Як відкрити банківський рахунок в Польщі: документи, вартість, терміни

 1. В якому польському банку відкрити рахунок іноземцю?
 2. Як відкрити рахунок в Польському банку іноземцю?
 3. Які документи потрібні для відкриття рахунку в польському банку?
 4. Як відкрити рахунок в польському банку для фірми?
 5. Отримання кредиту в Польщі при наявності рахунку
 6. Ставки за кредитами і депозитами в Польщі
 7. Скільки коштує відкрити рахунок в польському банку?
 8. Банківські гарантії повернення вкладів
 9. Що ми можемо запропонувати?

Будь-іммігрант рано чи пізно стикається з необхідністю відкриття рахунку в польському банку. Неважливо, ви приїхали на роботу, хочете купити нерухомість в Польщі або відкрити свій бізнес , отримати кредит - у всіх випадках потрібно банківський рахунок (карта). Будь-іммігрант рано чи пізно стикається з необхідністю відкриття рахунку в польському банку

Відкриття банківського рахунку в Польщі

З якими труднощами може зіткнутися іноземець при спробі відкрити рахунок і які питання найчастіше виникають:

В якому польському банку відкрити рахунок іноземцю?

Банківська система в Польщі розвинена дуже добре. Тут представлені філії практично всіх великих Європейських фінансових інститутів таких як Raiffeisen Bank, Deutsche Bank, Bank Santander. Серед польських банків, найпопулярнішими можна назвати PKO Bank Polski, Pekao Bank, Bank Millenium.

При виборі банку, важливо щоб він відповідав кількома критеріями:

 • працює з іноземцями у яких немає постійного місця проживання або ПМЖ (по закордонному паспорту)
 • номер PESEL не обов'язковий
 • дешеве обслуговування - в ідеалі безкоштовне
 • наявність інтернет банкінгу

Автор статті зіткнувся з необхідністю вибору банку ще в 2014 році і вибирав з двох філій, які перебували в пішої доступності від місця проживання. Це були PKO Bank Polski, Bank Millenium. Поговоривши з менеджерами і з'ясувавши, що умови практично не відрізняються, я зупинив свій вибір на PKO банку (це не реклама), просто менеджер сподобався більше)

Що мені запропонували? Відкриття рахунку в банку в злотих «konto za zero» - безкоштовно + безкоштовне обслуговування рахунку.

 • Випуск карти, прив'язаною до рахунку також безкоштовно + безкоштовне обслуговування карти за умови, що клієнт здійснює в місяць транзакцій з картою мінімум на 300 злотих (в іншому випадку 6,90 злотих на місяць).
 • Величезний плюс - безкоштовний інтернет банкінг і безкоштовні перекази з рахунку на рахунок в межах мого банку і за 0,99 грошей в будь-який інший банк. Грубо кажучи, і рахунок і карта повністю безкоштовні для клієнта.
 • зняття готівки в мережі банкоматів PKO Bank і його партнерів - Безкоштовно
 • Платні послуги за бажанням - індивідуальний дизайн карти 14,90 PLN і карта «Konto bez granic» за 17 злотих на місяць, яка дозволяє знімати гроші безкоштовно в банкоматах будь-яких банків і ще якісь бонуси, які мені билині потрібні.

Детальніше про види рахунків для індивідуальних клієнтів і тарифах на обслуговування можна почитати на

Як відкрити рахунок в Польському банку іноземцю?

Отже, з банком ми визначилися. Йдемо відкривати рахунок. Підходимо до будь-якого менеджера і заявляємо про свій намір відкрити рахунок. Що робити, якщо польською мовою ви не володієте від слова «взагалі»? Вам допоможуть шкільні знання англійської, але якщо і таких немає, просто запам'ятайте парочку фраз:

Chcę zalozyć osobiste konto bankowe z kartą. Pożądane jest, aby opłaty związane z obsługą konta i karty byłi minimalne i ogólnie lepsze bez prowizji

Цього буде достатньо, щоб будь-який менеджер зрозумів що ви від нього хочете.

Які документи потрібні для відкриття рахунку в польському банку?

Індивідуальному клієнту для відкриття рахунку необхідно надати свій туристичний (закордонний) паспорт або карту побиту , Якщо ви вже маєте ВНЖ в країні. Крім паспорта, вас попросять надати таку інформацію:

 • дані батьків (ім'я та прізвище матері і батька, дівоче прізвище матері)
 • адреса постійної реєстрації в Україні (або іншій країні зарубіжжя)
 • якщо ви працевлаштовані, то назва і адреса фірми (банк повідомить роботодавця про відкриття рахунку)
 • польський номер телефону (обов'язково для активації рахунку);
 • адреса для кореспонденції в Польщі (сюди буде відправлена ​​карта)

Термін виготовлення пластикової карти 5-7 днів. Приходить в конверті поштою. Також ви отримаєте конверт з логіном і паролем для доступу до інтернет банкінгу. Ось в принципі і вся процедура - ваш рахунок відкритий.

Як відкрити рахунок в польському банку для фірми?

