ВСУ увійшли в десятку найсильніших армій в Європі

цею материал Доступний по-русски

12:10, 05 листопада 2018

світ

2119

Видання склало рейтинг, спираючись на ряд чинників, серед яких географія, логістичні можливості, кількість населення і потенційної живої сили армії тощо.

Армія України в десятці найсильніших в Європі / фото прес-центр штабу ООС

Країни НАТО і їх партнери проводять найбільші з часів Холодної війни навчання під назвою Trident Juncture. І це не подобається Росії. Тому вона вирішила теж пограти м'язами в цей же час.

Це підкреслює той факт, що вчення союзників проходять за часів надзвичайної напруженості в Європі. А саме на цьому континенті розташовані найпотужніші армії в світі, згідно з даними рейтингу Global Firepower за 2018 рік.

Про це пише Business Insider , Додаючи, що рейтинг порівнює невеликі країни з технічними перевагами і їх територіально великих, але кілька відсталих сусідів. Також враховувався цілий ряд факторів, таких як географія, логістичні можливості, природні ресурси, промислові можливості, а також різноманіття озброєння і військових активів, розвиненість країни, кількість живої сили тощо.

Читайте також Україна прийняла на озброєння новий потужний ракетний комплекс (фото)

НАТО, до якого входять 27 європейських країн, також посилюється тим, що союзники діляться ресурсами і надають військову підтримку один одному. США теж має потужну присутність в Європі. Однак, в рейтингу європейська гілка американської армії не врахована, тому що Америка все ж не європейська країна.

Збройні сили України опинилися на 10-му місці списку найсильніших армій на континенті з оборонним бюджетом на рівні 4,88 мільярда доларів. При цьому, видання нарахувало в Україні 1,1 мільйона військовослужбовців, 2214 танків, 39 винищувачів (загальна кількість військових літаків - 240) і 25 суден ВМС. На щабель вище за Україну опинилася Греція з бюджетом 6,5 мільярда доларів і 413,5 тисячами солдатів. Хоча танків у балканської країни майже в два рази менше, ніж у України. Однак винищувачів значно більше - 189.

Читайте також Business Insider назвав вербувальне відео армії України одним з кращих в світі

Найсильнішою армією в Європі видання вказало Росію. У трійці лідерів також опинилися Франція та Великобританія, які посіли друге і третє місця відповідно.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

ИноСМИ

телеграм-канал перекладів зарубіжної преси

Читати в Telegram