Двері з якого масиву краще

 1. зміст:
 2. Особливості дверей з різних сортів деревини
 3. Як роблять двері з масиву і бояться вони вологості?
 4. Показники твердості поверхні по породам - ​​основа довговічності
 5. Підбираємо двері за малюнком дерева
 6. Способи декоративної обробки поверхні, як впливають на вартість
 7. Як визначити якість дверей з масиву в магазині

Порівнювати безпосередньо деревину різних порід, з яких зазвичай роблять міжкімнатні двері некоректно. Природно дерев'яні двері, які в два, а то і три рази дорожче, будуть краще. Правильніше було б назвати статтю «Як вибрати двері з масиву». Тим більше що кожна людина вибирає в рамках свого бюджету.

зміст:

 1. Особливості дверей з різних сортів деревини
 2. Як роблять двері з масиву і бояться вони вологості?
 3. Показники твердості поверхні по породам - ​​основа довговічності
 4. Підбираємо двері за малюнком дерева
 5. Способи декоративної обробки поверхні, як впливають на вартість
 6. Як визначити якість дверей з масиву в магазині

Особливості дверей з різних сортів деревини

Якщо спробувати розбити на цінові сегменти те, що реально представлено на ринку, виходить така картина:

  бюджетний сегмент - масив сосни

  середній сегмент - масив вільхи

  елітний сегмент - дуб, ясен, бук

Порівнювати сосну, по суті, нема з чим. Через своєї вартості від 3000 рублів, вона поза конкуренцією. Зосередимося на її сильних і слабких якостях, а вирішувати чи варто переплачувати за більш дорогий масив - Вам. Попутно спробуємо розібратися, чи варто платити за вільху або можна обійтися сосною, а може відразу замахнутися на дуб. Ну і звичайно детально обговоримо, ніж такі хороші (за що платимо) двері з елітного сегмента і що вибрати дуб, бук або ясен?

сосна

Деревина сосни дуже поширений матеріал для меблевої промисловості. Вона займає майже 17% всіх лісів Росії. Це забезпечує низьку вартість сировини, в тому числі і для дверних виробництв.

У сосни невелика щільність, а значить і вага, це пояснюється пухкою і пористою структурою її волокон. У такий структури є переваги і недоліки. До позитивних моментів можна віднести невелику вагу готових виробів і хороші ізоляційні якості. Пориста і пухка структура сприяє гарній звукоізоляції і низьку теплопровідність - двері з сосни будуть відмінно утримувати тепло всередині приміщень. Зворотною стороною є низька твердість, поверхня соснових дверей дуже м'яка.

Зворотною стороною є низька твердість, поверхня соснових дверей дуже м'яка

Двері з масиву сосни з покриттям "Білий віск"

Ще однією особливістю соснової деревини вважається наявність великої кількості смоляних каналів. У цій особливості соснового масиву також є позитивні і негативні наслідки. Висока смолистість дає низьку гігроскопічність, це означає що реакція на зміну температури і вологості у соснових дверей слабко виражена - це безсумнівний плюс. Саме з цього, часто можна зустріти двері з взагалі не обробленої сосни. У той же час через велику кількість смол необхідно дуже ретельно підбирати режими сушіння деревини. Для багатьох виробництв це стає реальною проблемою. Сирі дошки можуть тріснути в сушильній камері, перетворюючись у непридатний для виробництва сировину. Але самий неприємний варіант, коли тріскається готова двері, вже встановлена ​​на об'єкті, в цьому випадку витрати набагато вище. Це відбувається, якщо режими сушіння підібрані неправильно і внутрішня напруга в шарах масиву повністю не зняті. В результаті експлуатації таких дверей в умовах мінливої ​​вологості ці напруги тільки ростуть і призводять до розтріскування.

Саме з цього, треба купувати соснові двері у перевірених постачальників, двері яких коштують не один рік.

В обробці сосна дуже хороша, вона прекрасно пиляється, фрезерується, склеюється. Не викликає труднощів лакування поверхні, забарвлення і тонування.

