Запобіжний клапан для водонагрівача: конструкція, принцип дії, установка

 1. Чому так важливий запобіжний клапан на водонагрівачі?
 2. Як влаштований запобіжний клапан?
 3. Який принцип дії механізму?
 4. Частий питання: Чому так важлива нормальна робота клапана водонагрівача?
 5. А якщо взяти складну модель?
 6. Про монтаж водопровідної системи
 7. Щодо розміщення клапана на водонагрівач
 8. Як правильно встановлювати клапан водонагрівача?

Безпечна експлуатація - це як раз той фактор, про який нам невпинно твердять пожежники, працівники МНС, ЖКГ, міліції та інші комунальні підприємства. Вас може здивувати той факт, що великий відсоток людей просто ігнорує безпечну установку, не звертає уваги на елементарні правила безпеки, а запобіжний клапан для водонагрівача - це взагалі непотрібна інновація з області фантастики.

Клапан для водонагрівача - це один з основних елементів безпеки бойлера

Але що буде, якщо електричний бойлер просто вибухне? Це ж величезна небезпека для жителів і самої будівлі. А причина вибуху часто - це відмова недбайливих господарів бойлера купити і встановити недорогий і найпростіший в експлуатації запобіжний клапан.

Чому так важливий запобіжний клапан на водонагрівачі?

Щоб краще розібратися і зрозуміти важливість клапана, давайте розберемося в його пристрої і системи.

Як влаштований запобіжний клапан?

Почнемо з того, що запобіжний клапан бойлера влаштований дуже просто. Конструкція являє собою два циліндри, розташованих паралельно один одному і з загальною порожниною.

У великому циліндрі знаходиться клапан в формі тарілки, який підтримує пружина. Він виробляє надходження води в одному напрямку. В цілому - це всім відомий зворотний клапан. На кінцях обох циліндрів знаходиться різьблення, щоб клапан можна було підключати до системи опалення і трубах.

Так влаштований запобіжний клапан

У другого циліндра діаметр набагато менше і розташований він перпендикулярно. На зовнішній стороні варто заглушка, а в тілі зроблений патрубок для зливу і виведення води (дренаж). Зсередини теж розташовується клапан тарілчастого виду, тільки з протилежним напрямком дії.

Часто на такому пристрої розташована ручка, або важіль, які допомагають відкрити дренажний механізм в будь-який момент.

Який принцип дії механізму?

Клапан діє також за простим принципом. Холодна вода створює тиск у водопроводі і вичавлює тарільчасте зворотний клапан, завдяки чому ємність нагрівача повністю заповнюється.

Якщо бак починає заповнюватися, то внутрішній тиск перевершує зовнішнє, клапан починає закриватися, а при витіканні води він забезпечує наповнення.

У другому клапані встановлюється більш потужна пружина, яка розрахована на підвищений тиск в циліндрі, яке почне підвищуватися при його заповненні. Якщо тиск в циліндрі починає перевищувати норму, це діє на пружину, яка, стискаючись, відкриває отвір для дренажу, куди витікають надлишки води.

Частий питання: Чому так важлива нормальна робота клапана водонагрівача?

Можливо, своїм описом пристрою клапана ми не переконали вас, що це дуже важлива річ. Тоді давайте змоделюємо ситуацію, до якої може привести його відсутність.

Припустимо, що запобіжного клапана, який стоїть на баку і забезпечує відтік перебуває води, просто немає.

Навіть, якщо тиск у водопроводі буде триматися на стабільній позначці, то бойлер не працюватиме правильно. Пояснити це дуже просто - якщо в баку зі стабільним рівнем води починає рости температура, то і тиск буде автоматично збільшуватися.

Захисний клапан призначений для захисту бойлера від перепадів тиску виникають при нагріванні води

Настане момент, коли тиск всередині бака перевищить натиск води, що подається і нагріта вода навпаки піде в водопровідну систему. Тоді порушиться все - гаряча вода піде з теплого крана і з бочки унітазу. Регулятор тепла в такому випадку продовжує стабільно працювати, а бойлер буде продовжувати мотати дорогу енергію.

Ситуація стане критичною, якщо трапиться стрибок тиску в системі подачі води, що у нас відбувається досить часто, наприклад, коли вночі падає тиск води на водонапірній станції.

Труби взагалі можуть виявитися порожніми через аварію або ремонтних робіт. Вода, що знаходиться в бойлері, почне поступово виливатися назовні, а сам водонагрівач обігрівати порожнечу, що призводить до вигоряння.

А якщо взяти складну модель?

Ви можете сказати, що у водонагрівача є автоматична система, яка припиняє подачу води, або зупиняє нагрів. Але ви-то повинні розуміти, що автомат коштує не на всіх моделях і будь-який механізм дає збої.

Здається, щоб уберегти себе від такої ситуації, достатньо всього лише поставити зворотний клапан.

Наші «кулібіни» так і роблять, не розуміючи до кінця, що зворотний клапан в даному випадку - це бомба уповільненої дії. Навіть і представляти не хочеться, що буде, якщо терморегулятор накриється. Вода в баку починає закипати, а так як виходу з кола немає, то тиск почне рости, а, якщо тиск підвищений, то температура кипіння води автоматично підвищується. Найменше, що може статися - це тріщина в емальованому покритті всередині бака.

