«Зараз вдалий час для вкладів»

18.04.2017

У руслі прогнозів ЦБ РФ щодо подальшого зниження ключової ставки розмір відсотків за вкладами фізичних осіб та далі піде на зниження

Інформація про те, як формуються банківські ставки за вкладами, є досить закритою, і представники банків неохоче діляться секретами цієї кухні. У бесіді з керівником напряму вкладів і комісійних операцій ПАТ «АК БАРС» БАНК Юрієм Соколовим вдалося з'ясувати, які чинники впливають на розмір встановлюваних банками відсоткових ставок по депозитах і чому кредитна організація відчуває себе стабільно під час банківського шторму.

Центробанк ПРОГНОЗУЄ ЗНИЖЕННЯ КЛЮЧОВЕ СТАВКИ

- Розкажіть докладніше про те, як формується процентна ставка. Як всередині банку вирішується - дати в цьому році 9% на річний внесок або ж обмежитися 7%?

- Ставку в банку визначає досить велика кількість чинників: політика Банку Росії, середні ставки на ринку. Нещодавно, до речі, ЦБ знизив ключову ставку, тим самим давши банкам зрозуміти, що, можливо, варто знижувати вартість залучення.

Природно, вклади - це не єдиний ресурс залучення грошей в банк. Паралельно діють і інші інструменти, і банк орієнтується на ціну цих інструментів. Не секрет, що вклади розміщуються в кредити, тому одним з основних факторів, що визначають ставки за вкладами, є збалансованість процентної політики і визначення ціни залучення і розміщення грошових коштів. Чим нижче ми опускаємо ставку по кредитах, тим нижче опускається ставка за вкладами

- Можете дати прогноз - чи виростуть ставки по вкладах в майбутньому?

- Зараз ключова ставка знизилася на 0,25 пункту, ринок повинен відреагувати, тобто прогнозується зниження процентних ставок приблизно в діапазоні 0,25 - 0,5 пункту. Далі все знову ж буде залежати від того, яку політику буде вести Банк Росії і як на це відреагують фінансові ринки. Зараз ЦБ прогнозує на зниження, але експерти ставляться до цього з обережністю.

- Тому можна сказати, що зараз найкращий час для розміщення вкладів?

- Це час триває вже, напевно, років 1,5. Розмір відсоткових ставок за вкладами та кредитами після сплеску в 2015 році поступово знижується. Зараз хороший час для розміщення вкладів.

Юрій Соколов: «Простота і зручність при відкритті вкладів - частина загальної стратегії Банку» Юрій Соколов: «Простота і зручність при відкритті вкладів - частина загальної стратегії Банку»

- При визначенні ставки ви спираєтесь на рекомендації Банку Росії? Чи впливає розмір середньоринкової ставки по вкладах, що розраховується ЦБ РФ, на прийняття рішень?

- Природно, ми дивимося на базовий рівень прибутковості вкладів, який ЦБ РФ декларує кожен місяць, наші ставки приблизно на 1,5 відсотка нижче. При цьому для нас визначальними є фактори, про які я говорив раніше.

- Центробанк перейшов до політики регулювання відсоткової ставки за вкладами в 2009 році. Потім характер такого регулювання змінився, спочатку воно носило рекомендаційний характер, а потім, в результаті, стало більш жорстким ...

- Спочатку це була просто рекомендована норма, а потім, не дивлячись на формально рекомендаційний характер, по суті, вона стала обов'язковою. Зараз перевищення базового рівня прибутковості вкладів на 2 процентних пункту означає для банку підвищений коефіцієнт відрахувань внесків в АСВ.

«НАШ БАНК ЗДАТНА ВИТРИМАТИ НАВІТЬ НАЙБІЛЬШИЙ СИЛЬНИЙ ФІНАНСОВИЙ« ШТОРМ »

- Не дивлячись на банківську кризу, «АК БАРС» Банк впевнено заявляє про свою надійність. Які цифри, на ваш погляд, красномовніше за слова говорять про стабільне самопочутті кредитної організації?

- Насправді про це говорять не тільки цифри портфеля вкладів, які є у відкритому доступі. Ми стали агентами АСВ по виплатах страхового відшкодування клієнтам ПАТ «Татфондбанка», ПАТ «ІнтехБанк», ТОВ «КБ« Тальменка-банк ». Буквально недавно ми виграли конкурс по ТОВ «Татагропромбанк» і почнемо виплати з 19 квітня. Безумовно, АСВ, відбираючи банки для виплат, бере до уваги аспекти їх стійкості і приділяє їм пильну увагу.

У нашому випадку можна говорити не тільки про довіру з боку АСВ, але і з боку вкладників. Після виплат вкладникам проблемних банків наші вклади приросли на 10 мільярдів рублів. Більше половини звернулися залишилися клієнтами банку.