вільха

Вільха відноситься до листяним НЕ цінних порід. Вона не так поширена, як сосна, але великий ареал проживання робить сировину недорогим і доступним.

Популярність вільхи, як сировини для виробництва дверей, можна пояснити, порівнюючи її з сосною. Коштує вона дорожче, але не сильно. Зате в процесі сушіння доставляє набагато менше клопоту, ніж сосна. Вільха сохне швидко, при цьому не розтріскується і не жолобиться. За щільністю вона така ж, як сосна, по твердості краще приблизно на 20%. Вбирає вологу вільха сильніше, ніж сосна, тому дверей з необробленої вільхи ви не зустрінете. З цієї ж причини вона відмінно приймає морилки і інші склади для обробки поверхні. Двері з вільхи, на відміну від сосни, часто забарвлюють непрозорою емаллю. Імовірність появи тріщин на поверхні через внутрішньої напруги мала, а емаль відмінно захищає масив від попадання вологи.

Двері з масиву вільхи, покриття білий грунт патина горіх

Взагалі стосунки з вологою у вільхи неоднозначні. Через високу гігроскопічність двері з вільхи повинні бути добре оброблені різними складами, інакше вона може вести себе нестабільно. У той же час, половина Венеції стоїть на вільхових палях, друга на дубових. Під водою вільха стає такою ж міцною як дуб.

дуб

Багато хто вважає дубові двері кращими. Деревина дуба відноситься до цінних порід, її вартість це підтверджує. Зростає дуб повільно, в основному в європейській частині Росії і на Кавказі.

Волокна деревини дуба дуже ущільнені, відстань між річними кільцями маленьке. Завдяки цьому у дуба хороша щільність, твердість поверхні і міцність, причому міцність з часом збільшується. Дуб гигроскопичен як вільха, при цьому через велику щільність волокон він сильніше розширюється при усмоктуванні вологи. При установці на відкритому повітрі потрібна обробка спеціальним складом. При недотриманні режимів сушки може растрескаться. Знову ж таки, через велику щільність, теплопровідність і звукоізоляція гірше, ніж у пухкої і пористої деревини типу сосни.

Знову ж таки, через велику щільність, теплопровідність і звукоізоляція гірше, ніж у пухкої і пористої деревини типу сосни

Двері з масиву дуба, напівпрозора фарба з карамельним відтінком

Властивість дуба, з часом ставати міцніше і твердіше, цінувалося в усі часи. Вироби з дуба дуже довговічні, при цьому красиві і благородні. У деревини дуба, напевно, найкраще поєднання якостей, для виробництва дверей.

Ясень

Ясень дуже хороший. По твердості, міцності на вигин і розрив він краще дуба! При цьому більш гнучкий і пружний. Менше вбирає вологу. Тому важко піддається обробці просочуючих складами. А тому він схильний до руйнівної дії зовнішнього середовища його рідко використовують на відкритому повітрі. Але ми говоримо про міжкімнатні двері, тому можна з упевненістю заявити, що ясен не поступається дубу, а в чомусь навіть перевершує. І що не маловажно він дешевше, тому що швидко зростає.

І що не маловажно він дешевше, тому що швидко зростає

Двері з масиву дуба з фільонками з масиву ясеня

бук

Бук, так само як дуб та ясен володіє відмінними характеристиками: він твердий, щільний, пружний. У бука дуже однорідна структура, він прекрасно обробляється, шліфується, полірується. Поверхня після сушки виходить дуже тверда, що не скалка, тому часто з бука виготовляють предмети для побуту: кухонне начиння, іграшки, меблі, креслярські інструменти.

З недоліків - висока гігроскопічність. Бук вбирає вологу сильніше ніж дуб або ясен, і може легко потріскатися і жолобитися. Він дуже примхливий в сушінні, вимагає дбайливого звернення і ідеального дотримання режимів. З цієї причини невеликі підприємства не працюють з буком.

Двері з масиву бука

За вартістю бук дешевше дуба та ясена, що в сукупності з високою твердістю поверхні робить його непоганою альтернативою цих цінних порід.