Якщо внаслідок перепаду тиску утворюється тріщина, або ви просто встигнете відкрити кран, то тиск повернеться до нормальної позначки, але всередині вода все одно перевищить 100 градусів. Далі весь обсяг рідини скипить дуже швидко і вибуху все одно не минути.

Всього цього можна і потрібно уникнути, якщо купити справний клапан. Отже, підіб'ємо підсумки.

Основне значення клапана:

 • Не допускає зворотне переливання води з бойлера в систему водогону.
 • Оптимізує і збалансує скачки тиск всередині бойлера, захищає від гідравлічного удару.
 • Скидає надлишки води при її перегрів, тим самим не допускаючи зашкалювання тиску.
 • Якщо у клапана є важіль, то ви зможете легко зливати непотрібну воду під час техобслуговування.

Про монтаж водопровідної системи

щоб почати використовувати водонагрівач , Його потрібно під'єднати до системи водопроводу. Ви можете купити і встановити труби з поліпропілену.

Зараз модним і найзручнішим вважається варіант металопластикових труб. Перед тим, як щось купувати, порівняйте ціни на інтернет-сайтах.

Щодо розміщення клапана на водонагрівач

Для початку вибираємо модель. Як правило, якщо бойлер дійсно хороший, то в його комплекті вже є клапани корисних властивостей. Якщо не знайдете, то в разі заміни вам доведеться купити його за свої гроші. Ціна у них невелика - максимум 400 рублів. Якщо за частиною різьблення зазвичай питань немає, так як у звичайного клапана її діаметр становить не більше півдюйма, то на що потрібно звернути особливу увагу - це робочий тиск.

Перед тим як купити водонагрівач, уточніть всі його параметри в керівництві по експлуатації, або на місці проконсультуватися у продавців.

Не купуйте клапан з маленьким показником тиску - він почне протікати дуже швидко. Якщо вибрати клапан з великим значенням, то він не врятує від неприємностей в разі перегріву бойлера.

Як правильно встановлювати клапан водонагрівача?

До установки перевірте, щоб бойлер не був підключений до мережі і злийте всю воду.

Клапан потрібно встановлювати в тому місці, де холодна вода надходить в нагрівач. Сам процес зовсім не складний - 3-4 оборотами запаковують ключем, і користуємося герметиками (стрічка, пакля - який бажаєте). Другим кінцем різьблення клапан потрібно зістикувати з холодною системою водопроводу.

Обов'язково стежте за напрямком надходить води (подивіться на корпус клапана - там повинна бути намальована стрілка).

Якщо ви помітили, що тиск скаче, або буває підвищеним, то до установки клапана ставимо редуктор для води.

Не всі люблять, якщо з-під клапана починає витікати вода. Запам'ятайте - це абсолютно нормально. Це говорить про те, що механізм працює без відхилень. Ще одне розумне рішення - це з'єднання дренажного патрубка з каналізацією за допомогою шланга. Шланг найкраще виберете прозорий, щоб вам було легко оцінити працездатність всієї системи.

Якщо придбати клапан з меншим показником тиску - з нього буде постійно текти вода

Деякі майстри люблять прибрати клапан подалі, сховавши його за нагрівач. Так теж можна зробити, якщо дотримуватися основних правил:

 1. Між клапаном та водонагрівачем ЗАБОРОНЕНО встановлювати запірний механізм.
 2. Тиск на клапан буде автоматично підвищувати вертикальну ділянку труб, а далі починається підтікання холодної води, яке вам зовсім не потрібно. Переконайтеся, що відстань між клапаном і нагрівачем - 2 метри.

Що робити, якщо вода починає сильно витікати через патрубок і при цьому не прогрівається?
Перевірте тиск в трубопроводі - воно може бути сильно високим (але це трапляється дуже рідко). Для вирішення проблеми встановіть редуктор.

Перевірте клапан - можливо, ви придбали модель з низьким показником тиску, яка не підходить для вашого бойлера. Якщо і тут все в порядку, то справа в пружині - вона сіла і клапан пора міняти.

Якщо клапан залишається сухим в будь-якій ситуації - це повинно викликати побоювання. Якщо навіть при сильному тиску води з нього не виходить ні краплі, це означає, що він просто несправний - засмітився, або засалено. Теж не ризикуйте і поспішіть купити новий.

Купити і встановити це нескладний пристрій дуже просто, зате ви будете впевнені, що знаходитеся в безпеці, а також ваш будинок захищений від пожежі, а мешканці будинку від біди, яку може накоїти несправний водонагрівач.

Чому так важливий запобіжний клапан на водонагрівачі?
Як влаштований запобіжний клапан?
Який принцип дії механізму?
Частий питання: Чому так важлива нормальна робота клапана водонагрівача?
А якщо взяти складну модель?
Чому так важливий запобіжний клапан на водонагрівачі?
Як влаштований запобіжний клапан?
Який принцип дії механізму?
Частий питання: Чому так важлива нормальна робота клапана водонагрівача?
А якщо взяти складну модель?