дверей в одній колірній гамі. Використовуючи ці властивості, дизайнери створюють дійсно дивовижні фасади зі візуально схожими один на одного вікнами. Вікна з алюмінію незамінні при склінні таких приміщень, як балкони, лоджії, зимові сади і тераси.