Як роблять двері з масиву і бояться вони вологості?

Коли люди підбирають двері з массівав квартиру або заміський будинок їх мучить питання: як такі натуральні вироби переносять підвищену вологість або її різкі коливання. Крім властивостей самої деревини і навіть більшою мірою, на стійкість до вологості впливає те, як зроблені двері і як підготовлено сировину.

Давайте розбиратися. Коли дерево вбирає вологу, воно розширюється, причому коефіцієнт розширення залежить те напрямку волокон. Коли віддає вологу - воно всихає. У цього є наслідки: виріб змінюється в розмірах і всередині масиву ростуть напруги.

Розміри збільшуються - двері перестає закриватися.

Напруги досягають певних величин - двері тріскається.

Це те, що відбувається найчастіше.

Деревообробна промисловість накопичила величезний досвід боротьби з цими побічними проявами натуральності деревини. Можна сказати, що весь процес виготовлення дерев'яних дверей спрямований на те, щоб зробити деревину більш стабільною і не сприйнятливою до змін мікроклімату.

Перше що робиться - це якісна сушка сировини. Для кожної породи підбираються свої режими. Загальне одне: дерево має сохнути довго і правильно. Після того як сировину висушене до 8-10% вологості можна приступати до складання.

Другий етап складання за технологією переклеєного масиву. Після сушіння матеріал нарізають на бруски потрібного розміру і склеюють під пресом в кілька шарів. Напрямок волокон в шарах перпендикулярно. Шари стримують один одного від зміни розмірів, і знімається внутрішня напруга.

Третій етап - обробка поверхні. Всі породи по-різному взаємодіють з вологим повітрям. Наприклад, вільха вбирає вологу сильніше, ніж сосна. Отже, її поверхню, в більшості випадків, повинна бути покрита більш непроникним складом. Найбільш герметично вкривають поверхню лаки і емалі. Якщо потрібно лише частково закрити пори, щоб дерево продовжувало дихати, використовують віск або фарбу. Складів зараз маса, все процеси відпрацьовані і не викликають труднощів.

У 90% випадків причиною проблем з вологість стають неправильна сушка. Судіть самі, щоб зібрати якісні міжкімнатні двері вистачить 3-4 дня, а сушка займає тижні. Висушувати дерево припадає приблизно з 60% вологості до 10%. Якщо робити все швидко, дерево потріскається, погнеться і згодиться тільки для опалення. Наприклад сосна сохне приблизно 20 днів, якщо швидше - зміниться колір, полізе смола і т.д. Кожні 10% це етап, в якому за певною програмою налаштовується вологість в камері, температура, швидкість обертання вентиляторів, робота клапанів викиду пари. А між етапами ще обов'язково проміжне кондиціонування.

Наполягають все це справа фахівці з великим досвідом роботи, але принцип загальний: все треба робити довго, грунтовно і напевно. Експерименти по прискоренню зазвичай погано закінчуються. У великих фірмах цей процес поставлений на потік і завжди є запас вже сухий дошки. У невеликих підприємств часто взагалі немає можливості створювати запас або витримати деревину так довго, тому що треба виконувати надійшли замовлення і чекати ніхто не буде.

Але трапляються проблеми і у відомих фабрик, буває проходить ціла партія з неякісної сировини. Правда з іменитими фабриками переживати не варто. Якщо всі документи на покупку збережені, двері повинні обміняти протягом року, без проблем. Гарантії в 1 рік завжди вистачає, щоб розкрилися всі дефекти, якщо вони є. Зазвичай, все відбувається швидше. Перший потенційно небезпечний етап, це кілька тижнів після установки в приміщенні. Двері приходять в рівновагу з вологістю. Якщо щось було порушено у виробництві, ймовірність появи тріщин в цей момент найбільша. Другий небезпечний етап - це перше відключення або включення опалення. Якщо і цей момент пережили, ймовірність будь-яких пригод далі мізерно мала.

