Як отримати кредит в ОТП Банку

Для більшості молодих краснодарців купити самостійно квартиру дуже проблематично. Ціни на вторинному ринку нерухомості дуже високі, про новойстрой взагалі не доводиться говорити. На весіллі нам з дружиною подарували непогану суму грошей, але її все одно не вистачало на придбання власної житлоплощі. Ми подумали, що краще не витрачати гроші на пишне святкування торжества, на медовий місяць і інші речі, а вкласти все в покупку квартири. Після підрахунку всіх зібраних і подарованих грошей, нам не вистачало в районі 600 000 рублей для покупки скромної однокімнатної квартирки на околиці Краснодара. Грошей зайняти не було у кого, тим більше таку суму, тому було вирішено взяти кредит.

Грошей зайняти не було у кого, тим більше таку суму, тому було вирішено взяти кредит

Раніше ні я ні дружина ніколи не брали кредитів, тому практичного досвіду в цій справі у нас не було. Я просто вибрав ряд найнадійніших на мій погляд банків. Всього їх вийшло 5 штук і далі я почав шукати відгуки про кожен з них. Тут було досить складно, тому що інформація дуже відрізнялася. Хто то вдало взяв і виплатив, у кого то вийшла прострочення і були нараховані штрафні санкції. У загальному підсумку більш менш позитивні відгуки були тільки про ОТП Банк і Ощадбанк. Далі я став вивчати умови отримання позики, які документи треба, який відсоток річних, яку максимальну суму можна отримати. По більшості цих параметрів мені більше підходив саме ОТП Банк, тому було вирішено зупинитися на ньому.

Мені потрібен був споживчий кредит готівкою на 600 тисяч і в цьому банку була можливість його отримати. Відразу скажу чому саме споживчий кредит, а не іпотека. Справа в тому, що ми досить непогано заробляємо, тому можемо кожного місяця виплачувати пристойну суму. Можна було б не брати позику і збирати просто гроші, але жити з батьками ми категорично не хотіли, а за рік або більше за орендовану квартиру ми б переплатили набагато більше, ніж за відсотки по кредиту. Іпотека ж розрахована на дуже тривалий термін і там просто величезна сума переплати в результаті виходить. Один мій знайомий її взяв для покупки 2-шки і тепер дуже шкодує про це.

Відразу на сайті банку я зміг на спеціальному онлайн калькуляторі прорахувати вигідність запропонованих умов:

  • Виходило що на таку суму і строком на 60 місяців (я вибрав максимальний період виплати), треба було здійснювати щомісячний платіж в районі 18 тисяч.
  • Відсоткова ставка становила 14,9%.

Відсоткова ставка становила 14,9%

Далі я просто заповнив анкету, вніс свої дані і відправив її. Буквально через пару хвилин зі мною зв'язався оператор і уточнив подавав я онлайн заявку на кредит готівкою . Обговоривши всі моменти по телефону, я домовився на безпосередньо зустріч вже в відділенні банку в зручний мені час. На сайті заздалегідь я подивився електронний варіант договору і показав знайомому юристу. Особливо ніяких підводних каменів він там не знайшов. Зібравши потрібний пакет документів, я підписав договір і отримав потрібну суму. Тепер кожен місяць я справно плачу ОТП Банку в одному з його відділень, і спокійно живу з дружиною в своїй квартирі.

Олександр Нестеренко, блогер