Напевно, ще потрібно додати, що рівень миттєвої ліквідності банку в вісім разів перевищує норму, рекомендовану Банком Росії, і це як раз та найкрасномовніша цифра, яка доводить, що банк здатний витримати найсильніший фінансовий «шторм».

- Чи було рішення про зміну концепції депозитної політики антикризовим заходом?

- Це ніяким чином не пов'язане з антикризовою реакцією, що доводить один простий факт - у банку є стратегія розвитку, в якій прописані поетапні кроки по залученню нових роздрібних та корпоративних клієнтів, в тому числі вдосконалення продуктової лінійки. Дуже серйозну увагу ми приділяємо цифровому банкінгу, прагнемо до того, щоб взаємодія з банком у клієнта було майже непомітним, органічним. Простота і зручність при відкритті вкладів - частина цієї загальної стратегії.

«МИ зберіг дохідність ВКЛАДІВ НА РІВНІ 8,5 ВІДСОТКІВ»

- «АК БАРС» Банк впровадив принципово нову лінійку вкладів під загальною назвою «Все_ДОХОДчіво». Як змінилися процентні ставки?

- Процентні ставки залишилися на приблизно тому ж рівні. На даний момент пропозицій становить зараз 8,6% [1] . Принципові зміни в лінійці торкнулися більшою мірою нецінових параметрів.

Детальні умови за строковими вкладами «АК БАРС» Банку - на   akbars Детальні умови за строковими вкладами «АК БАРС» Банку - на akbars.ru

- Ми цілком переробили стару лінійку, і нова дійсно, підтверджуючи свою назву, стала дуже простий: основу лінійки складають всього два вкладу: «Просто накопичити» і «Просто управляти» . Ідею, що тепер стало простіше розібратися в умовах, ми заклали і в слоган # Все_ДОХОДчіво. Головна цінність для клієнта - економія часу при прийнятті рішення. «Просто накопичити» буде цікавий більшості клієнтів, і в ньому є можливість поповнення та високі ставки.

Майже такий же внесок, але з можливістю витрачання - «Просто управляти». Знімати гроші [2] і поповнювати цей вклад можна необмежену кількість разів. Зняття обмежена тільки незнижуваним залишком в розмірі 50 відсотків від початкової суми вкладу.

Ми створили спеціальну пропозицію для наших шановних пенсіонерів - тепер вони отримують бонус у розмірі 0,25 відсотка до будь-якого з вкладів, який виберуть.

- У чому принципова відмінність від попередніх пропозицій по депозитах?

- Головна відмінність в тому, що клієнту легше розібратися в умовах. Раніше співробітникам в офісах доводилося пояснювати, в чому відмінність одного виду вкладу від іншого, а тепер клієнт без відвідування банку зможе дуже просто розібратися в реченні банку і зробити вибір.

- Судячи з інформації на сайті банку, клієнти самі формують процентну ставку за вкладом. Тобто вони можуть збільшити одержуваний дохід, застосувавши до вкладу додаткові бонуси. Як це працює?

- Дійсно, клієнт спочатку вибирає внесок і визначає наявність у себе можливостей для застосування бонусів, збільшують ставку. Про бонус пенсіонерам я вже розповів. Купуючи один з коробкових продуктів [3] , Клієнт також може збільшити собі ставку за вкладом.

Генліцензію ЦБ РФ 2590 від 12.08.2015

На правах реклами

[1] У рублях РФ за вкладом «Просто накопичити» при терміні 370 днів. Вклад приймається на суму від 10 тис. Рублів до 5 млн. Рублів.

[2] За умови, що максимальна сума поповнення за весь термін вкладу - 4-кратний розмір величини початкового внеску. При цьому розмір вкладу після поповнення не повинен перевищувати розмір максимальної суми вкладу.

[3] Програма юридичного захисту «Юрист 24» від ТОВ «Європейська Юридична Служба»; страхова програма: «Хоч потоп!», «Гроші на здоров'я!» від ВАТ «Альфа Страхування»; страхова програма: «Все на місці Квартира», «Все на місці Будинок», «Все в порядку» - Страхова група «АК БАРС»; програма інвестиційного страхування життя «Управління капіталом +» від ТОВ «СК« РГС-Життя »; програма інвестиційного страхування життя «Капітал в плюс» від ВАТ «Альфа Страхування-Життя».

Як всередині банку вирішується - дати в цьому році 9% на річний внесок або ж обмежитися 7%?
Тому можна сказати, що зараз найкращий час для розміщення вкладів?
Чи впливає розмір середньоринкової ставки по вкладах, що розраховується ЦБ РФ, на прийняття рішень?
Які цифри, на ваш погляд, красномовніше за слова говорять про стабільне самопочутті кредитної організації?
Чи було рішення про зміну концепції депозитної політики антикризовим заходом?
Як змінилися процентні ставки?
У чому принципова відмінність від попередніх пропозицій по депозитах?
Як це працює?