Показники твердості поверхні по породам - ​​основа довговічності

Кожному виду деревини притаманні певні властивості: в'язкість, пружність, щільність. Але, без сумніву, звичайній людині найважливіше те, як двері будуть переносити щоденні побутові впливу: удари іншими предметами меблів, подряпини, впливу від маленьких дітей або домашніх тварин і т.д. Витративши певний бюджет на покупку дверей з натурального масиву дерева, хочеться бути впевненим, що двері збережуть свою привабливість довгий період часу. Твердість поверхні це та характеристика, яка відповідає на питання, як поверхня дерева пручається цим впливам.

Визначається твердість за методом Брінелля. Суть його полягає в тому, що сталева кулька діаметром 10мм. вдавлюється в поверхню зразка із зусиллям в 100кг. Природно на поверхні утворюється лунка, по діаметру якої і розраховується цей показник. Чим показник більше, тим краще (твердіше).

Показники для наших порід наступні:

сосна 2.5

вільха 3

дуб 3.7

бук 3.8

Ясень 4

Певний вплив на міцність поверхні надає покриття, наприклад емаль або лак можуть серйозно захистити і зберегти декоративні властивості поверхні. Але співвідношення цих показників залишиться приблизно таким же: сосна сама м'яка, вільха трохи краще, бук, дуб та ясен володіють достатньою твердістю, щоб зберегти прекрасний зовнішній вигляд на довгі роки.

Підбираємо двері за малюнком дерева

Поверхня кожного дерева унікальна. Багато хто скаже, що наші Російські породи не сильно відрізняються. Але ми не згодні. А ще вважаємо, що двері з тих сортів, які ростуть в наших широтах, підходять нам найбільше. За співвідношенням ціна / якість наше краще і дешевше. Структура деревини наших порід більше підходить для нашого клімату. А що стосується зовнішньої краси, то, як показують продажу шпонованих дверей, для яких можна підібрати шпон будь екзотичної породи, двері з якого ні будь зебрано замовляють дуже рідко, а з шпону дуба або ясена постійно.

сосна

У сосни малюнок цікавий, багато красивих розлучень. Якщо вирізати сучки і дефекти виходить красива поверхню. Напівпрозорі покриття тільки підкреслюють натуральну красу матеріалу, особливо ефектно виглядають білі тони. У європейських і скандинавських сільських напрямках дизайну двері з сосни це стандартний варіант.

У європейських і скандинавських сільських напрямках дизайну двері з сосни це стандартний варіант

Двері з масиву сосни під прозорим лаком

вільха

У вільхи зазвичай кордони річних кілець слабо помітні, деревні промені також виражені не сильно. В цілому можна сказати, що малюнок маловиразний, однорідний. Вільху часто тонують до майже непрозорих відтінків або взагалі покривають емаллю. Але як ми вже знаємо, через гігроскопічності деревини їй це тільки на користь.

Але як ми вже знаємо, через гігроскопічності деревини їй це тільки на користь

Двері з масиву вільхи під білою емаллю

Дуб і ясен

У дуба і ясена дуже красивий малюнок деревини з великими розлученнями. Ці породи дуже схожі і іноді одне видають за інше. В принципі для міжкімнатних дверей немає ніякої різниці дуб або ясен, благо останній нітрохи не гірше, а в чомусь навіть краще дуба. Але часто можна почути питання, а як відрізнити дуб від ясена? Відповімо на прикладі міжкімнатних дверей. Якщо перед нами готовий виріб треба уважно оглянути всю його поверхню. У ясена будуть тільки розлучення. А у дуба, крім розлучень, напевно десь на поверхні буде ламель з серцевинними променями. Це такі паралельні, короткі, світлі штрихи, які не перетинаються і помітно відрізняються від звичайного малюнка.

Це такі паралельні, короткі, світлі штрихи, які не перетинаються і помітно відрізняються від звичайного малюнка

Фрагмент двері з масиву дуба з серцевинними променями

Іноді, в дверях з дуба роблять фільонки з ясена, тому що його природний малюнок виразніше і ламелі простіше підібрати як одне ціле.

