Класифікація банківських карт

 1. Зовнішній вигляд
 2. Класифікація банківських карток заснована на кількох ознаках.
 3. матеріал
 4. призначення
 5. принцип розрахунку
 6. види розрахунку
 7. Категорія клієнта
 8. кількість власників
 9. емітент
 10. Технологія виробництва
 11. Класифікація за функціоналом карти
 12. Кредитна карта
 13. розрахункова карта
 14. Мережеві карти
 15. Міжнародна карта
 16. Туристичні карти, карти для відпустки
 17. Подарунковий сертифікат (передплачений карта)
 18. Карта для банкоматів
 19. Карта для внутрішньобанківського користування
 20. плюси використання
 21. мінуси

зміст матеріалу зміст матеріалу  Класифікація банківських карт  Компанії - пов'язаний з одним або декількома розрахунковими рахунками банку, як правило, пластиковий, документ

Класифікація банківських карт

Компанії - пов'язаний з одним або декількома розрахунковими рахунками банку, як правило, пластиковий, документ. Використовують для розрахунку в мережі-інтернет, оплати за рахунками, а також витрат на послуги та товари і видачі готівки посредствам банкоматів.

Зовнішній вигляд

Вид картки відповідає певним стандартам (ISО-7810, ID 1), розміри якого - 53,98х85,6 мм, з магнітною смугою, але останнім часом застосовують і картки з чіпами. Лицьова сторона зазвичай прикрашена будь-якої картиною або фотографією. Там же розташовані дані власника, період дії картки, її номер і платіжна система. Зворотний бік забезпечена магнітною і паперової смугою, на останній знаходиться підпис господаря, деякі мають у своєму розпорядженні СVV кодом.

Зворотний бік забезпечена магнітною і паперової смугою, на останній знаходиться підпис господаря, деякі мають у своєму розпорядженні СVV кодом

зовнішній вигляд

Тримач - людина, під чиїм ім'ям проведена банківська картка. Всі гроші, розміщені на даному рахунку, знаходяться в його власності. Перепинити власнику картки використовувати свій рахунок, кошти на ньому, а так само відстрочити їх виплату, можливо тільки після прийняття відповідного рішення в суді або згідно з деякими пунктами банківського договору. Власником карти, в свою чергу, є банківська організація.

Власник - банк, організація, яка випустила карти і яка її обслуговує. Власник повинен на першу вимогу повернути карту, якщо таке було озвучено.

Власник - людина, безпосередньо володіє картою. При її втраті власником може бути будь-який, який знайшов її, громадянин.

Класифікація банківських карток заснована на кількох ознаках.

Типи банківських карт

матеріал

Карти можуть бути виготовлені з трьох видів сировини: пластик, метал і картон. Картонні, в даний час, зустріти практично неможливо. Пластикова карта витіснила всі інші, її зручність в тому, що її можна застосовувати не тільки як платіжний засіб, а й як дисконт.

призначення

Карти можуть містити різні реквізити, а значить нести кілька функцій: платіжну, інформаційну та ідентифікаційну. Крім того, бувають карти, які об'єднують всі три ці призначення. Наприклад, карти для входу на територію (інформаційні та ідентифікаційні), карти, видані на підприємстві, і мають рахунок із засобами для оплати (все три функції).

принцип розрахунку

Карта може бути двостороння, що дозволяє проводити оплату за неї тільки в конкретних магазинах і організаціях, або багатостороння, що дає можливість використовувати її в будь-якому місці, що має зв'язок з банком через термінал, в якості засобу платежу. Даний пункт підходить тільки для платіжних карт.

Даний пункт підходить тільки для платіжних карт

Багатосторонні і двосторонні картки

види розрахунку

Дебетова карта передбачає використання тільки грошових коштів власника картки, тоді як кредитні картки дають можливість витрачати і використовувати гроші, якими володіє банк. На такі карти поширюється конкретний, заздалегідь обумовлений, ліміт. Такий кредит обкладається підвищеною процентною ставкою і повинен бути погашений в короткі терміни.

