Секрети номера банківської картки

  1. Кількість цифр в номері карти
  2. Що таїть у собі номер банківської карти?
  3. Безпека карти і номер

Added to bookmarks: 2

Серед позначень, які нанесені на поверхню пластикової кредитної картки, величезна кількість питань викликає номер банківської карти, що складається з безлічі цифр: навіщо він потрібен, які відомості він в собі зберігає, чи можна її використовувати в своїх інтересах Серед позначень, які нанесені на поверхню пластикової кредитної картки, величезна кількість питань викликає номер банківської карти, що складається з безлічі цифр: навіщо він потрібен, які відомості він в собі зберігає, чи можна її використовувати в своїх інтересах.

Кількість цифр в номері карти

Найчастіше номер банківської карти включає в себе 16 цифр, які нанесені у вигляді кількох груп по чотири знака. До ранніх картковим програмам ставляться карти, що складаються з 13-значних номерів, а саме: перша група містить чотири цифри, а всі наступні групи складаються з трьох цифр. Випуск банківських карт з 19-значним номером проводиться в рамках карт, відкритих раніше, зі стандартними номерами (16-значними). Вони позначають конкретну підпрограму (субнапрямків), в межах якої відбувається їх емісія. Номери з кількістю цифр 13 і 19 зустрічаються досить рідко, тому доцільніше зупинитися на розшифровці номерів з 16 цифрами.

Що таїть у собі номер банківської карти?

Належність кредитної картки до певної системи платежів характеризується першою цифрою. Так, вихідними знаками всіх кредитних карт American Express є 3, MasterCard - цифри 5, VISA - цифри 4.

Решта три цифри (друга, третя і четверта) - це сформований номер банківської організації, яка надала банківську карту. Додатково ідентифікують банківську установу п'ята і шоста цифри. Саме тому початкові шість знаків на банківській картці звуться банківського ідентифікатора (БІН, BIN). В одній з наступних статей я розповім, як визначити банк, знаючи цей БІН.

Наступні дві цифри номера (сьома і восьма) уточнюють програму банківської організації, в межах якої випущена карта.
Безпосередньо номер кредитної карти визначають цифри з дев'ятої по п'ятнадцяту. Цифрова послідовність перестав наскрізна. Підставою для формування номера є спеціальний алгоритм. Ймовірність збігу всіх семи цифр номера на двох банківських картах незначна мала, т. К. Кількість можливих варіацій числа з семи цифр набагато перевищує чисельність жителів планети.

І закінчується 16-ти значний номер цифрою, яка є підсумком математичних обчислень за спеціальною формулою над цифрами, які входять в семизначний номер банківської карти.

А ось тут я почав складати список банків і їх початкових цифр

Біни банків Росії

Безпека карти і номер

Помилкове припущення більшості власників пластикових банківських карт, що зберігання в секреті значення ПІН-коду карти є гарантом її безпеки. Безсумнівно, ПІН-код не варто нікому афішувати. Але для здійснення плати через Інтернет послуг або товарів вистачить знання періоду закінчення дії банківської карти, її номера і коду безпеки, точніше унікального числа, що складається з трьох цифр, яке нанесено на звороті кредитної картки на місці, де повинен знаходитися зразок підпису. Код безпеки в банківських картах American Express, що складається з 4 цифр, розміщується над основним номером карти на її лицьовій стороні.

Зрозуміло, банки не стоять на місці, розвиваються і придумують захист для оплати товарів і послуг через інтернет. Була придумана технологія 3Ds ( Які банки підтримують технологію 3-D Secure? ), Коли для потрібно підтвердити операцію введенням пароля, який прийшов на мобільний телефон, вказаний в банку при видачі карти. Також нововведенням є встановлення лімітів на витрати по карті: для інтернету, для закордону, для переведення в готівку через банкоматів. Ліміти можна оперативно змінювати через інтернет-банк, наглухо закриваючи можливість шахрайства.

Але щоб уникнути будь-яких проблем, навіть при отриманні грошей в банкоматі, краще зберігати в секреті інформацію, яка нанесена на банківську пластикову карту.

Що таїть у собі номер банківської карти?
Які банки підтримують технологію 3-D Secure?