бук

Бук має мало відмінних ознак. У нього добре помітні річні кільця, на поверхні видно у вигляді паралельних ліній йдуть іноді хвилеподібно, текстура дрібна і рівна. На радіальному розпилі добре помітні численні волокна, безладно розкидані по поверхні.

Підібрати моделі за ціною і кольором можна в нашому каталозі дверей з масиву .

Способи декоративної обробки поверхні, як впливають на вартість

Існує безліч способів обробки поверхні виробів з дерева. Деяким породам, в силу їх природних властивостей, підходять певні склади і техніки. Дуже важливо використовувати правильні покриття, щоб зберегти дерево в ідеальному стані і підкреслити натуральну красу.

Олія

Найдешевший природний матеріал, придатний для обробки дерева. Просочення маслом можлива через структури самого дерева. Проникаючи всередину поверхні, масло робить деревину більш еластичною, дає матовий блиск, робить поверхню бархатистою на дотик. Масла бувають різні за складом: лляні, дігтярні, тиків, тунгового. Але незмінно одне - цей вид захисту дуже недовговічний, оновлювати його доведеться два рази в рік мінімум.

віск

Один з найпопулярніших способів обробки це вощіння. Застосовується по чистій, нічим раніше необробленої поверхні. Він проникає глибоко в поверхню, захищаючи її, при цьому дерево дихає. Віск прекрасно підкреслює структуру дерева, додатково охороняє від надмірної вологи. Зберігає теплі відтінки природного малюнка, красиво виділяє переходи. Віск може бути безбарвним або тонуючим двері в різні відтінки, від світлого, до червоного або коричневого під венге. Дуже популярні моделі з масиву сосни під білим воском.

Двері з масиву сосни підлогу білим воском

лак

Лак Використовують для ОБРОБКИ дерев'яних виробів дуже давно. Існує безліч різніх за складом лаків: смоляні, алкідні, олійні, спіртові, алкідно-карбамідні, епоксидні, поліефірні, ефіроцеллюлозніх, акрилові, поліуретанові и т.д. Відрізняються вони запахом, дією, часом висихання, терміном служби. Але спільне у них те, що всі вони утворюють на поверхні дерева міцну плівку, яка захищає виріб від зовнішніх впливів. Щоб лак ліг рівно, поверхня попередньо грунтують. Це роблять з того, що поверхня дерева може вбирати склади нерівномірно. Наприклад сосна, через природну смолянистих, може покритися плямами з нерівномірною тонуванням. Лак можна підібрати матовий або з глянцевим ефектом, а можна тонуючий в потрібний відтінок.

Двері з сосни під безбарвним лаком

Морилка

Якщо потрібно змінити колір дверної поверхні покритої лаком, є два варіанти. Використовувати після грунту морилку, чим більше шарів, тим темніше, а потім лак. Або використовувати відразу після грунту тонуючий лак. Відмінність в тому, що морилка робить переходи природного малюнка дерева більш контрастними.

фарба

Для фарбування поверхні домашніх меблів і міжкімнатних дверей з дерева використовують в основному акрилові фарби на водній основі. Її також наносять на попередньо загрунтовану поверхню. Чим хороша фарба? Вона утворює на поверхні двері напівпрозоре, дихаюче покриття. При цьому відмінно захищає дерево від зовнішніх впливів. За допомогою фарби можна надати дереву будь-який відтінок, при цьому зберігши природну структуру. Щоб підкреслити і виділити малюнок дерева під фарбою використовують морилку або протраву, знову ж після грунту до фарбування. Прозорість і контрастність фінішного покриття залежить від кількості шарів і ступеня тонування всіх складів. Пофарбовані двері з масиву дуба або ясена виглядають дуже ефектно, особливо коли майстер підібрав великі ламелі по малюнку.