Вище ми розглянули варіант відкриття рахунку для індивідуального клієнта. У разі, якщо вам необхідно відкрити рахунок для бізнесу (фірми) в Польщі, ситуація трохи ускладнюється. Для відкриття корпоративного рахунку, необхідно буде надати: свідоцтво про реєстрацію компанії, завірені копії статуту фірми і документи представників компанії, які матимуть доступ до рахунку і розпоряджатися коштами.

Однак, той же PKO Bank надає послугу віддаленого відкриття рахунку через інтернет. Ви заповнюєте онлайн форму на сайті, через деякий час до вас прибуде кур'єр на підписання 2 примірників договоров.После підписання, кур'єр вручить вам конверт з логіном і паролем до онлайн банкінгу. Карта до корпоративного рахунку буде доставлена ​​так само протягом 5-7 днів поштою.

Скільки коштує обслуговування рахунку фірми? Наведемо скрін з офіційного сайту PKO Bank

Для тих хто не читає польською мовою:

 • Банк пропонує відкриття та обслуговування рахунку абсолютно Безкоштовно
 • Відкриття карти прив'язаною до рахунку - БЕЗКОШТОВНО
 • перекази за допомогою інтернет банкінгу - безкоштовно
 • Як бонус - для молодих фірм (до 1 року) - перші 6 місяців всі операції безкоштовно + безкоштовний доступ на півроку до онлайн бухгалтерської платформі

Отримання кредиту в Польщі при наявності рахунку

Всі вже чули про низьких процентних ставках по кредитах в Європі. Так, це дійсно так, але треба розуміти, що звертаючись в банк за отриманням першого кредиту не доводиться розраховувати на велику суму, так як у вас немає ніякої кредитної історії в країні. Чим частіше ви користуєтеся кредитами і справно їх погашаєте, тим вище ваш кредитний рейтинг і сума, яку банк зможе видати вам в користування. Вся інформація про кредитну історію потрапляє в єдину базу BIK - Biuro Informacji Kredyrowej або Бюро інформації по кредитах.

Ставки за кредитами і депозитами в Польщі

Процентні ставки за кредитами в Польщі залежать від форми кредитування. Найвищий відсоток встановлений на грошові готівкові кредити - в межах 9-11% річних. Іпотечний кредит - від 3,5 до 5% річних

Але слід розуміти, що політика низьких відсотків по кредитах тягне за собою і низькі відсотки по депозитах (lokata) / Річний процент на ощадному депозитному рахунку рідко перевищує 4% річних, в валюті процентні ставки в 1,5-2 рази нижче.

Тобто оформивши депозит на 10 000 PLN за рік ви запрацює максимум 400 PLN. Іншими словами - заробіток на розміщенні грошей під депозит в банку не дуже вигідний. Але і це ще не все. З отриманого доходу за депозитом ви зобов'язані заплатити 19% прибуткового податку з заощаджень і дивідендів.

Скільки коштує відкрити рахунок в польському банку?

Цікава новина, як свідчить польський Закон, до 8 серпня 2018 року всі польські банки зобов'язані надати громадянам Польщі безкоштовний банківський рахунок.

З ситуацією за максимальними розцінками в PKO Bank, я навів інформацію вище. Відкриття рахунок безкоштовне. Схожа ситуація і в інших банках - якщо ви користуєтеся рахунком (розраховуєтесь в магазині, робите покупки в інтернеті і т.д.) то обслуговування рахунку буде для вас безкоштовним. Якщо ж карта «не діє» з вас будуть знімати невелику місячну комісію за обслуговування рахунку в межах 5-10 PLN.

Що стосується рахунків в різних валютах, вже сьогодні багато банків пропонують своїм клієнтам мультивалютний рахунок з однією картою, де одна карта дозволяє отримати доступ до рахунків

Банківські гарантії повернення вкладів

Цей момент дуже цікавить громадян України, які на своєму гіркому досвіді вже не раз стикалися з ситуацією, коли банк ставав банкрутом і всі кошти на рахунках були заморожені. Вкладники в кращому випадку чекали роками повернення коштів, а в гіршому просто втрачали все накопичення.

Як із цим справи в Польщі? Державна гарантія на повернення вкладів працює тут так - Фонд Банківських Гарантій (BFG) зобов'язується протягом 20 днів з моменту банкрутства банку повернути вклади сумою до 100 000 Євро.

Джерелом в цьому випадку виступає не бюджет держави, а фонд який поповнюється щорічними внесками банками членами (BFG). А контроль наповнення фонду вже виконує держава в особі Komisja nadzoru finansowego (комісія фінансового нагляду).
Всі банки, що працює на території Польщі, є членами BFG.

Що ми можемо запропонувати?

Надаємо послуги з реєстрації фірм і відкриття корпоративних банківських рахунків. З усіх питань, прохання звертатися за телефонами, вказаними на сайті.

В якому польському банку відкрити рахунок іноземцю?
Як відкрити рахунок в Польському банку іноземцю?
Які документи потрібні для відкриття рахунку в польському банку?
Як відкрити рахунок в польському банку для фірми?
Що робити, якщо польською мовою ви не володієте від слова «взагалі»?
Які документи потрібні для відкриття рахунку в польському банку?
Як відкрити рахунок в польському банку для фірми?
Скільки коштує обслуговування рахунку фірми?
Скільки коштує відкрити рахунок в польському банку?
Як із цим справи в Польщі?