Як довідатися про ціни на поліси ОСАЦВ після подорожчання в 2017

Вартість поліса ОСАЦВ для кожного автомобіліста розраховується за спеціальною формулою:

ціна поліса = базовий платіж 180 грн. × 6 коефіцієнтів × «бонус-малус» × знижка 50% (тільки для пільговиків)

МТСБУ запропонував страховикам змінити умови розрахунку, щоб вони зібрали достатньо коштів для виплати компенсацій. Регулятор ринку страхування пропонує не враховувати знижку до 20% за безаварійне водіння ( «бонус-малус»), а один з коефіцієнтів - К4 (вік і стаж водія) - збільшити з 1,5 до 1,76.

Багато компаній виконали рекомендації і поліси ОСАГО подорожчали влітку 2017 року. Включаючи страховки для тих, хто акуратно водить машину більше трьох років і не потрапляв в ДТП. Можна дізнатися поточні ціни на поліси за допомогою калькуляторів ОСАГО на сайтах страхових компаній. Водії, які розраховують вартість полісів і замовляють їх на vuso.ua, отримують бензин до ОСАГО - 10л в подарунок.

Страхові компанії не тільки підвищують ціна, але і покращують сервіс для водіїв.

Збільшення страхових сум

У лютому 2016 регулятор фінансового ринку підвищив суми виплат: з 50 до 100 тис. Грн. за шкоду транспорту, зі 100 до 200 тис. за шкоду здоров'ю. За даними МТСБУ середня сума виплат в поточному році збільшилася з 12 до 14 тис. Гривень. Страховикам доводиться іноді виплачувати 30, 50 і 100 тис. Грн. Якщо винуватець аварії добровільно збільшив ліміт відповідальності (на суму від 50 до 500 тис. Грн.), Потерпілий має право отримати виплату по ОСАГО більше 100 тис.

Пряме врегулювання ДТП

1 грудня 2016 запущено пряме врегулювання страхових випадків. Клієнт може отримати компенсацію не в компанії, яка застрахувала винуватця аварії, а в своїй страховій. Не за 3-4 місяці, а за 3-4 тижні. Виплату таким чином отримують за умови, що обидва водії оформили поліс в одній з 18 компаній, які пропонують клієнтам сервіс прямого врегулювання.

електронні поліси

Старт продажів електронних полісів ОСАГО запланований страховиками на IV квартал 2017 року. Цифрові документи замінять паперові бланки. Водії оцінять переваги цього підходу: мінімум бюрократії, немає ризику отримати фальшиву страховку, цифровий документ не можна втратити, як паперовий бланк. Подібний сервіс для українських туристів діє з осені 2015 року. І тисячі людей, які оформили цифрову страховку, благополучно відпочили в інших країнах, а при страхових випадках отримали компенсації.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.