Такий кредит обкладається підвищеною процентною ставкою і повинен бути погашений в короткі терміни

соціальна карта

Категорія клієнта

Карта має назву металу, підрозділяється на платинову, золоту, класичну і просту. Найпоширеніші карти - прості. Вони застосовуються і як зарплатні, і кредитні, навіть соціальні. Клас карт серії «Класична» істотно нижче, такі карти передбачають можливість користування засобами організації. Дві інші, як правило, належать заможним людям, які мають статус персони ВІП.

Дві інші, як правило, належать заможним людям, які мають статус персони ВІП

різновиди карт

кількість власників

Індивідуальна, сімейна, корпоративна. У першому випадку, доступ до рахунку відкритий тільки для власника картки. У другому створюється певний коридор для членів сім'ї, які можуть так само розпоряджатися коштами на рахунку. Третій різновид - карти для працівників організації і, за статистикою, мають ліміт, встановлений керівництвом.

емітент

Карта може бути випущена банком, комерційної або будь-який інший організацією.

Технологія виробництва

На карті може бути розташована або магнітна смуга (з інформацією про власника карти, корисною для його ідентифікації), для роботи якої потрібно стійке, захищене з'єднання з банком, що не завжди буває можливо, або мікрочіп (мікросхема) (карти з інформацією про всі банківські операціях, яка автоматично оновлюється). Крім того, така карта має самостійний центр прийняття рішень, в якому відсутній такий елемент, як банківський комп'ютер, відрізняється особливою надійністю.

Крім того, така карта має самостійний центр прийняття рішень, в якому відсутній такий елемент, як банківський комп'ютер, відрізняється особливою надійністю

Відмінності в технологіях

Класифікація за функціоналом карти

І, звичайно ж, Інструмент картки. Ця ознака буде збірним з тих, про які в даній статті вже говорилося, і деякі нові види. Так, згідно з цією класифікацією виділяють:

Кредитна карта

По суті, це автоматичне взяття кредиту, під який, за запитом, відразу ж відкривається кредитна лінія згідно встановленого ліміту. Ліміт відповідає доходам людини, кому належить банківський рахунок. При видачі карт такого роду співробітник банку обов'язково інформує власника, в який термін і під які відсотки цей кредит гаситься. Кредит може бути погашений як списанням коштів з рахунку, який вказується клієнтом банку при оформленні карти, готівкою або через переклад.

Кредитні карти можуть бути випущені для приватного і для корпоративного використання. Останні можуть бути мати ліміт, а можуть бути без нього. І в разі непогашення кредиту відповідальність лежить на підприємстві, де співробітник працевлаштований. Картки, які належати приватній особі, можуть бути звичайними або золотими. Останні видають ся заможним громадянам і передбачають пільги.

Банк Назва карти Відсоткова ставка Кредитний ліміт, руб Банк Москви Дар святині від 29,9% до 350 000 Тінькофф Платінум Тінькофф Кредитні Системи від 24,9% до 300 000 Банк Москви Золота картка «Низький відсоток» від 29,9% до 350 000 банк Москви «Класична карта« Низький відсоток »» від 29,9% до 350 000 Сбербанк Кредитні золоті карти Visa / MasterCard від 25,9% до 600 тис. руб. Сбербанк Кредитні карти миттєвої видачі Visa / MasterCard «Momentum» 25,9% до 150 тис. Руб. Сбербанк Кредитні класичні карти Visa Classic / MasterCard Standard від 25,9% до 600 тис. Руб. Сбербанк Кредитні карти «Подаруй життя» Visa Classic 25,9% * - 33,9% до 600 тис. Руб.

розрахункова карта

По-іншому її називають дебетова. Такі карти співвідносяться тільки з рахунком власника. Власник може розпоряджатися тільки тими засобами, які розміщені на рахунку карти. Залишок коштів обкладається процентною ставкою, як будь-який ординарний внесок.

Мережеві карти

Це підтип розрахункової карти. Вона дійсно тільки у віртуальній реальності, може бути використана для оплати чого-небудь за допомогою мережі Інтернет.