Пофарбовані двері з масиву дуба або ясена виглядають дуже ефектно, особливо коли майстер підібрав великі ламелі по малюнку

Двері з масиву дуба під напівпрозорою фарбою карамельного відтінку

емаль

Щільне непрозоре покриття, що охороняє двері практично від усього, що з ними може трапитися в побуті. Під таким захистом натуральному масиву не страшна ні надмірна волога, ні маленькі діти з іграшками. Структури дерева природно під емаллю не видно, але для багатьох інтер'єрів це і не потрібно. Взагалі забарвлення дверей емаллю досить складний захід, що вимагає як мінімум фарбувальної камери і великого досвіду, що природно позначається на вартості. Поверх емалі може наноситися патина або художній розпис.

глянець

Створення глянсовою емальованому поверхні для ультрасучасних інтер'єрів самий трудомісткий процес фарбування. Вимагає великих трудовитрат на проміжні шліфування для отримання глянцю вищого порядку. Межі досконалості в цьому процесі немає.

вибілювання

Білений дуб з'явився в Італії і вперше був застосований для виробництва міжкімнатних дверей. Спочатку для додання деревині дуба цікавого і благородного відтінку використовували пігментну речовину, яке змінювало колір волокон. Вийшло дуже ефектно, і цей спосіб швидко завоював популярність. Щоб зробити поверхню матовою і підкреслити структуру після вибілення, дерево покривали маслом або прозорим лаком. Зараз з'явилося безліч стилізованих під вибілений дуб матеріалів з більш дешевих сортів деревини.

Зараз з'явилося безліч стилізованих під вибілений дуб матеріалів з більш дешевих сортів деревини

Двері з масиву дуба під напівпрозорою білою фарбою "Білений дуб"

Морение

Всі чули про морений дуб, але рідко хто бачив натуральні вироби з цього дійсно дорогоцінного виду деревини. Цей спосіб обробки придумала сама природа. Проводячи на дні водойми не одне століття без кисню, дуб, від природи не обділений хорошими якостями, повністю змінює свої властивості - він стає неймовірно міцним і довговічним. Крім того, цікаві зміни відбуваються в кольорі деревини. Якихось 300-400 років на дні і дуб придбає ніжні палеві відтінки, пролежавши близько 1000 років, він стає майже чорним. Незважаючи на популярність цього матеріалу, дозволити собі таку розкіш можуть не всі.

Щоб наділити вже непогані міжкімнатні двері благородством, гідним захоплення дорогим і вишуканим зовнішнім виглядом, застосовують різні техніки старіння поверхні. Аристократизм йде дверей з натурального дерева.

брашірованіе

Свою назву цей спосіб отримав від англійського слова brush, що означає щітка. Спочатку його використовували тільки для хвойних порід, в прямому сенсі слова видираючи металевою щетиною з поверхні м'які шари і залишаючи тверді. Дивлячись на такий рельєф поверхні, двері підсвідомо асоціюються з чимось дорогим і унікальним. Утворюється ефектний малюнок з канавок, глибина яких встановлюється за задумом дизайнера. А такі прояви віку як червоточини і відколи надають виробу ще більш вишуканий і шляхетний вид. Крім того, фарбування борозенок в інший колір, вигідно відтіняє основний, відкриває масу можливостей для двоколірного тонування. Заключним етапом йде покриття міцним лаком. Зараз Брашір двері не тільки з сосни, навчилися це робити і з твердими сортами деревини. Брашірованний дуб або ясен це дуже ефектно, дуже довговічне і практично. Така поверхня дуже тверда, а випадкових відмітин від сильних ударів на ній не видно з-за рельєфу.

Така поверхня дуже тверда, а випадкових відмітин від сильних ударів на ній не видно з-за рельєфу

Брашірованная поверхню дверного полотна з масиву

патинування

Крім ефекту благородної старовини патинування наділяє двері візуальним обсягом. Патина, нанесена по краях фільонок, робить гру тіней більш помітною, рельєф поверхні проявляється сильніше, що робить пофарбовані двері більш опуклими і цікавими. Сама по собі патина, в сучасній інтерпретації, це не більше ніж фарба іншого тону або відтінку.

Сама по собі патина, в сучасній інтерпретації, це не більше ніж фарба іншого тону або відтінку

Двері пофарбована білою емаллю з патиною на широкому багеті

Використовуючи сучасні техніки обробки поверхні можна змінити до невпізнання двері навіть з недорого масиву сосни, при цьому вартість зростає пропорційно трудовитрат. Двері з цінних порід можна перетворити на справжній витвір мистецтва з необмеженим терміном служби.

Зараз в моді крім сучасних інтер'єрів достатня велика кількість сільських стилів, таких як: прованс, лофт, шале або скандинавський. І в залежності від напрямку в дизайні, поверхня і загальна концепція міжкімнатних дверей повинна відповідати. А найчастіше саме двері створюють потрібну атмосферу, склеюючи в загальну картину все елементи.

Як визначити якість дверей з масиву в магазині

У якісних дверей повинна бути ідеальна геометрія, красива і рівна поверхня, хороша якість збірки. Але найбільше, на якість продукту і його вартість впливає якість сировини - деревини. Дизайнерські вишукування тільки збільшують вартість - великий фігурний багет, складної форми фільонки, різьблення, розпис, патина, брашірованіе, двоколірна забарвлення.

Оцінюємо якість масиву, це власне головна цінність

Сировина буває різним і відрізняється за ціною в рази. Дорогий масив це рівні дошки, без дефектів, великого розміру. Після сушіння з нього можна нарізати великі красиві заготовки. З дешевої сировини виходять невеликі шматочки. Всі сучасні міжкімнатні двері роблять за технологією переклеєного масиву, в процесі якого ці самі заготовки (ламелі) склеюють під пресом, в кілька шарів, в плиту. З плити роблять деталі, які потім збирають дверне полотно.

Якщо говорять, що двері така дорога по тому, що вона з Целікова масиву - це маячня. Єдине чим відрізняються дорогі двері від бюджетних - це розмір ламелей, з яких набрано полотно. Подивіться на будь-яку бюджетну модель з масиву дуба відомих фабрик і ви побачите, що поверхня набрана з плашок невеликого розміру. Двері буквально рясніє різними тонами як паркет, «зате видно натуральність» - кажуть продавці. У дорогих і якісних дверях з масиву ламелі на поверхні практично не помітні, а малюнок дерева підібраний симетрично по полотну.

Як оцінити якість збірки

Коли ми знайомимося зі зразками продукції дверних фабрик, ми зазвичай розглядаємо двері, встановлені в магазині. Напевно немає сенсу намагатися оцінювати їх геометрію, у нормальних фабрик з цим все в порядку. Зате варто подивитися як двері зібрана. Зазори між елементами каркаса і фільонок, стики Стоєв частин і перекладин, кріплення стекол, стики багета або штапиков, особливо під 45 градусів. Все повинно бути ідеальним, всі стики і місця примикання без зазорів, ніяких щілин, ущільнювач повинен бути рівно там, де треба і не вилазити. Можна полотно потрясти, легенько постукати - все повинно бути монолітом, без брязкоту.

Оцінюємо якість поверхні

Поверхня двері з масиву може сказати багато про що. Існує безліч способів довести дерево до ідеального стану. Багаторазова шліфування, грутовка, просочення, тонування, багатошарове зовнішнє покриття з проміжним шліфуванням і т.д. - саме так обробляється дерево, щоб воно нам сподобалася. Природно, якість цих операцій звичайний людина не перевірить, а ось зрозуміти робили їх взагалі чи ні - цілком можна. Оглядаючи поверхню потрібно міняти кут зору і затримуватися на якийсь час в кожному положенні. Нам важливо наскільки поверхня рівна, однорідна за кольором, відсутні плями, патьоки, зафарбована стружка, мікротріщини, сліди ударів, виступання смоли, непрокраси по межах фільонок. Обов'язково спробуйте на дотик, проведіть долонею, натисніть нігтем - перевірте твердість.

Ну і звичайно детально обговоримо, ніж такі хороші (за що платимо) двері з елітного сегмента і що вибрати дуб, бук або ясен?
Як роблять двері з масиву і бояться вони вологості?
Але часто можна почути питання, а як відрізнити дуб від ясена?
Чим хороша фарба?