Міжнародна карта

Дають можливість користування міжнародними системами платежів. Самий відомі і популярні - Віза (Електрон, Класик, Голд, Платинум) і Мастеркард (Сірес, Маестро, Мастеркард Мас, Голд, Платинум).

Самий відомі і популярні - Віза (Електрон, Класик, Голд, Платинум) і Мастеркард (Сірес, Маестро, Мастеркард Мас, Голд, Платинум)

Платіжні системи

Туристичні карти, карти для відпустки

Такі картки випускають компанії, які працюють в сфері туризму і розваг. Ними можна скористатися в різних світових туристичних центрах, більш того, власник може отримати знижку на покупку авіаквитка, на бронь готелю, і мати певний, зазначений дисконт при покупці товарів з даної категорії. На жаль, таких центрів не так багато по всьому світу, а значить, радіус використання досить обмежений.

На жаль, таких центрів не так багато по всьому світу, а значить, радіус використання досить обмежений

Карта туристичного оператора Наталі Турс

Подарунковий сертифікат (передплачений карта)

Дуже популярна останнім часом. Не має прив'язки до конкретної людини або розрахунковому рахунку. Має строго зазначений номінал, який і можна витратити. Поширена в мережевих закладах торгівлі.

Поширена в мережевих закладах торгівлі

подарункова карта

Карта для банкоматів

Дають можливість власнику отримати готівку за допомогою банкоматів, розміщених повсюдно, в даний час, в рамках власних коштів на рахунку. Використовувати таку карту можна в місцях, обладнаних банківським пристроєм - терміналом. Практично всі карти мають такий функціонал.

Карта для внутрішньобанківського користування

Такі карти можуть бути корисні тільки в разі наявності банкомату або терміналу конкретного банку, який є власником карти. Як правило, у таких банків існує сайт, за допомогою якого можна управляти своїми коштами. Наприклад, карта банку ВТБ може бути використана в банкоматах банку Москви, а Ощадбанк немає, що якраз є яскравим прикладом внутрішньобанківської карти.

плюси використання

Карти універсальні, держатель може одноразово мати при собі велику суму грошей.

 1. У разі втрати, досить одного дзвінка, щоб ваша карта була анульована і перевипущена. Ніхто, хто б її не знайшов, не зможе її використовувати. Сума на рахунку буде збережена, крім витрат на перевипуск.
 2. Можливість провозити з собою великі суми без митної декларації, коли як багато країн обмежують ввезення готівки більш встановленої норми.
 3. Карта дозволяє оплачувати товари по всьому світу, як через Інтернет, так і при наявності терміналу там, де ви збираєтеся що-небудь придбати. Відсутність необхідності обміну валют в такому випадку.
 4. Швидкість отримання готівки. Будь банкомат видасть вам необхідні кошти протягом декількох секунд.

  Будь банкомат видасть вам необхідні кошти протягом декількох секунд

 5. Грошові перекази також можна робити дуже швидко і без комісії.

мінуси

 1. На жаль, не у всіх місцях торгівлі є можливість розплатиться через термінал, крім того з'єднання іноді дають збій. Гроші ж приймають скрізь.
 2. Практично відсутня можливість чайових, так як найчастіше вони видаються готівкою. Саме тому в деяких барах і ресторанах немає можливості використовувати карту для оплати. Така проблема характерна для європейських країн, в РФ такого не спостерігається.
 3. Наявність Інтернет-шахрайства і фальшивих банкоматів істотно підриває репутацію «самого безпечного» кошти платежу.
 4. Для вікової категорії громадян деякі можливості карт залишаються незвіданими через складного пристрою банкоматів і деяких терміналів оплати.
 5. Всі операції по карті стають надбанням громадськості.

трохи статистики

Перед тим, як почати користуватися послугами кого чи іншого банку, обов'язково вивчіть запропоновані ними карти і умови до них, і зупиніться на тій, яка буде задовольняти ваші потреби.